فهرست
گزارش روز : راه  قهرمانی از باواریا می گذرد
گزارش روز : راه قهرمانی از باواریا می گذرد

گزارش روز : راه قهرمانی از باواریا می گذرد

 آی اسپورت -  آلمانی ها درحالی  ستاره چهارم را بر پیراهنشان نشاند ه اند که با نگاه به تاریخچه این چهار قهرمانی می توان تاثیر فراوان متولدین باواریا را بر چهار ستاره شدن آلمان ها مشاهده کرد.

در فینال 1954 در حالی که آلمان با 2 گل از مجارستان عقب بودند مکس مارلوک اهل نورنبرگ (دومین شهر بزرگ باواریا بعد از مونیخ) اولین گل آلمان ها را زد تا آلمان ها جانی دوباره یافته و بازی را 3 بر 2 پیروز شوند وبرای اولین بار بر بام جهان بایستند.

اوج تاثیر باواریایی ها در فینال 1974 بود آن جا که فینال در مونیخ برگزار می شد و دو باواریایی به نام های پل برایتنر  گرد هار مولر برای آلمان ها گلزنی کردند و یک باوارایی متولد مونیخ به نام فرانتس بکن بائر بهترین بازیکن آن ها بود و به عنوان کاپیتان جام را بالای سر برد.

در 1990 لوتار ماتئوس کاپیتان و ستاره آلمان ها بود که در پایان جام را بالای سر بر ماتئوس متولد شهر کوچک و دانشگاهی ارلاگن در ایالت باواریا بود و تاثیرش بر قهرمانی آلمان بی نظیر.

و اما دیشب در ریودوژانیرو در استادیوم ماراکانا یک جوان 22 ساله باواریایی ستاره جام بود و تک گل ژرمن ها را به ثمر رساند و در نهایت فیلیپ لام متولد مونیخ به عنوان کاپیتان جام را بالای سر برد.

ظاهرا آلمان ها همیشه برای قهرمانی باید به دنبال یک کاپیتان متولد باواریا و یک گلزن متولد باواریا باشند.

     
آی اسپورت
2014-07-15 18:51:55
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر