فهرست
پاسخ منطقی شفر به کی‌روش؛ ناراحتی و احترام!
پاسخ منطقی شفر به کی‌روش؛ ناراحتی و احترام!

پاسخ منطقی شفر به کی‌روش؛ ناراحتی و احترام!

آی اسپورت - کارلوس کی‌روش در مصاحبه روز گذشته خود مقصر حذف سیدحسین حسینی و وریا غفوری را وینفرد شفر دانست. او در مصاحبه خود گفته بود چون وریا غفوری در بازی‌های آخر استقلال در پست هافبک راست بازی کرده بود و البته سیدحسین حسینی به دلیل نیمکت‌نشینی بعد از ثبت رکورد کلین‌شیت تاریخ فوتبال ایران از لیست مسافران حضور در جام جهانی باز ماندند. وینفرد شفر در گفت‌وگو با سایت باشگاه استقلال پاسخ محترمانه‌ای به اظهارات کارلوس کی‌روش داد که در ادامه آن را می‌خوانید:

غفوری در 85 درصد بازی‌ها در پست دفاع راست بازی کرد

در هشتاد و پنج درصد مسابقات ما وریا غفوری به عنوان مدافع راست بازی کرد. هر کسی که مسابقات لیگ را پیگیری و تماشا کرده باشد از این نکته آگاه است. به علاوه اینکه این مشخص بود ما برخی مواقع به دلیل مصدومیت بازیکنان‌مان از وریا به عنوان وینگر راست استفاده کردیم. مهم‌تر از همه چیز کیفیت خارق‌العاده وریا غفوری است. او به خوبی نقش یک دفاع راست را با عملکردی مدرن و محکم به نمایش گذاشت. این موضوع برای تحت فشار قرار دادن حریف و توانایی ایجاد موقعیت بیشتر برای تیم بسیار ضروری است. در سال‌های گذشته فوتبال تغییرات بسیار مهمی داشته است. بهترین راه برای خارج کردن یک مدافع چپ تهاجمی در جریان مسابقه یک مدافع راست محکم و تهاجمی است. همانطور که بازیکنانی مانند کیمیچ و مارسلو فقط عقب نمی‌ایستند که دفاع کنند و رو به جلو بازی می‌کنند. چنین کاری متعلق به گذشته است و وریا فوتبال مدرنی بازی می‌کند. او بسیار پیشرفت کرده و این خیلی خوب است.

تیم ملی بازیکنان من را تحت فشار قرار داد

من ناراحت و ناامید شدم؛ به خاطر اینکه تیم ملی بازیکن من را پس از بازی با الهلال تحت فشار گذاشت، بعد از این بازی او و استقلال را تحت فشار گذاشتند، از مسیری که به نظر من غیر منصفانه، خارج از شرایط همکاری و مضر برای ما و بازیکن ما بود اما آن مساله متعلق به گذشته است. من امیدوارم ما در آینده با هم همکاری داشته باشیم به خاطر اینکه این بهترین کار برای فوتبال ایران است و من باور دارم همه ما یعنی تیم ملی و باشگاه‌ها یک هدف را دنبال می‌کنیم که پیشرفت فوتبال ایران است. ما می‌توانیم این کار را فقط با هم و با همکاری هم انجام دهیم نه اینکه علیه یکدیگر باشیم.

دروازه‌بان با تمرین آماده می‌شود نه بازی کردن

در مورد دروازه‌بان‌ها صحبت کنیم. اگر شما دو دروازه‌بان خوب داشته باشید، باید هر دوی آنها را بازی دهید، این یک حقیقت ساده است. به عنوان یک مربی باشگاهی این کار من است که تا همه بازیکنانم را در بهترین شکل ممکن حفظ کنم و برای دروازه بان‌ها از بازی کردن مهم‌ترین تمرین کردن است. فلسفه‌ای که شما می‌توانید در ایتالیا، اسپانیا و فرانسه ببینید. هیچ تردیدی نمی‌تواند وجود داشته باشد که حسینی دروازه‌بان آینده‌داری است و عملکرد او در مسابقات لیگ و مسابقات بین‌المللی فوق‌العاده بود و او شایستگی حضور در تیم ملی را داشت اما این نظر شخصی من است. من بازیکنان ملی ما را حمایت می‌کنم و برای آنها بهترین آرزوها را دارم. این یک تیم فوق‌العاده و با شخصیت‌های فوق‌العاده است و امیدوارم آنها بتوانند به دور بعدی راه پیدا کنند. همانطور که پیش از این هم نشان داده و گفته‌ام من هیچ صحبت دیگری غیر از احترام برای تیم ملی و برای ایران ندارم.

۲۳ ۱۲  
آی اسپورت
2018-05-22 15:20:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱۲ نظر
ژان والژان
سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷، ۱۵:۲۹
پاسخ فنی و محترمانه شیر شفر رو با جفنگیات اسطوله های لنگ (امثال الکریمی – مینا – پیوس و..) مقایسه کنید تا متوجه بشید مکتب ها چقدر متفاوته
کیسه چرک
سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷، ۱۷:۰۱
پاسخ فنی بعد از پاچه خوار و مالش قهرمانه و چند روزه پیرخرفت المانی بود دیگه؟ خخخ این پیری حقیر تا دم در اتوبوس تیم ملی واسه پاخه خواری رفت که کیروش شیلنگ رو گرفت روش. اره مکتب ها متفاوته و مکتب کیسه، مکتب پاچه خواری و دستمال کشیه
HHEE
سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷، ۱۷:۰۸
باز مجسمه های بلاهت حرف زدن:))
مکتب استقلال چه ربطی به شفر داره آخه مهندس جان؟:))طرف یه سال هم نشده مربی تیمتون شده بعد ارتباطش میدید به مکتب استقلال؟:))
مکتب استقلال میخوای بدو دنبال امیر قلعه نویی و قهرمانیایی که با لابی به دست آورد براتون:)
کاج
سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷، ۱۷:۱۰
پاسخ فنی و محترمانه تو حلقت کیسه کش. یارو دیده ... شده بیانیه داده میگن تا تو رکاب اتوبوس داشته دستمال کشی میکرده خخخ
Vahid
سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷، ۱۵:۴۲
معنی واقعی جنتلمن:)
کار با درستو غلطش ندارم ولی اینکه کی روش توپو انداخت تو زمین شفرو مقصر خط زدن بازیکنا رو شفر دونست که با وجود این همه حمایت تقریبا بدترین کاری بود که میتونست کنه ولی با این وجود شفر بازم ادب خوشو حفظ کرد‌ فقط محترمانه جواب داد:)کاره سختیه و فقط از عهده امثال شفر بر میاد:)دمش گرم
ًًQQ
سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷، ۱۷:۰۲
الان توقع داشتی بیاد فحش بده؟ خب معلومه بعد از خفتی که کیروش بهش داد میاد اینطوری حرف میزنه
...
سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷، ۱۵:۴۸
حالا شد پاسخ منطقی خخخخ
سوشاتاجی
سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷، ۱۶:۱۹
همیشه حامی کی روش بوده ام هنوز هم معتقدم حضورش نعمته برای تیم ملی و قبولش دارم ولی دلایلش برای حذف ووریا و سیدها مضحکه ،میتونست خیلی شفاف بگه من مربی تیم ملی ام و اعتقاد دارم درجام جهانی نمیتونن کمکم کنن تمام ، ولی اینجور بهانه های مضحک واقعا بعید بود ازش نیمکت نشین ها و بدون تیم ها دعوت شدن اینا خط خوردن به دلایل واهی !هرچند هنوز امیدوارم ووریا و سیدجلال دوباره دعوت بشن و دوتا دیگه خط بخورن از این کی روش بعید نیست
ابیدل
سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷، ۲۳:۰۶
بی خود نیست لگوی تیمشون کله گاو هست چقدر هم بهشون میاد
۵ ۱
آنتی کیسه
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷، ۰۱:۰۲
شاخ گاوه لوگوی تیمتون را سوراخ سوراخ کرده
امیرعباس
سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷، ۲۳:۴۸
شفر با اشاره هوشمندانش به کیمیچ و مارسلو تقریبا کیروش و دلبستگان رسانه ایش را با خاک یکسان کرد!!
۵
سهیل
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷، ۰۰:۱۰
همه کسایی که ادما و روابط فوتبال رو میشناسن میدونند شفر کاملا امید به جایگزینی کیروش داره در تیم ملی، و همه این مصاحبه هاش هم برای اینه که خودش رو پیش فدراسیونیا خوب نشون بده.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر