فهرست
کسی برای آنها گریه نکرد!
کسی برای آنها گریه نکرد!

کسی برای آنها گریه نکرد!

آی اسپورت- «واقعیت این است که هیچ کس گریه نکرد.» مارچلو منچارلی هوادار 60 ساله تیم ملی ایتالیا این جمله را به زبان می آورد. او اصرار دارد که: «در واقع اکثر مردم خوشحال هستند از اینکه آنها در خانه خواهند ماند. دو سال است که ایتالیا بد بازی می کند. بنابراین آنها شایسته رفتن به جام جهانی نبودند.»

منچارلی سال 1958 متولد شده است. یعنی همان سالی که ایتالیا موفق نشد به جام جهانی سوئد صعود کند. 60 سال پس از تولد او بار دیگر سوئدی سنگی به بزرگی ایتالیا تا روسیه جلوی پای آتروزی ها انداختند تا آنها غایب بزرگ جام 2018 باشند.

صبح روز بعد از بازی پلی آف در ورزشگاه سن سیرو، منچارلی با گروهی از دوستانش که مثل او بازنشسته شده اند در کافه «سنت آندره­آ» نشسته و در سکوت روزنامه ها را ورق می زنند. آنها سالهاست که به این کافه می آیند و راجع به سیاست و فوتبال حرف می زنند.

«ریکاردو جیووانلا» دوست منچارلی دوست منچارلی می گوید: «من واقعا نارحت هستم. هیچ ایده ای ندارم که سال آینده از 14 ژوئن تا 15 جولای چه کار کنم.» مارچلو تیتر روزنامه ها را نشان می دهد. گازتا دلو اسپورت نوشته: «یک عشق بزرگ باید برای مسائل دیگر هزینه شود! به غیر از جام جهانی. کوریره دلو اسپورت را نشان می دهد که به سادگی نوشته: «ایتالیا از جام جهانی اوت شد.»

ایتالیا به 60 سال قبل بازگشت. زمانی که نتوانست مسافر سوئد شود سران ایتالیا در واکنش به این ناکامی بزرگ عبارت «مصیبت ملی» را به کار بردند. هر چند که تا قبل از این مصیبت ملی جیانپیرو ونتورا مدعی شده بود: «... همه اعتقاد داریم راهی جام جهانی خواهیم شد.»

صبح امروز رسانه های ایتالیا خود را هم در ناکامی تیم ملی شان مقصر می دانستند. شاید باید فشار بیشتری به ونتورا می آورند تا زودتر برکنار شود. آنها سیستم 4-2-4 را سیستمی کهنه می دانند که ایتالیای بدون ستاره بزرگ نمی توانست دروازه حریفان را باز کند. لاجوری پوشان دیشب بوفون را نیز از دست دادند. شاید هم جام جهانی است که بوفون را از دست داد تعبیری که راموس نیز به آن اعتقاد دارد.

سرخیو راموس برای اسطوره ایتالیا نوشت: «جام جهانی تو را از دست داد، قوی باش رفیق تو هنوز هم بزرگی.»

۱۰    
آی اسپورت
2017-11-15 02:02:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر