فهرست
بهترین بازیکن زمین/ رحمتی یا ژاوی؟
بهترین بازیکن زمین/ رحمتی یا ژاوی؟

بهترین بازیکن زمین/ رحمتی یا ژاوی؟

آی‌اسپورت- فاصله زمانی بین اتمام بازی استقلال-السد در مرحله پلی آف لیگ قهرمانان آسیا با شروع بازی برگشت بارسلونا-اتلتیکومادرید در نیمه نهایی جام_حذفي اسپانیا در نوکمپ کمتر از دو ساعت شد. کمتر از دو سال پیش ژاوی در کنار مسی و اینیستا مثلث ویرانگر بارسا را تشکیل می داد. حالا او چند ساعت قبل از بازی تیم سابقش، اینجا بود، در ایران. در قلب ایران. در پایتخت. روی چمن ورزشگاه آزادي جولان می‌داد و ما برخلاف همین چند سال پیش که پیراهن آبی‌اناری کاتالان‌ها را به تن داشت، از جولان این فوق ستاره لذت نمی بردیم. لذت که هیچ اصلا دوست داشتیم ژاوی ضعیف ترین بازی عمرش را به نمایش بگذارد. چون آن سوی مبارزه، تیمی از ایران بود؛ استقلال. مقابل تیمی از قطر.

البته عملکرد ژاوی مطابق میل ما نبود. کاپیتان السد فرمانده بی چون و چرای تیمش بود. السد روی کاکول او می‌چرخید. تا جایی که به رغم شکست تیم قطری مقابل شاگردان منصوریان در ضربات پنالتی، اما باز هم این ژاوی بود که به عنوان بهترین بازیکن زمین انتخاب شد. البته انتخاب صحیحی نبود. ژاوی با این عملکرد اما در گشودن دروازه رحمتی ناکام ماند؛ دقیقا مانند همبازیانش. گلر استقلال در یک صحنه شوت محکم و زیبای ژاوی را با واکنشی زیباتر دفع کرد. کاپیتان استقلال در ضیافت پنالتی ها هم در اتفاقی تکراری، به کمک تیمش آمد و با مهار یک پنالتی نقش مهمی در پیروزی و صعود آبی ها به مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا داشت.

در هر حال ژاوی دست خالی آزادی را ترک کرد. شاید او تاحدودی در میانه زمین طعم شیرین آزادى را چشید و در مواردی هر کاری دلش خواست انجام داد، اما در نهایت طعم تلخ شکست در آزادی را با خود از تهران برد. آنقدر تلخ که حتی در نشست خبری پایان بازی حاضر نشد و قرار است کنفدراسیون فوتبال آسیا در خصوص این رفتار ژاوی تصمیم گیری کند.

۱۳ ۷  
آی اسپورت
2017-02-08 03:01:00
نظر دهید

۷ نظر
برزو
چهارشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۵، ۰۴:۱۰
سيد مهدي رو خيلي دوست دارم.
استقلال با اين جوان ها عالي كار كرد.
لنگپوليس نصف السد هم نيست دربي ميپوكونيم.
۵ ۲
Erfan60
چهارشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۵، ۱۰:۴۶
کیسه کش تو۱۲۰دقیقه یه دونه شوت توچهارچوب نزدیدگلرالسدواکنش نشون بده مثل همیشه گلرتون بهترین بازیکنتون بودبعدداری واسه سرورت کری میخونی؟رضائیان وطارمی وسروش واستون بسه بقیه لازم نیست اصلابازی کنن
۱
آنتی برزو
چهارشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۵، ۱۱:۳۴
به درد نخور رو حرف خودتم نتونستی وایستی؟! بی بته...
السد انقدر بد بود که بازیه بد استقلال برای شما مثل بازی قرن بود.
برای ما که بازی‌های پرسپولیسو میبینیم یکی از خسته کننده‌ترین بازی‌های این چند وقت اخیر بود.
دلم برای استقلال و استقلالیا مسوزه...
علی
چهارشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۵، ۰۵:۴۹
استقلال در بازی با السد بیش از 10 بار در محوطه جریمه و اطراف آن اقدام به شبیه سازی کردند...
تا از روی نقطه پنالتی یا ضربه ایستگاهی به گل برسند!
پرسپولیس باید مراقب باشه تا از این حربه و بازی کثیف استقلال ضربه نخوره!!
۷ ۱
برزو
چهارشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۵، ۱۰:۲۲
...شووووو
امید از تفت
چهارشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۵، ۰۷:۱۶
صداوسمای دزد و فدراسیون و عابدینی دزد که مثلاً طرفدار پرسپولیس هست، سامانه جعلی راه اندازی کردند تا از پول تبلیغات پرسپولیس به تیمهای دیگه بدند. حالا می فهمم دلیل این طرفداریهای عابدینی و کاسه داغ تر از آش شدنش چیه. مردک بی شرف با اون صداوسیمای دزد دارند از پشت خنجر می زنند. این مشکل اساسی فوتبال ماست. به این موضوعات بپردازید
۵
هرمز
چهارشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۵، ۱۱:۰۰
بهترین بازیکن پادوانی بود
۳
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر