فهرست

سیدورف: فن خال در یونایتد موفق خواهد بود

آی اسپورت- کلارنس سیدورف، ستاره سابق تیم ملی فوتبال هلند انتخاب گاس هیدینک را به عنوان جانشین فن‌خال تصیم درستی نمی داند. او معتقد است که تیم های فن‌خال بازی های بسیار خوبی را به نمایش می گذارند و قطعا هواداران شیاطین سرخ از حضور او لذت می برند.

 تیم ملی فوتبال هلند با هدایت لوئیس فن‌خال نمایش خوبی در برزیل داشت و به جایگاه سوم دست یافت. البته این تیم می توانست در صورت پیروزی در ضربات پنالتی برابر آرژانتین به جایگاه بهتری هم دست یابد.


فن‌خال عملکرد خوبی با لاله های نارنجی داشت اما این سرمربی با تجربه دیگر بعد از جام جهانی در این تیم نمی ماند و باید به انگلیس رود تا هدایت شیاطین سرخ را بر عهده گیرد. قرار است که گاس هیدینک به عنوان جایگزین فن‌خال انتخاب شود.

کلارنس سیدورف ستاره سابق تیم ملی فوتبال هلند انتخاب هیدینک را به عنوان جانشین فن‌خال اشتباه دانست و گفت: سبک بازی تیم های فن‌خال بسیار چشم‌نواز و زیباست. بدون شک هواداران شیاطین سرخ از حضور فن‌خال در تیم خود لذت خواهند برد. این تیم فصل کابوس واری را پشت سرگذاشت و الان دیگر زمان آن فرا رسیده است تا قدرت خود را با فن‌خال بازیابند و همان تیم قدرتمند سابق باشند. بدون شک انتخاب فن‌خال تصمیمی کاملا درست بود اما انتخاب هیدینک به عنوان جایگزین فن‌خال کاملا اشتباه بود. بهتر بود کسی را به عنوان جایگزین فن‌خال انتخاب می کردیم که از فلسفه او پیروی کند. فلسفه این دو مربی کاملا با هم متفاوت است.

سرمربی سابق میلان ادامه داد: هیدینک پیش از این هم چهار سال هدایت هلند را بر عهده داشت اما نتوانست نتایج خوبی را به دست آورد. تنها دستاورد او رساندن هلندن به نیمه نهایی جام جهانی 1998 بود. او همچنین کره جنوبی را هم به نیمه‌نهایی جام‌جهانی رساند. او با روسیه، ترکیه و استرالیا نتوانست هیچ موفقیتی را به دست آورد.

سیدورف درباره دیدار فینال جام جهانی که با پیروزی آلمان به پایان رسید گفت: \"برای من هم سخت بود که این بازی را پیش‌بینی کنم. آرژانتین در خط دفاعی، هافبک و حمله بازی بسیار خوبی را به نمایش گذاشت. این بهترین بازی آنها از آغاز جام‌جهانی بود اما آنها تاوان نبود کارلوس توس را بدجوری دادند. آرژانتین از نبود توس ضرر کرد. او می توانست کمک زیادی به تیم کند. در کل آلمان را شایسته قهرمانی می دانم. این تیم از همان اول با ثبات ظاهر شد و بازی‌های بسیار خوبی را به نمایش گذاشت.\"

سیدروف چند ماه هدایت میلان را بر عهده گرفت و با این تیم نتایج نسبتا خوبی به دست آورد با این حال سران میلان او را از کار برکنار و فیلیپو اینزاگی را به عنوان جانشین او انتخاب کردند
     
آی اسپورت
2014-07-15 14:15:07
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر