فهرست
دلخوری‌ از پی.اس.جی؛ امباپه در نزدیکی رئال
دلخوری‌ از پی.اس.جی؛ امباپه در نزدیکی رئال

دلخوری‌ از پی.اس.جی؛ امباپه در نزدیکی رئال

آی اسپورت - فلورنتینو پرز رئیس باشگاه رئال مادرید می‌داند که در تابستان پیش رو تعدادی از مهره‌های کلیدی تیمش، پایتخت اسپانیا را ترک خواهند کرد و باید تعدادی بازیکن جدید برای تیمش خریداری کند. به ویژه بعد از جدایی کریس از این تیم درتابستان گذشته و افت چشمگیر تیم مادریدی در فصل جاری، رئال بیش از پیش نیاز به خرید ستاره‌های تراز اولی دارد تا بتواند دوباره به قلل دنیای فوتبال بازگردد.

حالا گزینه مدنظر پرز، کیلیان امباپه است. مهاجم حال حاضر پاری‌سن‌ژرمن که عملکرد خیره‌کننده‌ای داشته و در 35 بازی،31 گل به ثمر رسانده؛ او درعین حال با قهرمانی در جام جهانی 2018 روسیه هم تجربیات زیادی کسب کرده و با داشتن تنها 20 سال سن، می‌تواند سالها مرد شماره یک باشگاه مادریدی باشد. دراین میان نزدیکان امباپه هم از پیشنهاد انتقال او به رئال مادرید استقبال می‌کنند. یکی از اعضای خانواده امباپه اخیرا به ژورنال دو دیمانش گفته: « کیلیان را در رئال مادرید می‌بینیم.»

دراین میان امباپه طرفداران زیادی هم دربین مادریدی دارد. درنظرسنجی وب سایت آ.ا.س در جولای سال 2018، بیش از 200 هزار نفر، یعنی89% کاربران شرکت کننده در یک نظرسنجی، او را به نیمار برای انتقال به برنابئو ترجیح داده بودند و عدم تمایل هواداران رئال برای دیدن نیمار در تیمشان، دلیل اصلی آن است که فلورنتینو پرز این روزها به جای خرید نیمار، برای خرید امباپه آستین بالا زده است.

از سوی دیگر اوضاع در پاریس برای امباپه چندان جذاب نیست. این ستاره جوان اخیرا کمی دیر به صحبت‌های سرمربی تیمش در جلسه تمرینی پاری‌سن‌ژرمن رسیده بود و به همین خاطر باشگاه او را 180 هزار یورو جریمه کرد. کمی قبل از آن هم با رقم خوردن سومین حذف متوالی پاری‌سن‌ژرمن از مرحله یک‌هشتم پایانی لیگ قهرمانان اروپا، باردیگر کاخ رویاهای پاریسی‌ها را خراب کرد تا پایه‌های پروژه نجومی پاری‌سن‌ژرمن به لرزه دربیاید و همین ناکامی امباپه را از جایزه توپ طلا و چندین جایزه فردی دیگر دور کرد. این روزها همچنان حساب‌های باشگاه پاریسی در فصل 18-2017 (همان فصلی که نیمار به پاریس منتقل شد) در حال بررسی است و طبق گزارش اکیپ، پاری‌سن‌ژرمن باید در تابستان پیش رو 150 میلیون یورو بازیکن بفروشد تا بتواند فیرپلی مالی را رعایت کرده باشد.

در تابستان 2017، ژوزه مورینیو تمایل زیادی داشت تا گرت بیل را از رئال خریداری کرده و به منچستریونایتد ببرد. آن زمان فرصت ایده‌آلی برای فروش بیل با قیمتی مناسب بود و همزمان رئالی‌ها می‌توانستند برای خرید امباپه دست به کار شوند. درآن سال پاری‌سن‌ژرمن هم برای خرید امباپه آستین بالا زده بود. رئالی‌ها در آن زمان گفتند که امباپه به رئال منتقل نشد؛ چون دستمزدی 12 میلیون یورویی می‌خواست و این رقم خیلی بالایی بود.

اما بعدها فوتبال لیکس از طریق «دراشپیگل» اعلام کرد که داستان به نحو دیگری بوده؛ گویا باشگاه مادریدی در تاریخ 20 جولای با باشگاه موناکو برسرانتقال امباپه به مادرید درازای 180 میلیون یورو به توافق رسیده بود. اما با درنظر داشتن مالیات 34 میلیون یورویی این انتقال طبق قوانین اسپانیا، این رقم به 214 میلیون یورو می‌رسید. در آن زمان، موناکو حاضر به پرداخت این رقم مالیات نشده بود و رئالی‌ها در تردید بودند که امباپه پاریس را انتخاب کرد. چرا که فلورنتینو پرز درآن زمان حاضر به فروش بیل نشده بود و در نتیجه ستاره ارزشمند فرانسوی را از دست داد.

 فوتبالی

۳    
آی اسپورت
2019-03-22 17:26:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر