فهرست
پانصدمین گل آسیایی ایران به نام لوئیز خیمنز
پانصدمین گل آسیایی ایران به نام لوئیز خیمنز

پانصدمین گل آسیایی ایران به نام لوئیز خیمنز

آی اسپورت - شب گذشته پانصدمین گل تیم های ایرانی در تمامی ادوار رقابت های لیگ قهرمانان آسیا به ثمر رسید. در دور برگشت مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا، ذوب آهن اصفهان در حالی به مصاف الاتحاد عربستان رفت که با زدن یک گل، شمار گل های زده نمایندگان ایران در 17 دوره گذشته این رقابتها را به 500 گل می رساند که در دقایق ابتدایی نیمه دوم این اتفاق افتاد و گل تساوی بخش ذوب آهن و پانصدمین گل تیم های ایرانی در تمامی ادوار لیگ قهرمانان آسیا وارد دروازه الاتحاد عربستان شد. گفتنی است گل های مراحل گروهی و حذفی لیگ قهرمانان محاسبه شده و گل های به ثمر رسیده در مرحله پلی آف صعود به مرحله گروهی لحاظ نشده اند.

پانصدمین گل تیم های ایرانی در لیگ قهرمانان آسیا، نه به نام بازیکنان ذوب آهن که به نام لوئیز خیمنز بازیکن شیلیایی الاتحاد ثبت شد که اشتباه او در خط دفاعی تیمش، منجر به ثبت گل به خودی به سود ذوب آهن اصفهان شد. البته با دو گلی که بازیکنان ذوب آهن در ادامه بازی به ثمر رساندند، مجموع گل های زده تیم های ایرانی در تاریخ این رقابتها به 502 گل رسید.

از مجموع 502 گل به ثمر رسیده، سپاهان بیشترین سهم را در اختیار داشته و تا کنون 114 گل به نام این باشگاه به ثبت رسیده. پس از زردپوشان اصفهانی، استقلال تهران در جایگاه بعدی قرار دارند که 101 بار در لیگ قهرمانان آسیا گلزنی کرده اند. سپاهان و استقلال تنها تیم های ایرانی با بیش از 100 گل زده در لیگ قهرمانان آسیا شناخته می شوند.

پرسپولیس و ذوب آهن اصفهان با فاصله نسبتاً زیادی در جایگاه بعدی قرار دارند که به ترتیب 78 و 73 گل زده برای آنها ثبت شده است. تراکتورسازی 35 گل آسیایی دارد و فولاد خوزستان هم تا کنون 23 بار دروازه حریفان آسیایی اش را باز کرده است.

آمار گل های زده سایر نمایندگان ایران در لیگ قهرمانان آسیا به این ترتیب است؛ صبا 20 گل، پاس 16 گل، مس کرمان 13 گل، نفت تهران 11 گل، سایپا 10 گل و استقلال خوزستان 8 گل. گفتنی است آمار گل های خورده تیم های ایرانی در تاریخ لیگ قهرمانان آسیا 449 گل می باشد.

۱    
آی اسپورت
2019-08-13 18:13:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر