فهرست
نفر به نفر آلمان در بازی فینال؛ خداقوت پهلوون!
نفر به نفر آلمان در بازی فینال؛ خداقوت پهلوون!

نفر به نفر آلمان در بازی فینال؛ خداقوت پهلوون!

آی‌اسپورت‌ ـ برای آلمانی ها فتح این جام طلایی آرزویی بود که بالاخره به نتیجه رسید. آنها که چهارمین جام‌جهانی را بالای دست بردند در اکثر دقایق بازی مقابل آرژانتین فضا را در دست داشتند و می‌ شود گفت قهرمانی حقشان بود. اما ستاره های آلمان در بازی مقابل آرژانتین چگونه ظاهر شدند؟

مانوئل نویر(7.5 از 10): بهترین دروازه‌بان‌ جهان. دروازه‌بانی که در این مسابقه سرنوشت ساز هم کوچکترین لغزشی نداشت اگرچه برای ماندن دروازه آلمان باید از ایگواین هم متشکر باشیم. بهترین سیو نویر در این مسابقه عکس العملی بود که در مقابل پالاسیا از خود نشان داد.

بندیکت هوودس (7 از 10): هوودس که در ابتدای مسابقه مامور مهار لیونل مسی بود. یکی ، دو باری مقابل ستاره آرژانتین کم آورد اما این ضعف را در میل به هجوم جبران کرد. ضربه سری که او در لحظات آخر نیمه اول به دروازه رومرو زد می‌ توانست گل اول این مسابقه باشد. کاپیتان شالکه به عنوان یک دفاع چپ درجه یک هنوز احتیاج به کسب تجربه دارد.

متس هوملس(8.5 از10): این دفاع وسط مطمئن با سابقه بازی در بورسیادورتموند یکی از بهترین های جام بود. بازیکنی که از اشتباهاتش در یوروی قبلی درس گرفته و امروز فوق العاده و بی اشتباه بازی کرد.

ژرومه بواتنگ (8.5 از 10): بوآتنگ که قبل از جام از نقاط ضعف خط دفاع آلمان به نظر می‌ رسید از نیمه دوم بازی الجزایر تا پایان جام فوق العاده بازی کرد و امروز هم روی همان فرم ایده آل از عوامل بسته ماندن دروازه آلمان مقابل آرژانتین بود.

فیلیپ لام (9 از 10): او یک کاپیتان واقعی است، بازیکنی کم اشتباه و موثر در حمله و دفاع. لام 120 دقیقه بی وقفه دوید و جنگید و عرق ریخت و می‌ شود او را بهترین بازیکن فینال لقب داد.

تونی کروس( 6 از10): اشتباه عجیب تونی کروس می‌توانست گل اول بازی را به سود آرژانتین رقم بزند اما ضربه ایگواین با خوش شانسی کروس به اوت رفت تا تورنمنت خوب او خراب نشود. کروس  امروز آن بازیکن درخشان مسابقه برزیل نبود اما نقش زیادی در نظم دادن به بازی آلمان ها داشت.

باستین شواین اشتایگر(7.5 از10): این یکی از بهترین بازی های شوآینی بعد از یک فصل متوسط در بایرن مونیخ بود. بازیکنی که امروز مورد هدف سخت ترین خطاها بود اما هرگز دست از جنگ برنداشت. شاید لحظه فتح جام زمانی اتفاق افتاد که شوآینی با صورتی خونی به بیرون زمین رفت و با انرژی به زمین بازگشت.

کریستوف کرامر (6 از10): هافبک دفاعی جوانی که جانشین خدیرای مصدوم شده بود خیلی زود از بازی بیرون رفت. مصدومیت او البته خیلی شدید گزارش نشده.

آندره شورله: (7 از 10): آندره شورله تعویض طلایی یوآخیم لو در تمام تورنمنت بود. او در بازی الجزایر برای آلمان گل زد، در مسابقه برزیل 2 گل به ثمر رساند و امروز پاس گل گوتسه را پایگذاری کرد. شورله یکی از بهترین بازیکنان آلمان در این تورنمنت بود و فوق العاده نمایش داد.

ماریو گوتسه (7.5 از10): ماریو گوتسه بازیکنی است که قرار بود اینیستای گواردیولا در بایرن مونیخ باشد اگرچه او در بایرن فصل درخشانی را پشت سر نگذاشت اما مثل اینیستا در بازی فینال جام‌جهانی گل زد و آلمان را فاتح چهارمین قهرمانی تاریخ کرد. گوتسه به عنوان بهترین بازیکن این مسابقه هم انتخاب شد.

مسوت اوزیل: (7 از 10): اوزیل چشم نواز اما پراشتباه بازی می‌ کند با این حال در بازی امشب مثل بازی برزیل سریع و چشم گیر بازی کرد. اوزیل در این مسابقه 14 کیلومتر دوید تا یک رکورد فوق العاده را به دست بیاورد. نمایشی که نشان داد او می‌ تواند کماکان یک ستاره بزرگ باشد.

میروسلاو کلوزه (6.5 از 10): میروسلاو کلوزه مثل همه آلمانی ها پرتلاش و سختکوش بود اما در تلاطم خط دفاعی آرژانتین کمتر صاحب موقعیت شد. او در نهایت با جام از تیم‌ملی‌ آلمان کنار می‌ رود.

توماس مولر (7 از 10):  اگر مولر امشب موفق به گلزنی می‌ شد احتمالا توپ طلا را هم می‌ برد. اما ستاره آلمانی ها در این تورنمنت با سخت گیری مدافعان آرژانتین از دروازه حریف دور شد و در کل موفق به تکرار نمایش بازی های قبلی نشد. با این حال 5 گل زده و کسب توپ نقره ای برای او آمار فوق العاده ای بود. قبول دارید؟

 

     
آی اسپورت
2014-07-14 04:09:21
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر