فهرست
گزارش روز: آمار در مورد سبک بازی آرژانتین چه می گوید؟
گزارش روز: آمار در مورد سبک بازی آرژانتین چه می گوید؟

گزارش روز: آمار در مورد سبک بازی آرژانتین چه می گوید؟

آی اسپورت-دو تیم آرژانتین و آلمان امشب در فینال جام جهانی به مصاف یکدیگر خواهند رفت که قصد داریم سه نکته ی مهم در مورد این بازی را بررسی کنیم:


 این دهمین باریست که دو تیم از اروپا و آمریکای جنوبی در فینال به مصاف یکدیگر می‌روند؛ از 9 بازی پیشین، 7 بار جام به آمریکای جنوبی رفته است.

نباید از این نکته غافل بود که هر 7 جام پیشین که در آمریکای جنوبی برگزار شده، جام در این قاره باقی مانده است. با این حال نباید فراموش کرد که آمریکای جنوبی ها همیشه در لحظه ی آخر لغزش‌هایی داشته اند. البته اوضاع آلمان به هم به همین شکل است و آنها از 4 فینال پیشین خود، تنها در یک فینال پیروز بوده اند.


آرژانتین در 6 بازی قبلی اش عقب نیفتاده است

هم آلمان و هم آرژانتین در طول جام به حریفانشان اجازه ی عرض اندام نداده‌اند. آرژانتین این کار را به خوبی انجام داده و در طول جام هیچگاه عقب نیفتاده است. ولی در آن سوی میدان، آلمان که در گروه G قرار داشت، 2-1 از غنا عقب افتاده بود که البته توانست در پایان بازی را به تساوی بکشاند. آلمان امشب مسلما کار سختی برای شکاندن قفل دروازه ی آرژانتین پیش رو خواهد داشت.


هیچ تیمی در جام جهانی به اندازه آرژانتین کلین شیت نداشته است (4)

پیش از جام جهانی، دفاع آرژانتین یکی از نقاط ضعف آنها به حساب می‌آمد. ولی واقعیت این است که وقتی بازیکنی با قدرت خاویر ماسکرانو در یک تیم باشد، مهم نیست که چقدر خط دفاع معمولی باشد. با احتساب وقت‌های اضافه، آنها 5 ساعت و نیم گل نخورده ‌اند.

 

     
آی اسپورت
2014-07-13 13:36:02
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر