فهرست
«بازی تمرینی»، مانع از حضور خانواده‌ها در آزادی
«بازی تمرینی»، مانع از حضور خانواده‌ها در آزادی

«بازی تمرینی»، مانع از حضور خانواده‌ها در آزادی

در حالی که در چند روز گذشته اخباری مبنی بر حضور خانواده‌ها در استادیوم آزادی برای دیدن دیدار تیم ملی امید برابر شاگردان مارک ویلموتس منتشر شده بود، فدراسیون فوتبال با انتشار متنی و کم اهمیت جلوه دادن این دیدار دوستانه، حضور تماشاگران را در بازی امروز ممنوع کرد.

پس از صحبت‌های وحید هاشمیان و فرهاد مجیدی قرار شد دیدار دوستانه‌ای بین تیم ملی امید و تیم ملی بزرگسال برگزار شود تا ضمن ارزیابی بازیکنان جدید تیم ملی، تیم امید نیز بازی دوستانه مناسبی در راه رسیدن به المپیک ۲۰۲۰ توکیو داشته باشد.

در ابتدا قرار بود این دیدار تنها با حضور اصحاب رسانه برگزار شود اما پس از چند روز فدراسیون فوتبال اعلام کرد این دیدار با حضور هواداران و در ورزشگاه آزادی برگزار خواهد شد. هم‌چنین قرار بود هواداران بدون پرداخت هزینه‌ای این دیدار را از نزدیک تماشا کنند و در روزهای گذشته نیز، در یکی دو رسانه و فضای مجازی این خبر پیچیده بود که بانوان و خانواده‌های هم می‌توانند در استادیوم آزادی بازی را ببینند.

در حالی که این خبر نزدیک بود رنگ به واقعیت بگیرد، فدراسیون فوتبال با انتشار خبری در سایت خود، اعلام کرد که این دیدار تنها با حضور اصحاب رسانه بدون حضور هواداران برگزار خواهد شد و از کلمه "تمرینی" در سایت خود استفاده کرد تا بر این نکته تاکید کند که به دلیل یک بازی تمرینی، لازم نیست تماشاگران به ورزشگاه بیایند. سیاست راه ندادن خانواده‌ها به ورزشگاه توسط فدراسیون فوتبال باز هم می‌تواند چالش فیفا و این فدراسیون را جدی‌تر کند و اینفانتینو را دوباره مجبور به تهدید فوتبال ایران کند.

البته به نظر می‌رسد مهدی تاج و فدراسیون فوتبال می‌توانستند از این فرصت استفاده کنند و بازی کم‌اهمیت دوستانه بین این دو تیم ملی را با حضور خانواده‌ها برگزار کند تا ضمن دور کردن تهدیدهای فیفا، خانواده‌های نیز پس از چند ماه دوری دوباره بتوانند رنگ ورزشگاه آزادی را ببینند.

  ۱  
آی اسپورت
2019-07-15 15:37:00
نظر دهید

۱ نظر
مهدی
سه شنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۸، ۰۰:۵۲
فیفا حق دخالت در امور مذهبی و فرهنگی کشورها رو نداره . لابد فردا هم می خوان قانون بذارن که هر تیمی قبل از مسابقه یک بیانیه در حمایت از همجنسگرایی نخونه محروم میشه . اگر اونها بخوان ما رو اذیت کنن ما هم باید توی ورزشگاه های اونها بمب گذاری کنیم
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر