فهرست
پیکان یک ماه بدون بازی؛ جلالی نگران است
پیکان یک ماه بدون بازی؛ جلالی نگران است

پیکان یک ماه بدون بازی؛ جلالی نگران است

آی اسپورت – برنامه‌ریزی لیگ برای برخی تیم‌ها بسیار کمرشکن است. تیم پیکان را مثال بزنیم که به واسطه برگزاری اردوی تیم ملی و بازی آسیایی پرسپولیس مجبور است نزدیک به یک ماه دوری از شرایط مسابقه را تحمل کند. اینکه پیکان بتواند بعد از این چالش بزرگ دوباره به همان تیم رو به جلو و امتیازگیر لیگ بدل شود سوالی است که شاید خود جلالی هم از پاسخگویی به آن عاجز باشد. پیکانی‌ها در یک برزخ عجیب گیر افتاده‌اند. جایی که برون رفتن از آن نیاز به برنامه‌ریزی ویژه‌ای دارد. آیا پیکان این چالش را که از دید همه پنهان مانده پشت سر می‌گذارد؟ شاید مجید جلالی برنامه‌هایی در ذهن خود داشته باشد. او مربی کم‌تجربه‌ای نیست.

تیم فوتبال پیکان ششم مهر ماه در هفته هشتم لیگ برتر مقابل سپیدررود رشت قرار گرفت و این تیم را با یک گل شکست داد. آبی و سفید پوشان تهرانی بعد از این بازی به دلیل برگزاری اردوی تیم ملی مانند همه تیم‌ها به تعطیلات رفتند. این توقف درحالی که در تاریخ بیست و ششم مهره ماه  برای همه تیم‌ها به پایان می‌رسد تیم های حاضر در لیگ، هفته نهم را برگزار خواهند کرد اما برای پیکان تا سوم آبان ماه تداوم دارد. لغو بازی این تیم با پرسپولیس در هفته نهم باعث شده تا تیم مجید جلالی یک هفته بیشتر از همه تیم‌ها استراحت کند و ناچار به ادامه تمرینات باشد تا هفته دهم از راه برسد وآنگاه تیم آقا معلم بعد از نزدیک به یک ماه دوری از لیگ وارد چرخه رقابت‌های لیگ شود.

البته پرسپولیس هم یک طرف ماجرا است اما بازی سرخ‌ها مقابل السد این تیم را در کوران رقابت قرار می‌دهد اما پیکان از مزیت بازی در رقابت‌های برون‌مرزی نیز بی‌بهره است. شاید به همین دلیل بود که تیم آرام و بی سر وصدای تهران راهی اصفهان شد و در یک بازی تدارکاتی مقابل سپاهان قرار گرفت. دیداری که با تساوی بدون گل به پایان رسید اما دست کم تیم مجید جلالی را تا حدودی در کوران یک بازی دستگرمی نگه داشت. دیداری که قطعا شباهتی با بازی‌های رسمی ندارد اما از این تمرین‌های پی‌درپی و بازی نکردن‌ها قدری بهتر بود.

مجید جلالی به شدت از این وضعیت ناراضی است و تیمش را در تنگنای شدیدی می‌بیند. با این حال سرمربی پیکان سکوت کرده و ترجیح می‌دهد در این فضا که همه به منتقدان اصلی فدراسیون فوتبال بدل شده‌اند سیاست دیگری را اختیار کند و درباره وضعیتی که برای تیمش در لیگ به وجود آمده حرفی به زبان نیاورد. جلالی در همه روزهایی که می‌دانست تیمش باید یک ماه بیرون‌نشینی از بازی‌های لیگ را تجربه کند اما هرگز دم نزده و روی مدار سکوت پیش رفت. او تیمش اما قربانی اردوی تیم ملی و بازی بین‌المللی پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا شده‌اند و شاید برای فدراسیون فوتبال هم راهی جز این نبود که در میان همه تیم‌های حاضر در لیگ برتر پیکان را در چنین چالش بزرگی قرار دهد. حال ممکن بود این وضعیت برای هر تیمی رخ دهد اما حالا قرعه به نام تیمی افتاده که در فصل جاری نمایش خیره‌کننده‌ای داشته و تا قبل از هفته نهم، هفته‌ای که باید مقابل پرسپولیس قرار می‌گرفت و نگرفت، 3 برد پی‌درپی را تجربه کرد و در جدول رده‌بندی نیز جایگاه چهارمی را در چنته دارد.

گرچه پیکانی ها تلاش مضاعفی در راه جلوگیری از آسیب های احتمالی دارند ومی‌کوشند تیم شان را در وضعیت روحی و روانی مناسب حفظ کنند وجلالی کوشیده در روزهای اخیر با صحبت هایش تیم را با انگیزه نگه دارد اما یک ماه دوری از بازی رسمی ممکن است نتیجه این تیم را در هفته دهم تحت الشعاع قرار دهد. پیکان یک ماه کاملا فرسایشی و سخت را سپری کرده و شاید ناچار شود در روزهای آتی باز هم سراغ تیم های لیگ برتری را بگیرد تا یک بازی تدارکاتی دیگر برگزار کند. آیا تیمی حاضر می شود حریف تمرینی سرسختی برای پیکان باشد؟

ایران ورزشی

۳    
آی اسپورت
2018-10-15 02:11:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر