فهرست
رئال در خانه زنبورها: تیم بوش منقلب شده
رئال در خانه زنبورها: تیم بوش منقلب شده

رئال در خانه زنبورها: تیم بوش منقلب شده

آی اسپورت- دورتموند فصل را خوب آغاز کرد. این تیم از 6 بازی اول 5 برد کسب کرده و هنوز شکستی در کارنامه‌اش ثبت نشده است. در حال حاضر هم این تیم با 2 امتیاز اختلاف نسبت به هوفنهایم در صدر جدول رده‌بندی بوندسلیگا است و 3 امتیاز هم از بایرن مونیخ بیشتر دارد. این تیم باید در لیگ قهرمانان به مصاف رئال مادرید برود.

دیوار زرد

در اولین دیدار از لیگ قهرمانان دورتمند با نتیجه 3 بر یک مغلوب تاتنهام شد و حالا برای زنده نگه داشتن امیدهایش باید به مصاف رئال مادرید رفته و امتیاز بگیرد. ببینیم چه انتظاراتی از پیتر بوش می‌توانیم داشته باشیم؟

1
1

دیوار زرد لقبی است که برای خط دفاعی دورتموند در نظر گرفته شده و این تیم مخصوصا در سیگنال ایدونا پارک می‌تواند عملکرد دفاعی خوبی مقابل حریفانش داشته باشد.

بازیکنان مصدوم

در تابستان بوش نهایت تلاشش را کرد تا خط دفاعی تیم که پیش از این ناامیدکننده بود را تقویت کند و کاری کند که این تیم بسیار یکدست‌تر و یکپارچه‌تر شود. خط دفاع این تیم فصل گذشته مصدومان زیادی داشت و برای این فصل دستخوش تغییرات زیادی از نظر عملکرد بازیکنان شده است.

2
2

بی‌رحم

عالی است که این تیم تا اینجای کار تنها یک گل در 6 بازی بوندسلیگا خورده و توانسته در بین تیم‌های حاضر در لیگ‌های معتبر اروپا بهترین عملکرد را داشته باشد. این در واقع همان چیزی است که باعث نتیجه گرفتن بهتر دورتموند شده است و این تیم توانسته در مجموع 8 بازی که در این فصل انجام داده عملکرد قابل قبولی داشته باشد. این تیم در این بازی‌ها 6 بار کلین‌شیت کرده است.

3
3

البته اتکای دورتموند فقط به خط دفاعی نیست و این تیم بهترین خط حمله در آلمان را هم دارد و توانسته تا اینجای کار 19 گل بزند. شکی نیست که پیره امریک اوبامیانگ قلب این موفقیت است و 8 گلی که در لیگ برای تیمش زده بسیار تاثیرگذار بوده است. او در مجموع در این فصل 11 گل زده است. به لطف درخشش او اصلا نشانه‌ای از غیبت دمبله در تیم وجود ندارد.

خریدهای جدید

بعد از تابستانی پر فراز و نشیب ستاره گابنی تصمیم گرفت در این تیم بماند و به این ترتیب بود که بهترین گلزن فصل گذشته بوندسلیگا دوباره مهره اصلی این تیم شد. فصل گذشته او توانست در 46 بازی 40 گل بزند و برای تیمش عالی بود. از این تعداد او 32 بازی در بوندسلیگا انجام داد و در این بازی‌ها 31 گل زد و در 9 بازی لیگ قهرمانان هم 7 گل زد.

4
4

خریدهای تابستانی هم واقعا خوب کار کرده و هماهنگ شدند. ماکس فلیپ (فرایبورگ)، آندری یارمولنکو (دینامو کیف)، محمود داهود (گلادباخ) و عمر توپراک (لورکوزن) همه خیلی سریع هماهنگ شدند و توانستند هم هواداران و هم کادر فنی تیم را راضی نگه دارند.

فلیپ، مهاجم 23 ساله 4 گل زده و 3 پاس گل داده است، آن هم در 8 بازی و نشان داده که آینده درخشانی در انتظار او در دورتموند است.

بازگشت وایگل

آمدن وایگل همچنین یکی از دلایل اصلی قدرت مناسب دورتموند در خط دفاعی است. او بازیکنی است که شاید بتوان گفت بیشترین تعادل را به بازی دورتموند داده است. او به رئال مادرید هم نسبت داده شده بود و در دیداری که تیمش گلادباخ را 6 بر یک شکست داد گلی زیبا زده بود تا خیلی زود خودش را به عنوان یکی از بازیکنان بزرگ دورتموند معرفی کند.

5
5

تاثیر پیتر بوش هم در این تیم مشهود است. تیم او سطح بالا، رو به جلو و محکم و شجاعانه بازی می‌کند واو همچنین توانسته خط دفاعی تیمش را هم استحکام بخشد. قسمتی که پیش از این زردها در آن مشکلات زیادی داشتند. او خط دفاعی 3 نفره را به 4 نفره تغییر داده است.

تاثیرات بوش

بوش اولین مربی در تاریخ بوندسلیگا است که در 5 بازی اول در اولین فصل حضورش در این لیگ شکست‌ناپذیر بوده است. نباید این را هم فراموش کنیم که او در تیمش چندین بازیکن مهم را به دلیل مصدومیت در اختیار ندارد.

6
6

مارکو رویس با مصدومیت جدی دیگر نیمکت‌نشین است، او در ترکیب تیمش برای بازی‌های لیگ قهرمانان هم حاضر نیست و اگر تیمش به مرحله حذفی برسد احتمال حضورش در تیم وجود دارد. رافائل گویررو، اریک دورم ، سباستین روده، مارسل اشملزر و آندره شورله دیگر مصدومان دورتموند هستند.

 

۳    
آی اسپورت
2017-09-25 15:17:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر