فهرست
ذوق زدگی امروز، نگرانی فردا/ دربی حساسیت لازم دارد؟
ذوق زدگی امروز، نگرانی فردا/ دربی حساسیت لازم دارد؟

ذوق زدگی امروز، نگرانی فردا/ دربی حساسیت لازم دارد؟

آی اسپورت - در فاصله چند روز به مراسم قرعه کشی رقابت های لیگ برتر، مسئولان سازمان لیگ فوتبال ایران مدام از «واقعی» بودن این قرعه کشی حرف می زدند و به نوعی اعتراف می کردند که در همه سال های گذشته دربی بدون برگزاری قرعه کشی به هفته های میانی نیم فصل اول موکول شده تا از حساسیت این مسابقه مهم کاسته شود. مهدی تاج حتی در سخرانی کوتاهش در مراسم قرعه کشی در برج میلاد نیز روی این نکته تاکید کرد و آن را دستاوردی تازه برای فوتبال ایران دانست.

در همان ثانیه های اول قرعه کشی، مشخص شد که دربی سرخابی های تهران در هفته های پایانی هر دو نیم فصل برگزار می شود و این به ان معناست که لیگ برتر با بازی این دو تیم به پایان خواهد رسید. این اتفاق با ذوق زدگی بیشتر مدیران و برخی از اهالی فوتبال ایران همراه شد. حتی بازیکنان هم اکثرا واکنش مثبتی به آن داشتند و از بالای سر بردن جام قهرمانی در مقابل چشمان رقیب دیرینه حرف زدند اما به نظر می رسد برای قضاوت در مورد دیرترین دربی تاریخ کمی زود باشد.

با توجه به اتفاقات لیگ سیزدهم، بعید نیست سرنوشت لیگ چهاردهم هم در هفته پایانی مشخص شود و هر دو تیم پرسپولیس و استقلال نیز در زمره مدعیان باشند. آنوقت باید دید که مراسم قهرمانی یک تیم در حضور هواداران رقیب چگونه رقم می خورد و هوادارهایی که بیرون ورزشگاه در حال بسیار متفاوتی هستند چه برخوردی با یکدیگر خواهند داشت؟ از آن گذشته این سوال کلیدی نیز مطرح می شود که آیا اساسا افزایش حساسیت به این مسابقه فوق حساس کار درست و افتخارآمیزی ست یا اینکه مدیران فوتبال ایران باید به دنبال راه هایی برای کاهش حساسیت این مسابقه باشند تا بازی دوباره با نتیجه صفر صفر به پایان نرسد؟

     
آی اسپورت
2014-07-15 19:29:20
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر