فهرست
کیفی سازی به روایت سازمان لیگ؛ بدوید، بدوید و بدوید
کیفی سازی به روایت سازمان لیگ؛ بدوید، بدوید و بدوید

کیفی سازی به روایت سازمان لیگ؛ بدوید، بدوید و بدوید

آی اسپورت ـ قرعه کشی شب گذشته رقابت های لیگ برتر فوتبال ایران، مراسمی با حضور چهره های مختلف و مدیران فوتبال ایران بود که در نهایت با اعلام برنامه کامل بازی ها به پایان رسید. این مراسم که در نوع خود در فوتبال ایران بی سابقه بود با حرف های مهدی تاج رئیس سازمان لیگ آغاز شد. نایب رئیس اصفهانی این نهاد برگزارکننده لیگ فوتبال ایران که امسال به گفته تاج کیفی سازی را مدنظر خود قرار داده است.
تاج در سخنرانی دیشبش مدام روی چند نکته تاکید داشت اینکه هزینه نقل و انتقالات در فوتبال ایران در حد 40 درصد کاهش پیدا کرده و البته لیگ برتر با آیین نامه مصوب سازمان لیگ جوان تر شده و در نتیجه با توجه به جوان تر شدن تیم ها میزان دوندگی در لیگ برتر افزایش خواهد یافت و در نتیجه کیفیت لیگ بالاتر می رود.
این اظهارنظر عجیب بعدا از طرف افشین پیروانی و هادی طباطبایی دو پیشکسوت سابق پرسپولیس و استقلال هم تایید شد که البته کاملا طبیعی بود. چه، سازمان لیگ کارفرمای اصلی این مراسم بود و طبعا میهمان ها حداقل نسبی باید حرف بالادستی ها را تایید کند ...

در این رابطه باید گفت البته که جوان تر شدن لیگ برتر فوتبال ایران موضوع جالب توجهی است اما به هیچ وجه نمی شود ادعا کرد که با حضور بیشتر بازیکنان جوان در لیگ سطح کیفی و دوندگی لیگ بالاتر خواهد رفت و به مرز مورد انتظار آقای تاج خواهد رسید و تازه آیا دوندگی یک شاخص کیفی است؟ برای این سوال هنوز پاسخ دقیقی وجود ندارد. دویدن، پرنفس بودن و جنگندگی همه بخشی از فوتبال است و عامل اصلی کیفی یک مسابقه یا یک دوره رقابتی محسوب نمی شود ... باید در انتظار نتایج طرح جوان سازی لیگ برتر ماند، طرحی که ممکن است باعث خروج تعداد زیادی بازیکن بزرگسال در فوتبال ایران بشود اما در عین حال  می تواند میدان خوبی برای  جوان های که مربی ها از استفاده از آنها می ترسیدند فراهم کند.
     
آی اسپورت
2014-07-15 14:59:19
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر