فهرست

ماقبل نقدها!/ آگرو و پالاسیو، بدترین های جام بیستم

آی اسپورت - آن هایی که به تماشای بازی های رودریگو پالاسیو در جام جهانی نشسته اند، دو سال کلیدی را پیش روی خودشان می بینند. اول اینکه این بازیکن چطور توانسته در ترکیب اینتر بدرخشد و به چهره محبوبی در مه آتزا تبدیل شود و دوم اینکه اصلا او با این استایل عجیب و غریب بازی چطور موفق شده در سری آ حتی یک توپ را وارد دروازه رقبا کند؟  رودریگو در کنار بدترین مدل مو، بدترین بازی را در جام جهانی نیز به نمایش گذاشت. او یکی از تعویض های ثابت سابه یا بود اما حتی در اصول اولیه بازی هم مشکلات حادی را بروز می داد. این بازیکن در دو مسابقه آخر تیمش با هلند و آلمان صاحب دو موقعیت طلایی شد. موقعیت هایی که مهاجمان لیگ برتری خودمان هم به سادگی می توانند از آن ها استفاده کنند اما ضعف این بازیکن در استپ کردن توپ ها، آن دو موقعیت را بر باد داد. او در توپ لو دادن و خراب کردن موقعیت حمله تیمش نیز توانایی های بسیار ویژه ای داشت.

داستان سرخیو آگرو در جام شاید تفاوت زیادی با پالاسیو داشته باشد اما خروجی هر دو داستان شبیه هم است. همه به خوبی از استعدادهای آگرو آگاه اند و تردیدی وجود ندارد که او یکی از بهترین مهاجمان دنیاست. با این وجود تاثیر نیم فصل دوم فصل گذشته لیگ جزیره روی بازی او مشهود به نظر می رسد. او که در نیم فصل اول شاهکار کرده بود و مدام برای تیمش گلزنی می کرد، در نیم فصل دوم بارها از ناحیه همسترینگ مصدوم شد و حتی کار به جایی رسید که شوت کردن توپ در برابر اورتون نیز منجر به مصدومیت او می شد. این بازیکن ریزنقش در بازی سوم مرحله گروهی نیز دوباره با همین مشکل روبرو شد و بعد از آن هرگز نتوانست فرم دلخواهش را پیدا کند. کان کان در این تورنمنت کند، کم تحرک و ناکام بود و هیچ نشانی از بازیکن محبوب سیتزین ها نداشت.

آگرو و پالاسیو، بدترین بازیکنان جام بیستم بودند. مهره هایی که اگر پیش از جام مصدوم می شوند و مسابقات را از دست می دادند و یا اینکه 90 دقیقه روی نیمکت می نشستند و به زمین نمی رفتند، کمک به مراتب بیشتری به تیم سابه یا کرده بودند! آن ها ضعیف ترین اعضای یک مجموعه تقریبا موفق بودند. آنقدر ضعیف که حتی نمی شود در مورد تک تک بازی هایش تفاوتی قائل شد. ضعیف و به قول مسعود خان فراستی: ماقبل نقد! 

     
آی اسپورت
2014-07-14 17:26:40
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر