فهرست
جدول گل‌نزنان/ رکورد جاودانه خلعتبری
جدول گل‌نزنان/ رکورد جاودانه خلعتبری

جدول گل‌نزنان/ رکورد جاودانه خلعتبری

آی اسپورت – در هفته شانزدهم از میان 15 نفری که در حال رقابت برای آقای گلی هستند، فقط مهدی طارمی بود که موفق به گلزنی شد. در هفته هفدهم اما از میان مدعیان فقط کاوه رضایی و حسن بیت‌سعید گل زدند که البته آنها هم راه درازی تا آقای گلی دارند. گل نزدن اکثر مدعیان آقای گلی برای دومین هفته متوالی، اتفاق عجیبی است و می‌تواند نگران کننده باشد. در این میان هستند مدعیانی که مدت گل نزدن آنها از یک هفته و دو هفته گذشته و برای به یاد آوردن آخرین بازی که گل زدند باید به هفته‌های اول لیگ یا حتی میانه‌های لیگ قبل برگردیم.

محمدرضا خلعتبری

صدرنشین بلامنازع جدول گلنزنان لیگ شانزدهم! خلعتبری نیم‎‌فصل اول در گسترش فولاد حضور داشت و در نیم‌فصل دوم به سایپا پیوست. او فقط در یکی از بازی‌های گسترش غایب بود و در سایر بازی‌های این تیم و سایپا، دقایق نسبتا زیادی به میدان رفت. با این حال او هنوز بعد از گذشت 17 هفته، گلی نزده است یعنی پس از گذشت 1530 دقیقه از لیگ شانزدهم! البته اگر بخواهیم به آخرین گلی که خلعتبری زده اشاره کنیم باید به هفته هفدهم لیگ هفدهم در ترکیب سپاهان و بازی مقابل ذوب‌آهن برگردیم. در واقع از آخرین گلی که خلعتبری در لیگ برتر ایران به ثمر رسانده، 2749 دقیقه می‌گذرد! شاید رکوردی جهانی و منحصر به فرد!

غلامرضا عنایتی

مهاجم 40 ساله صبای قم، امسال فقط 2 گل برای تیمش زده است. در هفته دوم به پیکان از روی نقطه پنالتی و در هفته هفتم به سایپا. او در 10 بازی بعدی تیمش گل نزده و البته در دو بازی هم غایب بوده است. از آخرین گلی که او برای صبا به ثمر رسانده 946 دقیقه می‌گذرد! شاید وقت آن رسیده که رضای آقای گل با فوتبال خداحافظی کند و به سراغ مربیگری برود.

محمد شادکام

قرار بود شادکام یکی از پدیده‌های لیگ شانزدهم باشد. او تا هفته هشتم 5 گل برای صنعت نفت زد تا خیلی زود نامش در فوتبال ایران بر سر زبان‌ها بیفتد. اما ناگهان روزهای بد او فرا رسیدند و حالا 9 بازی است که شادکام گل نزده است. از آخرین گل او برای صنعت نفت 835 دقیقه می‌گذرد! او در این مدت فقط در یکی از بازی‌های تیمش غایب بوده و در بقیه بازی ها حضوری ثابت در ترکیب صنعت نفت داشته است.

لوسیانو ادینیو

بهترین گلزن تراکتورسازی فعلا فرزاد حاتمی است اما انتظارات از لوسیانو ادینیو که با ادعای آقای گلی به تبریز برگشت بیشتر از این است. ادینیو فقط 5 گل برای تراکتورسازی زده که آخرین آن در هفته دهم و مقابل گسترش فولاد بود. او هر دو گل تیمش را در آن بازی زد اما حالا 676 دقیقه است که گل نزده است. البته او فعلا مصدوم است و در 3 بازی آخر تراکتور هم به میدان نرفته اما قبل از مصدومیت هم مدت گل نزدن او طولانی‌تر از حد معمول بود.

محمد قاضی

مهاجم کهنه‌کار و چپ‌پای نفت لیگ را خوب شروع کرد و حتی در مقطعی صدرنشین جدول گلزنان بود. او آخرین بار در هفته یازدهم و از روی نقطه پنالتی دروازه سایپا را باز کرد و از آخرین گلزنی او در لیگ برتر 565 دقیقه می‌گذرد. البته قاضی در بازی جام حذفی مقابل سپاهان مصدوم شد و در 3 بازی آخر نفت در لیگ برتر غایب بود. اما در هر حال او هم مدت‌هاست که در لیگ برتر گل نزده و نامش در این جدول قرار می‌گیرد.

مرتضی تبریزی و مهدی رجب‌زاده

دو مهاجم گلزن ذوب‌آهن هم مدت زیادی است که پای‌شان به گل باز نشده است. رجب‌زاده 6 گله، بعد از هت‌تریک مقابل صنعت نفت در هفته یازدهم، دیگر گل نزد و از آخرین گلزنی او برای ذوب‌‎آهن در لیگ برتر 546 دقیقه می‌گذرد. مرتضی تبریزی 9 گله، دیگر گلزن ذوب‌آهن هم تقریبا چنین شرایطی دارد. او یک هفته بعد از رجب‌زاده؛ در مقابل پیکان هت‌تریک کرد و این 3 گل، آخرین گل‌های تبریزی برای ذوب‌آهن بودند. از آخرین باری که تبریزی برای ذوب آهن در لیگ برتر گل زد، 457 دقیقه می‌گذرد.

گادوین منشا

مهاجم نیجریه‌ای پیکان که در نیم‌فصل شایعه پیوستن او به پرسپولیس هم مطرح شده بود، در نیم‌فصل دوم پایش به گلزنی باز نشده است. او آخرین بار در هفته چهاردهم به سایپا گل زد و از آخرین گلزنی او 308 دقیقه می‌گذرد. منشا البته همچنان موثر و دونده بازی می‌کند اما آمار گلزنی او بالا نیست. او تا اینجای فصل 6 گل برای پیکان به ثمر رسانده است.

ساسان انصاری

آقای گل فعلی لیگ شانزدهم پس از اینکه درست در آخرین بازی موفق به ثبت رکورد گلزنی در بازی‌های متوالی نشد، به نظر می‌رسد روحیه‌اش را از دست داده است. انصاری 12 گله، در 3 بازی آخر فولاد موفق به گلزنی نشده و با ادامه این روند، شاید باید منتظر رکوردشکنی او در گل نزدن باشیم. از آخرین باری که ساسان گل زد 302 دقیقه می‌گذرد و این برای بازیکنی که همه منتظر رکوردشکنی او بودند اصلا اتفاق خوبی نیست.

 

جدول گل‌نزن‌های لیگ برتر
جدول گل‌نزن‌های لیگ برتر

البته اگر قرار به ثبت رکورد بیشترین دقایق گل نزدن در لیگ شانزدهم باشد نام غلامرضا رضایی در پله دوم قرار می‌گیرد. او اولین گل خود را در دقیقه 53 بازی سایپا مقابل ماشین‌سازی در هفته پانزدهم زد. گلی که البته با برخورد به مدافع حریف و تغییر جهت توپ به ثمر رسید. به عبارتی، رضایی اولین گل خود را بعد از 1313 دقیقه حضور در ترکیب سایپا زد. اما چون این جدول مربوط به کسانی است که مدت‌هاست گل نزده‌اند، نام رضایی از این فهرست خارج می‌شود.

۵ ۲  
آی اسپورت
2017-01-19 14:58:00
نظر دهید

۲ نظر
سینا
پنجشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۵، ۲۲:۴۵
تبریزی به ماشینم زد
محسن
جمعه ۱ بهمن ۱۳۹۵، ۰۹:۵۵
تمام این گل نزنها،به استقلال که برسند شاخ میشوند!!!!اگه شک دارید آخر فصل دوباره این مطلب را مرور و بررسی کنید!!!!به خصوص خلعتبری عزیز که هم گل میزنه و هم پاس گل میدهد!!!
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر