فهرست
بایرن باز هم قهرمان می‌شود
بایرن باز هم قهرمان می‌شود

بایرن باز هم قهرمان می‌شود

آی‌اسپورت- در تقریباً تمامی هفت فصل گذشته، اینکه در این برهه از فصل پیش‌بینی می‌کردید که چه تیمی قهرمان بوندس‌لیگا می‌شود در حد این بود که پیش‌بینی کنید پس از روز، شب می‌آید. اما این فصل کمی متفاوت بوده است. فاصله تیم اول تا چهارم جدول تنها چهار امتیاز است. بایرن مربی‌ای که فصل گذشته برایشان دوگانه را به ارمغان آورد، اخراج کرده است و چند ماجرای آشنا و ناآشنا باعث شده که عملکرد آنها دستخوش تغییر شود. اما نمایش بایرن مقابل شالکه متقاعدکننده، پر اعتماد به ‌نفس، باکلاس و با کنترل کامل این تیم بود. این بهترین بازی آنها در این فصل بود. آن قدرت بایرن برگشته و آنها راحت می‌توانستند با هفت یا هشت گل برنده میدان باشند، آن هم برابر تیمی که هفته گذشته، بوروسیا مونشن‌گلادباخ، تیم سوم لیگ را با نتیجه دو بر صفر برد.  

به هر جای میدان که نگاه می‌کردید، نشانه‌های پیشرفت بایرن مشخص بود. توماس مولر زیر نظر هانسی فلیک دوباره جوان شده است. او روی گلی که زد شم گلزنی قدیمی خود را به نمایش گذاشت. لئون گورتزکا که با ضربه برگردان گل سوم را به ثمر رساند، زوجی متوازن را با تیاگوی احیاشده در میانه میدان تشکیل داده است.  آلفونسو دیویس در پست مدافع چپ پدیده بوده است، داوید آلابا طوری بازی می‌کند که انگار سال‌هاست مدافع میانی بوده است و ایوان پریشیچ نمایشی دارد که باعث می‌شود در این تردید کنیم که او بازیکن ذخیره است.

روبرت لواندوفسکی هم که هیچ‌وقت از روبرت لواندوفسکی بودن دست برنداشته است. باید از فلیک بسیار تمجید کرد، به‌ویژه بابت احیای مولر و تیاگو. او این بازیکنان قدیمی بایرن را به اوج برگردانده است اما چند اتفاق هم سبب خیر شده است. مصدومیت نیکلاس سوله و لوکاس هرناندز باعث شده که دیویس و آلابا خوش بدرخشند. بایرن با کواچ نمی‌توانست تیم‌هایی که برای دفاع می‌آیند را ببرد اما باواریایی‌ها بار دیگر نشان دادند که در حملات قدرتمند هستند. آنها برابر هرتابرلین در هفته گذشته باید دقایق زیادی صبر می‌کردند اما مقابل شالکه با گل زودهنگام لواندوفسکی کارشان راحت شد. 

آنها حالا پنج بازی پیاپی است که پیروز می‌شوند و در این دیدارها ۲۰ گل زده‌اند و تنها دو گل دریافت کرده‌اند. البته این تیم بایرن بی‌نقص و کامل نیست. این تیم در حد فاتح سه‌گانه سال ۲۰۱۳ یا تیم پپ گواردیولا هم نیست. آزمون‌های بسیار سخت‌تری در داخل و در اروپا پیش روی آنها قرار دارد اما این تیمی از بازیکنان همیشه‌برنده است و انتظار باشگاه هم کمتر از این نیست. 

بوروسیا دورتموند بهترین بازیکن حال حاضر، یعنی ارلینگ هالند را دارد اما آنها خط دفاعی بسیار ضعیفی دارند. بوروسیا مونشن‌گلادباخ نه گلزنی تمام‌عیار دارد و نه تعداد بازیکنان خوب آنها زیاد است. لایپزیگ هم بازیکنان و مربی جوانی دارد اما آنها تجربه کافی را ندارند. دو هفته دیگر، لایپزیگ در خانه بایرن بازی خواهد کرد. اگر بایرن بتواند در این میان تیم کوچک ماینس را هم ببرد، با پیروزی برابر لایپزیگ، صرفنظر از نتایج دیگر، به صدر جدول خواهد رسید. بعید است که آنها صدرنشین نشوند. این موضوع برای لیگ یا افرادی که طرفدار تیم‌هایی به جز بایرن هستند خوب نیست اما بایرن در هر حال به سمت هشتمین قهرمانی پیاپی خود در بوندس‌لیگا به پیش می‌رود. 

منبع: دویچه وله

۱    
آی اسپورت
2020-01-27 21:10:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر