فهرست
نفر به نفر آرژانتین/ ناکامی سلاطین دفاع
نفر به نفر آرژانتین/ ناکامی سلاطین دفاع

نفر به نفر آرژانتین/ ناکامی سلاطین دفاع

آی‌اسپورت‌ ـ تیم‌ملی‌ فوتبال آرژانتین با قبول یک بر صفر مقابل آلمان به نیابت قهرمانی جام رضایت داد. آرژانتینی ها که اساس کار خود را روی دفاع و ضدحمله گذاشته بودند در نهایت مغلوب ضربه زیبای گوتسه شدند. اما عملکرد ستاره های آرژانتین در این بازی چطور بود؟

سرخیو رومرو(7 از 10): سرخیو رومرو دروازه‌بان‌ تیم‌ملی‌ آرژانتین سرانجام رکورد کلین شیت های خود را از دست داد. اما او در این بازی 4 واکنش خیلی خوب داشت و کاملا مطمئنا دروازه‌بانی کرد. او بهترین های آرژانتین در این مسابقه بود.

مارتین دمیچلیس (7 از 10): دمیچلیس با تجربه فوق العاده و سابقه بازی در بایرن مقابل حمله وران سریع تیم آلمان خوب مقاومت کرد و بارها و بارها مثل یک دفاع آخر مقابل مولر و کلوزه ایستاد. با این حال در لحظه گل خورده هر دو دفاع وسط آرژانتین اندکی سهل انگاری داشتند.

پابلو زابالتا(7از 10): خصوصیت دفاعی زابالتا از دلایل مقاومت خط دفاعی آرژانتین در بازی امشب بود. اما این بازیکن آرژانتینی در نهایت مغلوب شورله شد. بازیکنی که پاس گل ارزشمند فینال را داد.

خاویر ماسچرانو (8 از 10): خاویر ماسچرانو همان ستاره بازی های قبلی بود؛ جدی، جنگنده و سلحشور. ماسچرانو در این بازی هدایت تیم دفاعی آرژانتین را به خوبی انجام داد اما در نهایت تیم قوی تر بازی را به سود خود تمام کرد. این بهترین تورنمنت عمر ماسکرانو بود.

روخو(7.5 از 10): این بازیکن نه چندان مشهور مثل بقیه عناصر دفاعی آرژانتین در دفاع بد کار نکرد اما در لحظاتی که آرژانتین احتیاج به سانتر و پاس به جلو داشت از او خبری نبود. اما روخو تورنمنت خوبی را پشت سر گذاشت و می‌ توانست به بازی ثابت در تیم‌ملی‌ آرژانتین امیدوار باشد.

اسکیل گارای ( 6.5 از 10): او یکی از سه دفاع وسط آرژانتین بود که نمایش نسبتا خوبی داشت البته بعد از 113 مقاومت یک اشتباه از سوی آنها چندان هم غیرطبیعی نبود. این بازیکن تیم بنفیکا در تمام بازی متعصبانه نمایش داد.

اسکوئل لاوتزی (6 از 10): لاوتزی فعال ترین عنصر تهاجمی تیم آرژانتین در نیمه اول بود که با تصمیم عجیب سابیا جای خود را به سرخیو آگرو داد. او با تلاش و دوندگی از آلمانی ها خطا گرفت و هم موقعیت های خوبی برای تیمش ایجاد کرد. تعویض او یکی از مهمترین اشتباهات سابیا در این بازی بود.لوکاس بیلیا (6.5 از10): لوکاس بیلیا کنار ماسکرانو هافبک دفاعی تیم‌ملی‌ آرژانتین بود و در مقاومت 113 دقیقه این تیم مقابل حمله وران آلمان نقش مورد توجهی داشت.

سرخیو آگرو (2 از 10): سرخیو آگرو مهاجم گرانقیمت تیم منچسترسیتی که به عنوان بازیکن تعویضی به زمین آمد و یکی از ضعیف ترین نمایش های عمر خود را در این بازی برای آرژانتین انجام داد. او بارها و بارها توپ هایش در نبردهای تن به تن با آلمانی را از دست و از بدترین های تیم بود.

انزو پرز (6 از 10): این هافبک آرژانتینی در دقایق حضور خود د رمیدان نمایش خوبی داشت و از جنگ لحظه ای پا پس نکشید. سابیا در اواخر وقت قانونی او را تعویض کرد و فرناندو گاگو را به جایش به بازی آورد.

میشل رودریگو پالاسیو ( 3 از 10): پالاسیو البته آرژانتینی است و طعنه های گزارشگر ایرانی را  ندارد ولی ظاهرا تمام گزارشگرها روی این بازیکن اتفاق نظر دارند. بازیکنی که در مدت حضور خودش در زمین کمتر کار مثبتی انجام داد. او یک موقعیت نسبتا خوب هم داشت که آن را از دست داد.

گونسالو ایگواین (5 از 10): مهمترین بخت آرژانتین در این بازی در نیمه اول توسط گونسالو از دست رفت. او یکی از سهل انگارترین بازی های زندگی اش را انجام داد تا آرژانتین به قهرمانی نرسد. او یک گل آفساید هم زد و در زمان حضور در زمین بارها در محوطه آفساید گیر کرد. برای ایگواین این یک فینال خوب نبود بخصوص زمانی که ضربه ای از مانوئل دریافت کرد.

لیونل مسی (7 از 10): بهترین بازیکن جام‌جهانی 2014 که شاید خودش هم باور  نمی‌ کرد این جایزه را به دست بیاورد در این بازی نسبتا خوب بازی کرد و بخصوص در نیمه دوم بازی چشمه هایی از خود را به نمایش گذاشت. اما مسی کماکان در حد مسی نیست. او آخرین موقعیت آرژانتین را با یک ضربه کاشته به اوت فرستاد.

 

  ۱  
آی اسپورت
2014-07-14 03:14:24
نظر دهید
۱ نظر
بهنام
دوشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۳، ۰۹:۳۰
(او آخرین موقعیت آرژانتین را با یک ضربه کاشته به اوت فرستاد.)

اصلا این جمله خرابم کرد

واقعا با استناد به همین جمله هم میشه فهمید حق مسی نبود :))))))))))
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر