فهرست
این 5 مقصر!/ مرور گل تاریخی گوتزه
این 5 مقصر!/ مرور گل تاریخی گوتزه

این 5 مقصر!/ مرور گل تاریخی گوتزه

آی اسپورت - سرنوشت مسابقه آخر جام جهانی 2014، شباهت زیادی به مسابقه فینال دوره قبلی جام جهانی داشت. اینجا هم توی آخرین دقیقه های وقت اضافه، تیم برتر زمین در شرایطی گل مرگبار پایانی را به ثمر رساند که تیم رقیب موقعیت های صد در صدی بیشتری درست کرده بود. در تقابل با آلمان پرستاره و منظم، یک اشتباه هم برای سرنگونی تیم سابه یا کافی بود و این اشتباه سهل انگارانه در دقیقه 113 به وقوع پیوست.

در لحظه آغاز پاسکاری ژرمن ها با توپی که در نهایت به گل گوتزه منجر شد، 10 آرژانتینی توی زمین خودشان بودند و یک بازیکن روی خط وسط زمین ایستاده بود. توپ با دو پاس به شورله رسید و استارت عالی او آغاز شد. در این لحظات، سه بازیکن در اطراف او حضور داشتند اما هیچکدام نتوانستند نزدیک شوند و توپ او را بزنند. ماسکرانو و زابالتا با سهل انگاری با توپ شورله برخورد کردند و در ادامه سانتر او روی دروازه ارسال شد تا روی اشتباه بزرگ دو مدافع وسط آرژانتین ضربه تمام کننده و فوق العاده ماریو از راه برسد. دمیکلیس و گارای که در تمام لحظات مسابقه به خوبی از پس وظایف شان بر آمده بودند، خلا بسیار بزرگی را در میانه خط دفاعی آرژانتین به وجود آوردند و در هر حالی که فاصله بسیار زیادی از هم داشتند، شرایط مناسبی برای گلزنی مهاجم رقیب فراهم کردند.

در کنار این 4 بازیکن، سرخیو رومر نیز تا حدودی روی این گل مقصر بود. او با یک ری اکشن بهتر و قراردادن دست چپ اش در مقابل توپ می توانست جلوی تاریخ سازی گوتزه را بگیرد اما در این لحظه خاص تسلیم سرنوشت و مهاجم جوان مانشافت شد. 

  ۱  
آی اسپورت
2014-07-14 21:49:32
نظر دهید

۱ نظر
-
دوشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۳، ۲۲:۰۰
ازبابت باخت آرژانتین غصه دارین میدونم
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر