فهرست
پرتغال - لهستان؛ آماده برای افتخار اروپایی بعدی
پرتغال - لهستان؛ آماده برای افتخار اروپایی بعدی

پرتغال - لهستان؛ آماده برای افتخار اروپایی بعدی

آی اسپورت – امشب با برگزاری دیداری از گروه سه لیگ A ملت‌های اروپا در ورزشگاه آفونسو هنریکه شهر گیمارش مرحله گروهی این رقابت‌ها رسماً پایان خواهد یافت. پرتغال پیش از این حضورش در نیمه‌نهایی را مسجل کرده و لهستان هم می‌داند در صورت کسب هر نتیجه‌ای باید دور بعدی در لیگ B بازی کند.

پرتغال؛ متفاوت در قاره‌سبز

پرتغالی که در جام جهانی دیدیم کاملاً با پرتغالی که در رقابت‌های اروپایی می‌بینیم، تفاوت دارد. سلسائوی اروپا در قاره‌سبز تیمی قدرتمند شده و پس از قهرمانی یورو ۲۰۱۶ نتایج خوب شاگردان سانتوس در رقابت‌های قاره ادامه‌دار بوده است. حتی عدم حضور کریستیانو رونالدو هم باعث نشد پرتغال افت کند و در مرحله گروهی لیگ ملت‌های اروپا برابر لهستانی که می‌خواست نتایج بد جام جهانی را فراموش کند و ایتالیا که می‌خواست ناکامی‌های گذشته را جبران کند تیم برتر بود و جواز حضور در نیمه‌نهایی را گرفت. اگرچه بازی قبلی پرتغال برابر ایتالیا بیشتر با کنترل بازی و کسب نتیجه مطلوب که تساوی بود، همراه شد، اما قطعاً تیمِ سانتوس در مرحله پایانی برنامه‌های دیگری خواهد داشت. نکته خوب برای پرتغالی‌ها برگزاری مرحله نهایی در کشور خودشان است و می‌توانند خاطره‌ای خوب در سال ۲۰۱۹ و در نخستین دوره لیگ ملت‌ها بسازند.

لهستان؛ سقوط آزاد

عقاب‌ها اگرچه سال‌هاست در مراحل نهایی تورنمنت‌های معتبر هیچ افتخاری نداشته‌اند، اما در رقابت‌های انتخابی معمولاً تیم موفقی بودند، اما حالا فوتبال ملی لهستان هم با سرعت زیادی به ته درّه می‌رود و حتی تعویض مربی هم چاره‌کار آن‌ها نبوده. در جام جهانی ۲۰۱۸ به عنوان سرگروه نتایج ضعیفی گرفتند و حتی حضور بژنتشک به جای ناوالکا هم دردی از درد‌های پرشمار عقاب‌ها دوا نکرد. در اولین بازی لیگ ملت‌ها برابر ایتالیا نمایش نسبتاً خوبی داشتند، اما در ادامه نه در بازی‌های دوستانه تیم خوبی نشان دادند و نه در لیگ ملت‌ها در حد یک مدعی بودند. در نهایت هم ماه گذشته مشخص شد اولین تیمی هستند که از لیگ A به لیگ B سقوط کرده‌اند. شاید این برهه زمانی تلنگری به تیم ملی لهستان بزند چراکه عقاب‌ها آن‌قدر استعداد جوان دارند که بتوانند تیمی خوب برای آینده‌شان بسازند.

آخرین جدال

در بازی رفت لیگ ملت‌های اروپا پرتغال موفق شد با نتیجه ۳ بر ۲ در لهستان این تیم را شکست دهد. آندره سیلوا، برناردو سیلوا و گلیک (گل به خودی) برای سلسائوی اروپا و پیاتک و بلاشچیکوفسکی برای عقاب‌ها گلزنی کردند.

آمار بازی

۱۲) در ۱۲ رویارویی پرتغال و لهستان، پرتغالی‌ها ۵ برد داشته‌اند و لهستان ۳ برد. ۴ بازی هم با نتیجه مساوی خاتمه یافته است.

۱۲) آخرین برد لهستان برابر پرتغال به ۱۲ سال پیش برمی‌گردد که در رقابت‌های انتخابی یورو ۲۰۰۸ موفق شد ۲ بر یک پیروز شود.

۴) در ۴ بازی آخر برابر لهستان، پرتغال شکست‌ناپذیر بوده، ۲ برد داشته و ۲ بازی هم مساوی شده است.

۵) پرتغال پس از باخت تلخ برابر اروگوئه و حذف از جام جهانی ۲۰۱۸ دیگر شکست نخورده است. در ۵ بازی اخیر ۳ برد و ۲ تساوی برای شاگردان سانتوس به ثبت رسیده.

صفر) لهستان برخلاف پرتغال در ۵ بازی اخیرش پس از جام جهانی ۲۰۱۸ هیچ بردی کسب نکرده. ۲ تساوی و سپس ۳ شکست متوالی حاصل کار عقاب‌ها بوده است.

     
آی اسپورت
2018-11-20 09:59:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر