فهرست
یوونتوس VS تاتنهام: به روایت آمار
یوونتوس VS تاتنهام: به روایت آمار

یوونتوس VS تاتنهام: به روایت آمار

آی‌اسپورت- لیگ قهرمانان دوباره بازگشته است. در حالی که همه نگاه ها معطوف به جدال فوق العاده حساس رئال مادرید و پاریس سن‌ژرمن است، یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا در فصل ۱۸-۲۰۱۷ سه شنبه شب و با انجام دو بازی در ساعت ۲۳:۱۵ کلید می‌خورد. در یکی از این بازی ها یوونتوس در آلیانز استادیوم تورین میزبان تاتنهام خواهد بود. بیانکونری که فصل قبل یک پای فینال کاردیف بود، در گروه چهارم مسابقات و در جایی که تیم های بارسلونا، اسپورتینگ لیسبون و المپیاکوس نیز حاضر بودند، با کسب ۱۱ امتیاز پشت سر بارسلونا به عنوان تیم دوم به این مرحله رسید تا حالا در بازی رفت در خانه پذیرای اسپرز باشد. در سوی دیگر میدان، شاگردان پوچتینو در گروه هشتم مسابقات و در حضور رئال مادرید، دورتموند و آپوئل قبرس مقتدر ظاهر شد و با ۱۶ امتیاز، بهترین تیم مرحله گروهی مسابقات لقب گرفت. لیلی وایتس حالا در مرحله حذفی فرصت دارد تا بازی برگشت را در روز ۷ مارچ (۱۶ اسفند) در خانه و در ورزشگاه ومبلی میزبانی کند. فلیکس بریش داور سرشناس و ۴۲ساله آلمانی قاضی جدال تورین خواهد بود. نگاهی خواهیم داشت به آمار کلیدی این دیدار از نگاه اوپتا.

این اولین تقابل دو تیم یوونتوس و تاتنهام در چهارچوبی رسمی خواهد بود.

گورخرها در ۲۲ بازی خانگی اخیر خود در لیگ قهرمانان شکست ناپذیر بوده اند تا بهترین روند خود در مسابقات خانگی لیگ قهرمانان را به ثبت رسانده باشند. (۱۴ برد و ۸ تساوی) برای پیدا کردن آخرین شکست خانگی بانوی پیر باید به ۱۰ آپریل ۲۰۱۳ بازگشت؛ جایی که یوونتوس در دور برگشت مرحله یک چهارم نهایی با گل های مانژوکیچ و پیزارو مغلوب بایرن مونیخ، قهرمان آن فصل شد.

در ۱۳ بازی خانگی آخر در لیگ قهرمانان، یووه ۹ بار دروازه خود را بسته نگاه داشته است.

یوونتوس در ۱۹ بازی گذشته خود در لیگ قهرمانان تنها دو شکست را تجربه کرده: باخت ۴-۱ مقابل رئال مادرید در فینال فصل قبل و باخت ۳-۰ مقابل بارسلونا در مرحله گروهی این دوره) یوونتوس در این مسیر ۱۲ برد و ۵ تساوی در کارنامه خود به ثبت رسانده.

با زدن تنها ۷ گل در ۶ بازی دور گروهی، یوونتوس در بین ۱۶ تیمی که هنوز در مسابقات مانده اند، بدترین آمار را دارد.

همانند فصل قبل، یووه با دریافت تنها ۲.۳ شوت در چهارچوب به صورت میانگین، کمتر از هر تیم دیگری به رقبا اجازه شوتزنی را داده است.

یووه در ۲ دوره از ۳ دوره قبلی مسابقات به فینال رسیده که البته هر دو را واگذار کرده. به صورت کلی تر، یوونتوس در هر ۵ فینال آخر خود مغلوب حریفان شده است.

برای دومین بار در سه دوره حضور در مسابقات پس از فصل ۱۱-۲۰۱۰، تاتنهام موفق به راهیابی به مرحله حذفی شده است. اسپرز هرگز موفق نشده فراتر از مرحله یک چهارم نهایی برود.

تاتنهام در کنار بارسلونا، بشیکتاش و لیورپول تنها تیم هایی هستند که در این فصل از مسابقات، تاکنون شکست نخورده اند.

در میان تیم های باقی مانده در مسابقات، تاتنهام در کنار شاختار دونتسک ۲ تیمی هستند که هنوز موفق به گلزنی از روی ضربات ایستگاهی نشده اند. هر ۱۶ گل تاتنهام در این مسابقات با بازی مستقیم به دست آمده.

آمار گونزالو هیگواین در مراحل حذفی لیگ قهرمانان، ۴ گل در ۲۷ مسابقه است. (۰.۱۵ گل در هر بازی) برای مقایسه، آمار گلزنی ال‌پیپیتا در مرحله گروهی، ۱۵ گل در ۴۴ مسابقه است.؛۰.۳۴ گل در هر بازی!

در صورت به میدان رفتن، ماریو مانژوکیچ پنجاهمین بازی خود در لیگ قهرمانان اروپا را تجربه خواهد کرد. بعد از لوکا مودریچ، داریو سرنا و روبرت کواچ، او چهارمین بازیکن کروات است که به این آمار می‌رسد.

با زدن ۶ گل و ارسال ۲ پاس گل، هری کین روی ۵۳ درصد از ۱۵ گل تاتنهام تاثیر مستقیم داشته است.

ماسیمیلیانو آلگری در هر ۸ حضور خود در لیگ قهرمانان موفق به صعود از مرحله گروهی شده است. او در ۲ دوره از سه دور آخر خود به همراه یووه، طعم تلخ شکست در فینال مسابقات را چشیده است.

۵ ۱  
آی اسپورت
2018-02-13 07:21:00
نظر دهید

۱ نظر
علی
سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶، ۲۰:۴۲
خیلی خوب بود مثل همیشه ممنون خسرو
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر