فهرست
حاج‌صفی؛ کلیدی و موثر در جناح چپ
حاج‌صفی؛ کلیدی و موثر در جناح چپ

حاج‌صفی؛ کلیدی و موثر در جناح چپ

آی اسپورت - احسان حاج‌صفی با قابلیت بازیکن کردن در چندین پست متفاوت بدون شک یکی از آن دسته بازیکنانی است که حضورش در هر تیمی یک امتیاز ویژه برای مربی آن تیم محسوب می‌شود. فوق‌العاده بودن هم در دفاع و هم در حمله او را تبدیل به بازیکنی ایده‌آل در کانال چپ زمین کرده است.

حاج صفی درست در اولین تجربه سرمربی‌گری تقوی به ترکیب تراکتورسازان اضافه و در ۵ دیداری که برای این تیم( تا هفته‌ی یازدهم) به میدان رفته عملکرد خوبی از خود به‌جای گذاشته است. او که در تراکتور سازی در پست تخصصی‌اش( دفاع چپ) به‌کار گرفته شده، با موفقیت در اکثر نبرد‌های تن به تن وضعیت خوبی در منطقه‌ی ‌چپ تیم تراکتور ایجاد کرده است. جایی که قبل از حضور او از آسیب‌پذیر ترین نقاط تیم تراکتورسازی بود، حالا به نقطه قوت این تیم تبدیل شده است. میانگین ۲.۲ تکل موفق و ثبت ۴.۲ کنش دفاعی در هر ۹۰ دقیقه گوشه‌هایی از عملکرد دفاعی حاج صفی در کانال چپ تراکتور سازان است.

حاج صفی که در نوع فوتبالش همواره میل بالایی به حضور در حملات تیم از خود نشان داده، در ترکیب تراکتورسازی نیز هرگز پا پس نکشیده است و با حضور مداوم در نیمه‌ی زمین حریف در فاز هجومی یکی از موثرترین بازیکنان تراکتور سازی بوده است. شلیک ۱.۸ شوت در هر مسابقه، ثبت ۱.۶ دریبل موفق در هر ۹۰ دقیقه، ارسال میانگین یک پاس کلیدی در هر دیدار و ثبت دو پاس گل در ۵ مسابقه، آماری عالی برای او که یک مدافع چپ است محسوب می‌شود.

حاج صفی که پیش‌تر موفق به کسب ۴ قهرمانی در لیگ برتر شده و یکی از کلیدی‌ترین مهره‌های سپاهان در کسب عناوین مختلف بوده، با اضافه شدن به جمع تراکتور سازان خیز بلندی برای کسب پنجمین قهرمانی لیگ برداشته است. تصاحب عنوان بهترین بازیکن زمین در دیدار برابر پیکان، ضمن تاثیر گذاری روی هر دو گل تیم‌اش و قرار گرفتن در ترکیب تیم منتخب هفته، نشان از فرم ایده‌آل این روز‌های این بازیکن دارد. بازیکنی که فرم خوبش می‌تواند روی روند هر تیمی تاثیری مهم و کلیدی داشته باشد.

متریکا

۱۳ ۱  
آی اسپورت
2018-11-08 23:15:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
مهرداد
پنجشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۷، ۲۳:۳۳
احسان حاج صفی
بازیکنی که اصلا در حد لیگ های معتبر اروپایی نیست اما به طرز عجیبی همیشه جزو موثرترین بازیکنان لیگ ایرانه
در واقع انگار ساخته شده برای باطی در لیگ ایران
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر