فهرست
دردسر گرشاسبی؛ خبری از دلار دولتی نیست
دردسر گرشاسبی؛ خبری از دلار دولتی نیست

دردسر گرشاسبی؛ خبری از دلار دولتی نیست

آی اسپورت - حمیدرضا گرشاسبی مدیرعامل باشگاه پرسپولیس تلاش زیادی داشت تا بتواند هر طور شده مدیران وزارت ورزش را مجاب کند تا از آنها ارز دولتی بگیرد اما این اتفاق رخ نداد زیرا طبق مصوبه هیات وزیران، ورزش جزو کالاهای اساسی که به آن ارز دولتی تعلق می‌گیرد، نیست و باشگاه‌ها که طبق قانون همگی غیردولتی هستند باید از طریق تلاش مدیران عامل‌شان یا هیات مدیره‌ای که دارند، اقدام به درآمدزایی برای ارتزاق کنند.

با این حال، از آنجا که رئیس مجمع باشگاه پرسپولیس، شخصِ مسعود سلطانی فر وزیر ورزش است و همواره اعضای هیات مدیره این باشگاه توسط معاونان وزارتخانه معرفی می‌شوند، گرشاسبی در پی آن بود تا از این طریق، هر طور شده حداقل نیمی از هزینه‌ها را با دلار دولتی یا قیمت ثانویه به دست بیاورد. حتی مدعی است 5 مرتبه با ریاست بانک مرکزی و معاونت‌های مختلف وزارتخانه‌های اقتصاد و دارایی و ورزش و جوانان نامه نگاری‌هایش را ادامه داد ولی در نهایت، آب پاکی را روی دست گرشاسبی ریختند و به او اعلام شد راهی جز تهیه ارز از بازار آزاد نیست و دولت کوچک‌ترین کمک ارزی به او و باشگاه پرسپولیس نمی‌کند.

این در حالی است که قرارداد بازیکنان و مربیان خارجی پرسپولیس به خاطر نوسانات بازار ارز، به صورت مداوم در حال افزایش است و از طرف دیگر، هزینه‌های باشگاه نیز بالاتر از قبل رفته چون آنها باید در نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا نیز بازی کنند. گرشاسبی حالا در شرایط سختی قرار گرفته و باید از یک سو پاسخگوی طلبکاران قدیمی باشد، از سوی دیگر به درآمدزایی فکر کند، از طرفی، برنامه‌هایش در جهت بالا بردن توان مالی باشگاه و کاهش هزینه‌های اضافی را کنترل کند و در نهایت به مدیریت حواشی اطراف باشگاه بپردازد. این اتفاقات در حالی رخ می‌دهد که می‌گویند در هفته آینده باید از پرسپولیس خداحافظی کرده و از این باشگاه به خاطر قانون کنار گذاشتن مدیران بازنشسته، جدا شود.

 

خبر آنلاین

۲ ۴  
آی اسپورت
2018-09-24 10:24:00
نظر دهید

۴ نظر
حسن
دوشنبه ۲ مهر ۱۳۹۷، ۱۰:۲۹
وزیر پرسپولیسی چندبار باید حالیتون کنه؟ ارز دولتی فقط مال استقلال هست اونم ۵۰۰هزارتا ۵۰۰هزارتا، اونم بی حساب و جواب، اونم برای ۲۱ بازیکن، اونم برای خارجی هایی که میان تا نمونن، اونم برای کارشنایی تو تلویزیون سوییس، اونم برای اردوی دور دور تو ترکیه. نفهمیدید هنوز؟ اشکریز یه برنامه حمله به وزارتخونه که بچینه، حساب کار دستتون میاد
۸
2
دوشنبه ۲ مهر ۱۳۹۷، ۱۰:۵۸
دلار دولتی فقط مال کیسه بود؛ همون تیم مظلوم و بی تریبون
۷
منصور
دوشنبه ۲ مهر ۱۳۹۷، ۱۲:۰۷
امسال استقلال به ارز زیادی احتیاج داره. اگه قرار باشه به پرسپولیس ارز دولتی بدن برای استقلال ارز کم میاد بنابراین به پرسپولیس هیچ ارزی داده نمیشه
۵
قسم به پرسپولیس و قسم به نام هادی
دوشنبه ۲ مهر ۱۳۹۷، ۱۲:۰۹
می تازیم
با همین پنجره ی بسته
بدون کمک ۵۰۰ هزار دلاری
بدون کمک ۱۴ میلیاردی
بدون یاری دستهای پشت پرده برای نوازش تیم نُنُر حکومتی
بدون هوچی گری
بدون دعوت به تحصن و فحاشی به وزارت ورزش
ما پرسپولیسیم
هویت و تاریخ ایران زمین ❤
۸
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر