فهرست
گزارش لیگ یک؛ صبا ۸تایی شد و سقوط کرد
گزارش لیگ یک؛ صبا ۸تایی شد و سقوط کرد

گزارش لیگ یک؛ صبا ۸تایی شد و سقوط کرد

آی اسپورت – بازی‌های هفته بیست و نهم لیگ یک امروز برگزار شد و با نتایجی که به دست آمد سقوط صبای قم به لیگ دسته دوم قطعی شد. باخت فجر سپاسی به ملوان هم از نتایج مهم بازی‌ها بود.

راه‌آهن ۰-۳ خونه به خونه

بعد از دو مساوی بدون گل، سرانجام خونه‌به‌‎خونه امروز موفق شد تیم سقوط کرده راه‌آهن را شکست دهد و به رده دوم جدول برگردد. شاگردان اسکوچیچ با این برد 52 امتیازی شدند و با استفاده از باخت غیرمنتظره فجرسپاسی به رده دوم برگشتند تا به صعود به لیگ برتر امیدوار شوند.

برق جدید شیراز ۱-۱ مس رفسنجان

 با دو گلی که در نیمه اول به ثمر رسید دو تیم امتیازات این بازی را تقسیم کردند. برق و مس در میانه‌های جدول حضور دارند و نه امیدی به صعود به لیگ برتر دارند و نه خطر سقوط به لیگ دو را حس می‌کنند. با مساوی امروز، برق با ۳۷امتیاز در رده یازدهم قرا گرفت و مس ۴۰امتیازی در جایگاه دهم جدول ایستاد.

اکسین البرز ۸-۰ صبای قم

با قبول سنگین‌ترین شکست فصل، صبای قم 5 هفته به پایان فصل، به لیگ دو سقوط کرد. البته سرمربی این تیم دیروز اعلام کرده بود که سقوط تیم قطعی خواهد بود اما شکست با۸گل هم قابل پیش‌بینی نبود. تیم قمی فصل گذشته در لیگ برتر حضور داشت و حالا فصل آینده را باید در لیگ دو آغاز کند. البته به شرط منحل نشدن صبا!

مس کرمان ۱-۲ نفت مسجدسلیمان

در یک بازی سخت شاگردان محمود فکری میزبان خود را شکست دادند تا همچنان در صدر جدول باقی بمانند. هر ۳گل این بازی در نیمه اول به ثمر رسید و نفتی‌ها در نیمه دوم بازی را اداره کردند تا به یک پیروزی باارزش دست پیدا کنند. نفت با این پیروزی با ۵۷امتیاز در صدر جدول ماند و همچنان شانس اول صعود به لیگ برتر است.

نساجی مازندران ۴-۱ بادران

شاگردان جواد نکونام در یک بازی ۶امتیازی بادران را مغلوب کردند. در این بازی محمد عباس‌زاده هت‌تریک کرد و ۹گله شد. شیرینی این برد، با شکست فجر سپاسی برای قائمشهری‌ها بیشتر شد. حالا نساجی با ۵۱امتیاز در رده چهارم قرار دارد و با خونه‌به‌خونه بابل ۳امتیاز و با فجرسپاسی یک امتیاز فاصله دارد.

گل‌گهر سیرجان ۱-۱آلومینیوم اراک

آلومینیوم اراک با گل دقیقه۹۷ یک پیروزی خارج از خانه باارزش را از دست داد. اراکی‌ها اگر این بازی را می‌بردند تا حدودی خیال‌شان از بابت سقوط راحت می‌شد اما گل دقیقه 97 مهرداد آوخ باعث شد تا آنها همچنان دلشوره سقوط را داشته باشند. آلومینیوم با تساوی امروز با۳۲ امتیاز در رده چهاردهم جدول ایستاد.

ملوان ۲-۱فجرسپاسی

یک باخت غافلگیرکننده برای شاگردان کلانتری! تیم فجر در رده دوم جدول قرارداشت اما با باخت امروز جایگاه خود را از دست داد و یک پله سقوط کرد و حالا نساجی و بادران سایه به سایه این تیم را تعقیب می‌کنند. این باخت برای تیم شیرازی می‌تواند گران تمام شود و صعود آنها به لیگ برتر را حداقل تا فصل آینده به تاخیر بیندازد.

شهرداری تبریز ۲-۱ایرانجوان بوشهر

شاگردان سیروس دین‌محمدی به روند خوب خود ادامه دادند. با برد امروز شهرادری تبریز ۳۵امتیازی شد و به رده دوازدهم صعود کرد. حالا تیم تبریزی با ۲برد از ۵بازی باقی‌مانده خود می‌تواند حضورش در لیگ یک را قطعی کند. شهرداری با سیروس دین‌محمدی یکی از بهترین‌های لیگ یک در نیم‌فصل دوم است.

شهرداری ماهشهر ۱-۱ ماشین سازی تبریز

تساوی دو تیم پایین جدولی بیشتر به ضرر تیم تبریزی شد. با این مساوی ماشین‌سازی ۲۹امتیازی شد و همچنان بعد از ایرانجوان بوشهر، جدی‌ترین گزینه سقوط به لیگ دو است. اما شاگردان مرزبان هم در هفته‌های اخیر نتایج خوبی نگرفته‌اند و هنوز از بقای خود در لیگ یک مطمئن نیستند.

جدول رده بندی:

۱-نفت مسجدسلیمان ۵۷امتیاز

۲-خونه به خونه ۵۴امتیاز

۳-فجرسپاسی ۵۲امتیاز

۴--نساجی ۵۱امتیاز

۵-بادران ۴۹امتیاز

۲    
آی اسپورت
2018-03-29 18:50:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر