فهرست
استقلال راه را گم کرده
استقلال راه را گم کرده

استقلال راه را گم کرده

آی‌اسپورت- استقلال از دست مدیرانش خسته است. ندانم‌کاری‌ها در سال‌های اخیر ناکامی‌ها و هزینه‌های اضافه را پی در پی برای استقلال رقم زده و انگار پایانی هم ندارد. آخرین پرده از این دردسرسازی‌ها همین مذاکره با ایجنت گری هوپر است که «ایران ورزشی» دو روز پیش درباره‌اش نوشت: «آلکس لواک، ایجنت گری هوپر مشکلاتی برای ورود به ایران داشت و امکان سفرش به تهران منتفی بود. لواک ترجیح داد در هتل ریتز کارلتون استانبول با فتحی ملاقات کند. گری هوپر برای آزمایش‌های پزشکی نیز بدون ایجنت خود به تهران سفر می‌کند. ایجنت گری هوپر سال‌ها پیش از سوی فدراسیون فوتبال انگلیس نیز مدتی از فعالیت در نقل و انتقالات محروم شده بود.»

دیروز اما همین خبر را خبرگزاری‌ها شفاف‌تر نوشتند. درباره ایجنت گری هوپر، باشگاه استقلال همه چیز را از چندین روز پیش می‌دانست و نیازی به فاش‌گویی‌ها هم نبود اما فتحی صبر کرد تا یک جو تازه استقلال را درگیر کند و بعد مجبور شود منتفی شدن حضور گری هوپر را اعلام کند. استقلال فرصت چندانی برای جذب مهاجم ندارد اما فتحی روزهای بسیاری را با همین مسأله‌ای که ساخت، از دست داد. وقت برای استقلال طلاست و این تیم اگر امتیازات بیشتری را از دست بدهد، دیگر به سختی می‌تواند به کورس برگردد.

مسأله استقلال در تمام سال‌های اخیر، این خبر گری هوپر و پرده آخر نیست. استقلال با بحران مدیریت در سال‌های اخیر مواجه بوده، جام‌ها و سال‌ها و سرمایه‌ها و فرصت‌ها را سوزانده است. فتحی آنجاست که جلوی هر خطایی را بگیرد و وقت تیمش را هدر ندهد اما همین یک کار به درستی انجام نمی‌شود. چند سال پیش توفیقی، معاون ورزشی اسبق استقلال در پاسخ به این انتقاد که چرا تقریباً به دو برابر قیمت با وینفرد شفر تمدید قرارداد کرده، گفته بود که تحت تأثیر جو رسانه‌ای مجبور به امضای آن قرارداد گزاف شده. همان قراردادی که هنوز استقلال در پرداخت آن با بحران مواجه است اما توفیقی در باشگاه استقلال کار می‌کرد که تحت تأثیر جو رسانه‌ای، استقلال را میلیون‌ها دلار متضرر نکند اما او همین یک کار را انجام نداد. حالا حکایت فتحی است.

استقلال زیان‌های مالی بزرگی را پرداخت کرده اما همچنان روش خود را در خرید بازیکن تغییر نداده. مشاوران فتحی در این زمینه یکی ایجنت نقل و انتقالات است که بحران‌های بسیاری برای استقلال ساخته و یک واسطه دیگر که در نقش نماینده فتحی با استراماچونی در ارتباط است. محصول این رابطه، روابطی مخدوش و پرماجرا بین مدیرعامل و سرمربی استقلال بوده که همه حکایت‌هایش را می‌دانیم. فتحی اما علاقه‌ای به تغییر شیوه ندارد.

در باشگاه استقلال به جای آنکه چهره‌های جوان، موجه و قدیمی این باشگاه تصمیم‌گیرنده و همراه باشند، چهره‌هایی مثل سلطانی صاحب فرصت شغلی شده‌اند. پس‌فردا باید منتظر افشاگری‌های او نیز مثل خطیر باشیم و وقت یک باشگاه بزرگ بر سر مسائلی بی‌ارزش و جدل‌هایی بی‌مایه تلف شود.

در باشگاه استقلال کامران منزوی و میرشاد ماجدی از تصمیم‌گیری‌ها دور مانده‌اند اما سلطانی یکباره تبدیل به چهره‌ای مؤثر می‌شود یا یک فعال نقل و انتقالات روی همه چیز تأثیر می‌گذارد و عاقبت این انتخاب‌ها از روز اول قابل پیش‌بینی است. مدیر هر باشگاهی می‌داند که دخالت‌های خارج از عرف یک ایجنت در امور باشگاه می‌تواند فرصت‌های سوء‌استفاده مالی را بسازد و زمینه را برای فساد اقتصادی
فراهم کند.

استقلال این ‌روزها نتایج ناامیدکننده‌ای گرفته اما به جای آنکه تیم برای بازسازی فرصت داشته باشد، هر روز استقلال را درگیر حاشیه‌ها و ماجراهای تازه می‌بینیم. فتحی در مدیریت این مسائل نمی‌تواند نقش مؤثری ایفا کند و با این شیوه‌ها استقلال با آسیب‌های بیشتری مواجه خواهد شد. فتحی حتی در اوج حاشیه‌سازی‌های معاون سابقش نتوانست آرامش را به تیمش برگرداند یا حتی نتوانست روابط خود را با سرمربی تیم تلطیف و اصلاح کند. هیأت‌مدیره استقلال نیز همچنان واکنش روشنی به این ماجراها ندارد و استقلال افتان و خیزان به سوی مقصدی می‌رود که نمی‌دانیم کجاست.

۹ ۱  
آی اسپورت
2019-10-14 14:02:00
نظر دهید

۱ نظر
شهرام
دوشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۸، ۱۴:۰۵
حاجی زمان میرشاد ماجدی هم که از فرستادن یه لیست به آسیا عاجز بودن. حالا شما باز داری اوشون رو تجویز میکنی
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر