فهرست
‍پیش‌بازی ليورپول-سيتی؛ براي حيثيت
‍پیش‌بازی ليورپول-سيتی؛ براي حيثيت

‍پیش‌بازی ليورپول-سيتی؛ براي حيثيت

 آی‌اسپورت- امشب از ساعت 19:30 حساس‌ترین جدال هفته بیست‌و‌سوم لیگ جزیره در ورزشگاه آنفیلد برگزار خواهد شد، جایی که بندرنشینان لیورپول به مصاف صدرنشین قاطع لیگ یعنی منچسترسیتی خواهند رفت.

لیورپول‌؛ عملیات شکست دادن یک تیم شکست‌ناپذیر

همه‌چیز از یک باخت مقابل منچسترسیتی آغاز شد. اگرچه لیورپول در آنفیلد همیشه نتایج خوبی برابر آبي‌آسماني‌های منچستر گرفته اما این فصل بیرون‌ از ‌خانه بدترین نتیجه تاریخ خودش در لیگ برتر را کسب کرده. بعد از آن باخت بود که تیم کلوپ از صدر فاصله گرفت. در واقع لیورپول این فصل 3 بخش داشته، بخش اول شروع خوب در 3 هفته ابتدایی، بخش دوم از شکست برابر سیتی تا شکست برابر تاتنهام و بخش سوم بازیابی. بعد از برد درخشان هفته سوم برابر آرسنال به نظر مي‌رسید لیورپول یک مدعي‌ است اما شکست در اتحاد با 5 گل و به دنبال آن پیروز شدن در تنها یک بازی در 5 هفته بعد از آن، تیم کلوپ را از کورس عقب انداخت. با این حال پس از باخت سنگین هفته نهم در 13 هفته لیورپول نه تنها نتایج خوبی گرفته بلکه شکست هم نخورده. با ورود فان‌دایک به نظر مي‌رسد نقطه ضعف لیورپول در خط دفاعی هم به‌تدریج رفع شود. لیورپول امشب در آنفیلد مي‌خواهد یک تیم شکست‌ناپذیر در انگلیس را زمین‌گیر کند، عملیات سختی که در مرسي‌ساید برای آنها غیرممکن نیست.

منچسترسیتی؛ یک برد دیگر، مثل همیشه

چالش جدید یا روند اقتدار در لیگ برتر انگلیس؟ امشب شاید پپ گواردیولا یکی از سخت‌ترین روزهای فصل را تجربه کند. تیم او در میدانی حاضر خواهد شد که کمتر در آن موفق بوده و مدتهاست رنگ پیروزی را در آن ندیده. روی کاغذ و بدون در نظر گرفتن نتایج این فصل سیتیزن‌ها شاید یک تساوی در میدانِ آنفیلد هم برای آنها بد نباشد اما گواردیولا به عوض کردن همه‌چیز فکر مي‌کند. تیمی که او اکنون هدایت آن را در دست دارد 14 مسابقه متوالی ا‌ست که در مرسي‌ساید برنده نشده و شکستن این طلسم، صدرنشینی آنها را شیرین‌تر خواهد کرد. در آخرین روز سال 2017 اولین تساوی خارج ‌از ‌خانه سیتی در لندن برابر پالاس ثبت شد و روند پیروزي‌های متوالی تیمِ پپ پایان یافت. تیم او با خیال راحت صدرنشین است و مي‌تواند به رکورد کسب بیشترین امتیاز در یک فصل هم فکر کند. شاید حتی رکورد نباختن در یک فصل که آخرین مرتبه آرسنالِ ونگر به آن رسیده بود هم در دسترس باشد اما باید قبل از زدن این رکورد بندر لیورپول را دست پر ترک کنند.

مصدومان و محرومان

جردن هندرسن، آلبرتو مورنو، آدام بوگدان، ناتانیل کلاین و دانیل استوریج مصدومان لیورپول برای جدال با سیتی هستند. در سمت مقابل پپ هم نمي‌تواند از گابریل ژسوس، بنجامین مندی و ونسان کمپانی به دلیل آسیب‌دیدگی استفاده کند.

آخرین جدال

بازی رفت این فصل لیگ برتر آخرین بازی لیورپول و منچسترسیتی بود. دیداری که با اخراج مانه و 5 گل سیتی که توسط آگوئرو، ژسوس (2 گل) و سانه (2 گل) به ثبت رسید، یک بازی به‌ یادماندنی برای شاگردان پپ شد.

خبرورزشی

 

۱    
آی اسپورت
2018-01-14 15:43:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر