فهرست
در اين جهنم یک دود و دمی داريم
در اين جهنم یک دود و دمی داريم

در اين جهنم یک دود و دمی داريم

آی اسپورت- بعد از دو روز، برد بارسا را با تمام معجزه‌آسا بودنش مي‌توان هضم كرد؛ اما بعضي از نوشته‌هاي عجيب بعد از بازي را نه.

ربط دادن اين اتفاق به زندگي، و تبليغ «اميد تا لحظه آخر» از آن كارهاست كه فقط از يك روحيه گل‌وگشاد برمي‌آيد. يعني هشيار نباش، تمركز نكن، تلاش را بي‌خيال، چهار پنج گل عقب بيفت، خدا خودش در لحظه آخر از راه مي‌رسد و برنده‌ات مي‌كند. رويا را كف دست بگير و بنشين به انتظار، تا اتفاقي كه هر بيست سال يك بار براي يك نفر/يك تيم رخ مي‌دهد حتما سهم تو باشد. اين همان تفكري است كه كلاس‌هاي چگونه موفق شويم برگزار مي‌كند با هشتگ‌هايي متشكل از اسم بيل گيتس. كه اگر او توانست تو هم مي‌تواني. و نبين ميليون‌ها آدم معمولي مثل خودت را كه خواستند و تلاش كردند و نشد. که بيل گيتس نشدند و فقط دسته‌بيل نصيب‌شان شد.

يك سوال. چرا همه با بارسا همذات‌پنداری مي‌كنند و هيچكس با پي‌اس‌جي؟ كه از قضا خيلي شبيه‌تر است به ما. با معمولي بودنش. با اشتباهات عجيب و گاف‌هاي ناخواسته‌اي كه در لحظات حساس از لاي قفل‌هاي مغزش بيرون مي‌زند. با پنالتي‌هاي تقدير در گوشه دروازه‌اش. و با شكست خوردن، درست در لحظه‌اي كه فكر مي‌كنی كاملا برنده‌ای.

من كه شخصن با زندگي يك-يك مساوي‌ام. نه معجزه‌آسا بردم، نه شش‌تايي‌ شدم. نه بارسا بودم نه پي‌اس‌جي. اما در اين دوگانه اگر قرار به انتخاب باشد، ترجيح مي‌دهم كنار خاكسترنشين‌هاي پاريسن‌ژرمن بايستم كه برايم بسيار آشناترند. فانتزي‌فروشان فرهيخته‌ي من؛ شما به انتظار معجزه بمانيد و باشد که بهشتي شويد، ما هم در اين جهنم يك دود و دمي داريم براي خودمان.

۳۹ ۱۱  
آی اسپورت
2017-03-10 14:45:00
نظر دهید

۱۱ نظر
حمید
جمعه ۲۰ اسفند ۱۳۹۵، ۱۵:۲۸
شما به انتظار معجزه که بهشتی شوید ما هم در این جهنم دود و دمی داریم
منظور خاصی که نداشتی نه منظورت منتظر بودن و ... مقدسیات نبود که نه !
بد نوشتی یا ما بد برداشت کردیم ؟؟!!
۳ ۱
برزو
جمعه ۲۰ اسفند ۱۳۹۵، ۱۶:۲۷
@مجتبي هاشمي
يادداشت عالي بود، احسنت
تو اين كلاس هاي موفقيت جوري القا ميكنن كه انگار همه بايد بازيگر، فوتباليست، خواننده يا حداقل شخصيت معروف و مشهوري بشن تا احساس خوشبختي كنند در صورتي كه خوشبختي يعني لذت بردن از زندگي و لاغير
جاهد
جمعه ۲۰ اسفند ۱۳۹۵، ۱۶:۰۷
واقعا متن ضعیفی بود بدون پشتوانه منطقی.دوست عزیز یه بار دیگه متونی که در این چند روز نوشته شده رو با دقت بخون.کی گفته که 5 گل عقب بمونیم و بعد خدا بزرگه و میتونیم جبران کنیم؟!کلام اینه دوست عزیز که اگر یه روزی در زندگی به هر دلیلی انسان شکست بخوره و حتی شکست سنگینی بخوره حتی اگه دلیل شکست ضعف خودش باشه باز هم امید به پیروزی هست امید به زندگی هست.در ضمن اگه بخواهیم از منظر پی اس جی به قضیه نگاه کنیم اونم درسهای زیادی داره و اون اینه که هیچوقت در باد پیروزی هامون نخوابیم و به یک پیروزی دلخوش نباشیم چون شکست همیشه در کمینه.اینکه حالا شما با این متن سخیف سعی در زیر سوال بردن تمام مقالات دوستآن در این سایت و حتی سراسر دنیا داری مشکل شماست.البته امیدوارم هدفت دلزده کردن مردم از فوتبال و یا خدشه دار کردن برد بارسا نباشه.
نکته جالبتر اینه که شما خودتو کاملا فهمید تر از همه میدونی!این رو هم بدون کل تمام انسان های موفق اینقدر 6 هیچ باختن تا تونستن ببرم.شما که یک یک مساوی هستی تا آخر عمر اندر خم همون کوچه خواهی ماند.
مهدی
جمعه ۲۰ اسفند ۱۳۹۵، ۱۶:۲۴
همون موقع که بارسا چهارتا خورد مطمئن شدم که قراره همچین اتفاقی بیفته.واضح بود که مسولین دو باشگاه این نمایش زیبا رو ترتیب داده بودند .نه بارسا تیمی بود که چهارتا بخوره و نه پاریسن ژرمن تیمی بود که شیشتایی شه .همش یه فیلم بود مثل سفر انسان به کره ی ماه. اشتباه مسخره ی بازیکن ها ، پنالتی های داور ، تک به تک خراب کردن های مسخره ی پاریسی ها . پاریسی ها برای صعود نیازی نبود که خوب بازی کنن. متوسط بودن و حتی بد بودن هم کافی بود. اما به شکل اغراق امیزی افتضاح بودند. تقریبا تمام گلهای بارسا روی اشتباهات بچه گانه ی مدافعین بود.
۵ ۲
shahab.ir
جمعه ۲۰ اسفند ۱۳۹۵، ۱۸:۰۶
تفکر دایی جان ناپلئونی رو عشق است
۷
بهنام
شنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۵، ۰۱:۳۷
صنعتی و سنتی رو با هم نزن وایت ضرر داره ها:))
۳
برزو
جمعه ۲۰ اسفند ۱۳۹۵، ۱۶:۳۵
كامنت دوممه.
يادداشت خيلي خوب بود.
نه طومار پونصد خطي مث متن هاي شقايق اشك ريز
نه پيچيده و مملو از لغات قلمبه سلمبه و لقمه رو دور سر چرخوندن مث متن هاي محمدحسين عباسي.
بهترين يادداشت
دوستان توجه كنند كه هر نويسنده يه طرز فكري داره و قشنگي يادداشت به اينه كه هر نويسنده يه دريچه و يه زاويه ديد جديد برامون باز ميكنه.
كامنت اول كه فك كنم جزو شاگردان دكتر رائفي پور باشه كه ميخوان از هرچيزي توطئه درارن. كامنت دومم كه شكست رو لازمه ي پيروزي دونسته بدون اينكه متوجه باشه خيلي از اينا كه خواستند لقمه بزرگتر از دهنشون بردارن و ريسك كنن الان به خاطر ورششكست شدن يا چك برگشتي و مهريه و ... گوشه زندان اند
۷ ۱
جاهد
جمعه ۲۰ اسفند ۱۳۹۵، ۲۲:۰۹
دوست عزیز هیچ کس نگفت لازمه پیروزی شکسته!بلکه حرف اینه که بعد از شکست زندگی تموم نمیشه و ادامه داره و میشه ازش پیروزی ساخت.البته قرار هم نیست بعد از هر شکستی پیروزی باشه.مثل 4 سال قبل که بارسا 4 تا از بایرن خورد و برگشت 3 تای دیگه هم خورد!اما نه اون زمان ناامید بود نه الان.فقط میشه گفت باید به پیروزی ایمان داشته باشی حتی بعد از شکست سنگین.در ضمن لقمه بزرگتر از دهان برداشتن حماقته و نتیجه حماقت هم شکسته و البته نمیتونه منجر به پیروزی بشه.
۴
پرسپولیس واقعی
جمعه ۲۰ اسفند ۱۳۹۵، ۲۰:۴۳
این کامنت را من همان شب بس از پایان بازی نوشتم بعضی از کلمات مقاله آقای هاشمی را نگاه میکنم انگار در جواب من نوشته که البته بعید است.
ولی من یا کسی تبلیغ کاهلی و باری بهر جهت بودن نکردیم.
اگر تلاش کنی و امیدوار باشی حتما کائنات هم تورا یاری خواهند کرد.
ولی اگر فکر کنی برنده ای ، کافیه فقط پلک بزنی ، میشه بازی ایران و آرژانتین یا میشی تیم پاریسی که همه چیز را واگذار کرد.

"زندگی پس از مرگ

با اینکه رئالی ام ولی
نشستم تا آخر
یک حسی در من بود که این بازی را باید دید
و بی اختیار گریه کردم
شاید راست میگویند فوتبال ، شبیه ترین به زندگی است.
شاید باید همه شاد باشند رئالی یا بارسایی
چون
د رنبرد بین امید و یاس
آنکه خندید امید بودو
آنکه شکست خورده بود داشت فکر می کرد آیا هنوز معجزه رخ میدهد
طرفین نبرد ، به فوتبال همانند یک پیامبر ایمان آوردندکه
پیام آور امید بود در واپسین لحظه احتضار
و بازنده ی این نبرد هم می تواند خود را
بخشی از همین معجره بداند."
۱۰۲
۲ ۱
ج
شنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۵، ۰۲:۱۸
همون شب كامنتت رو خوندم
اول كه فكر نميكنم جواب شما باشه
دو اينكه وقتي اينقدر دريچه ذهن يه نفر مثل شما باز باشه چرا بعضي مواقع ( ولو اندك )سقف تفكرمونو مياريم پايين كه ادم مجبور شه خم بشه مبادا سرش به چهارچوب گير كنه
باورم اينه كه ميشه هميشه همينجور فكر كرد و نوشت
موفق باشيد
از طرف يه آبي
۱
Power
يكشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۵، ۱۰:۵۰
عاالی
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر