فهرست
جدال نوستالژیک یحیی و صبا/ هفت سال خاطره
جدال نوستالژیک یحیی و صبا/ هفت سال خاطره

جدال نوستالژیک یحیی و صبا/ هفت سال خاطره

آی اسپورت - صبا، اولین تیمی بود که در رقابت های لیگ برتر فوتبال ایران به یحیی گل محمدی اعتماد کرد و سکان هدایت اش را به دستان این مربی جوان سپرد. یحیی در هفته های حساس لیگ هفتم، سرمربی تیمی بود که به نوعی ضلع سوم قهرمانی به شمار می رفت اما مشخص بود که به اندازه پرسپولیس و سپاهان شانس موفقیت ندارد. تیم او در هفته ماقبل پایانی لیگ برتر تا پایان نیمه اول با پرسپولیس مساوی بود و ناگهان در نیمه دوم سه گل از این تیم دریافت کرد و مسابقه را 4 بر یک باخت. صبا آن روزها هنوز در رباط کریم بازی می کرد و به شهر قم منتقل نشده بود.

دوران مربیگری موقت یحیی در صبا در پایان آن فصل به پایان رسید و او کارش را در رقابت های دسته یک با تربیت یزد و بعد نساجی مازنداران ادامه داد و با این دو تیم به توفبق خاصی دست پیدا نکرد. یک سال بعد او در تیم راه آهن دستیار شد و در فصل بعد باز هم این صبا بود که به او اطمینان کرد و فرصت سرمربیگری دوباره در لیگ برتر را به او داد. یحیی اما در میانه فصل از این باشگاه جدا شد و به پرسپولیس پیوست تا دستیار مانوئل ژوزه در این تیم شود. اخراج قبل پیش بینی ژوزه، یحیی را در آغاز نیم فصل دوم به مرد اول نیمکت سرخ ها تبدیل کرد.

یحیی شروعی رویایی در پرسپولیس داشت و با این تیم به فینال جام حذفی نیز رسید اما شکست در آن مسابقه و حاشیه های ایجاد شده پیرامون او و مهدوی کیا، موجب شدند این مربی از پرسپولیس کنار گذاشته شود. گل محمدی پس از جدایی از پرسپولیس فصل فوق العاده ای را در نفت سپری کرد و با این تیم به سهمیه آسیا رسید اما با مدیران باشگاه به توافق دست پیدا نکرد تا لیگ چهاردهم را در اصفهان و باشگاه ذوب آغاز کند.

سرمربی جوان ذوب حالا بار دیگر به قم بازخواهد گشت. او این بار در اولین بازی رسمی اش روی نیمکت تیم اصفهانی رو در روی صمد مرفاوی قرار خواهد گرفت و با واکنش های متفاوت تماشاگران اندک صبا در قم روبرو خواهد شد. شروع فصل با پیروزی برابر تیم سابق می تواند دلگرمی ویژه ای را از سوی این مربی به ذوبی ها منتقل کند تا شاید امسال دیگر سرنوشت آن ها شبیه دو سال گذشته نشود.

 

     
آی اسپورت
2014-07-15 19:52:26
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر