فهرست
دوراهی کاملاً مشخص پیش روی فوتبال ایران
دوراهی کاملاً مشخص پیش روی فوتبال ایران

دوراهی کاملاً مشخص پیش روی فوتبال ایران

آی اسپورت - 5 روز دیگر انتخابات فدراسیون فوتبال برگزار می‌شود و پرطرفدارترین رشته ورزشی ایران، سکاندارش را برای 4 سال آینده خواهد شناخت. طبق اساسنامه فدراسیون فوتبال اسامی کاندیدای تایید صلاحیت شده باید 21 روز قبل از برگزاری مجمع انتخاباتی اعلام شود. اگرچه این اتفاق با کمی تاخیر رخ داد و اسامی در بامداد روز 20 بهمن منتشر شد ولی در نهایت این کار صورت گرفت و صلاحیت  69 نفر برای حضور در پست‌های مختلف این انتخابات تایید شد.

پیش از این زمزمه‌هایی مبنی بر فعالیت و رایزنی برخی افراد رد صلاحیت شده منتشر شده بود که قصد دارند با لابی و به صورت غیرقانونی راهی برای بازگشت به چرخه انتخابات پیدا کنند. این در حالی است طبق اساسنامه فدراسیون، هرگونه تغییر در فهرست نهایی و اضافه شدن افراد جدید، خلاف قانون است و می‌تواند تبعات بدی برای فوتبال ایران داشته باشد.

ماه‌هاست که فدراسیون فوتبال با سرپرست اداره می‌شود و قرار است سرانجام فوتبال ایران با برگزاری انتخابات در روز 10 اسفند بعد از مدت‌ها به ثبات برسد. فوتبال ایران مدت‌هاست که با مشکلات مختلفی دست و پنجه نرم می‌کند و مسابقات حساس انتخابی جام جهانی را در پیش دارد، بنابراین در این شرایط برگزاری به موقع و بی‌عیب و ایراد این انتخابات باید در اولویت قرار داشته باشد. مسئله‌ای که با ادامه پیدا کردن اقدامات غیرقانونی از سوی عده‌ای و سنگ‌اندازی‌هایی که رخ می‌دهد، می‌تواند خطر‌ساز باشد و حتی پای فیفا را هم به ماجرا باز کند.

اکنون یک دوراهی وجود دارد؛ در نظر گرفته شدن مصالح و منافع ملی با برگزاری انتخابات در روز 10 اسفند سال جاری یا در نظر گرفتن منافع شخصی برخی ردصلاحیت‌ شده‌ها و امکان به وجود آمدن مشکل برای فوتبال ایران. این دوراهی کاملاً مشخص است و هر کسی که به فکر منافع کشور است قطعاً گزینه اول را انتخاب می‌کند اما منفعت‌طلبان همچنان در تلاش برای ایجاد شرایط بحرانی برای فوتبال هستند چرا که منفعت شخصی خود را در ایجاد چنین شرایطی می‌بینند.

 

تسنیم 

۷ ۱  
آی اسپورت
2021-02-23 18:15:00
نظر دهید

۱ نظر
صمدآقا
سه شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۹، ۲۳:۲۵
منفعت طلبان طی معامله های سیاسی کیومرث هاشمی رو انتخاب میکنن نتیجه اینکه ضربه ایی به فوتبال ملی خواهند زد که تا 2030 قد علم نکنیم
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر