فهرست
مورینیو: مسی بدون قهرمانی در جام جهانی هم یکی از بهترین های تاریخ است
مورینیو: مسی بدون قهرمانی در جام جهانی هم یکی از بهترین های تاریخ است

مورینیو: مسی بدون قهرمانی در جام جهانی هم یکی از بهترین های تاریخ است

آی اسپورت- ژوزه مورینیو، سرمربی چلسی، معتقد است که لیونل مسی برای آنکه به عنوان یک بازیکن بزرگ تاریخ فوتبال شناخته شود، نیازی به قهرمانی در جام جهانی ندارد.

مسی 27ساله که عامل صعود تیم آرژانتین به فینال جام جهانی 2014بود،اما تیمش درفینال مقابل آلمان با نتیجه یک بر صفر شکست خورد،اکنون این سوال در باره اش مطرح است که آیا این بازیکن می تواند هم تراز دیه گو مارادونا و پله برزیلی قلمداد شود. مورینیو سرمربی تیم چلسی که در دوران سرمربیگری رئال مادرید طی سالهای 2010 تا 2013 با باشگاه رقیب آنها بارسلونا رابطه متلاطمی داشت، از مسی دفاع کرد.

او گفت:\" احترام به او وقتی پیروز می شود آسان است، اما وقتی می بازد کار دشواری است. او همچنان یک بازیکن تاریخی است و نیازی به قهرمانی جهان به وی‍ژه در یک دهه گذشته ندارد. برای من پله ، پله است و مارادونا، مارادونا. شاید او به همان نسلی تعلق دارد که من متولد شدم. به همین علت برای من مارادونا مارادونا است.\"

مورینیو در پاسخ به این سوال که آیا مسی به خاطر شکست آرژانتین باید مقصر شناخته شود گفت: به هیچ وجه. مورینیو بجای آن تقصیر را به گردن الخاندرو سابه یا سرمربی آرژانتین به خاطر تعویض لاوتزی با آگرو انداخت.

\" مایلم بدانم چرا لاوتزی در نیمه دیدار در رختکن ماند. آرژانتین در دو خط چهار نفره بازی می کرد. هنگامی که سابه یا آگرو را به جای لاوتزی به زمین آورد، آرژانتین آرایش خود را از 4-4-2 به 4-3-3- تغییر داد و توازن زیادی را از دست داد. با رفتن لاوتزی مسی مجبور بود بیشتر بدود. با این تعویض تیم آرژانتین توازن و به ویژه انرژی را که در وقت اضافه به آن نیاز داشت، از دست داد.\"

  ۲  
آی اسپورت
2014-07-14 15:33:55
نظر دهید

۲ نظر
مفسّر شوت
دوشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۳، ۱۶:۱۱
بازم به معرفت تو.
iman
دوشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۳، ۱۷:۱۶
دمت گرم. مارادونای حسود خائن یاد بگیره
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر