فهرست
گزارش روز: استعفای مرموز آقای کونته/ از ماجرای ویدال تا نیمکت تیم ملی
گزارش روز: استعفای مرموز آقای کونته/ از ماجرای ویدال تا نیمکت تیم ملی

گزارش روز: استعفای مرموز آقای کونته/ از ماجرای ویدال تا نیمکت تیم ملی

آی اسپورت - خبر عجیب بود. حتی شاید عجیب تر از حذف تیم ملی ایتالیا از مرحله گروهی جام جهانی. تنها دور روز پس از پایان مهم ترین تورنمنت فوتبالی دنیا، یک خبر از سری آ جهان فوتبال را به شدت تحت تاثیر قرار داد. خبر استعفای آقای آنتونیو کونته. او دیگر سرمربی یووه نیست. از امروز. از همین چند ساعت قبل.

در پایان فصل گذشته، وقتی که رکورد امتیازی سری آ به دست بچه های کونته زده شده بود، زمزمه های جدایی احتمالی این مربی به گوش رسیدند اما او در نهایت برای یک فصل دیگر نیز با بیانکونری به توافق رسید تا هوادارانش را از نگرانی دربیاورد. این نگرانی اما بالاخره به سرجایش برگشت. این بار جدی تر و مستحکم تر از دفعه قبلی. حالا ماجرا بسیار فراتر از گمانه زنی های رسانه ای و پیش بینی پاپاراتزی هاست. حالا آنتونیو دیگر رسما سمتی در باشگاه سفید و سیاه شهر تورین ندارد.

اینکه چرا یک مربی موفق باید در پایان سومین قهرمانی پیاپی در لیگ تیمش را ترک کند، تا حدود زیادی مرموز به نظر می رسد. هنوز هیچکدام از طرفین ماجرا فرصت نکرده اند درباره «دلیل» ها توضیح بدهند و ماجرا را بشکافند اما مطبوعات ایتالیایی بر این باورند که کونته با سیاست های مدیریت باشگاه در فصل نقل و انتقالات به مشکل خورده است.

این مربی در پایان فصل گذشته خواهان جذب الکسیس سانچز بود اما آنیلی حاضر نشد مبلغ لازم برای جذب این بازیکن را پرداخت کند و او در نهایت به آرسنال رفت. کمی بعد پوگبا که بهترین بازیکن جوان جام شده بود در تیررس باشگاه های لندنی قرار گرفت و ویدال نیز فاصله بسیار کمی با امضای قرارداد با باشگاه من یونایتد پیدا کرد. به نظر می رسد مجموعه این اتفاق ها کونته را به سمت استعفا از سرمربیگری یووه سوق داده اند.

استعفای کونته از یووه، یک دلیل مهم دیگر نیز می تواند داشته باشد. پس از جدایی چزاره پرندلی از تیم ملی ایتالیا، حالا آنتونیو گزینه اول جانشینی او خواهد بود و سیستم سه دفاعه اش را در تیم ملی ادامه خواهد داد. پیش تر از آلگری و مانچینی به عنوان گزینه های جانشینی پرندلی نام برده می شد اما طبیعتا بی کار بودن کونته، این وضعیت را به طور کامل تغییر می دهد.

 

 

  ۲  
آی اسپورت
2014-07-16 00:52:26
نظر دهید
۲ نظر
احمدرضا
چهارشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۳، ۱۰:۲۸
خاک بر سر مدیرای یووه
نشون دادن از مدیر های تیم های ایرانی هم انسان های بی استعدادتری اند . تنها تواناییشون به خدمت گرفتن بازیکن های سن بالا با قیمت کمه
خاک بر سرشون نتونستن نابغه ای مثل کونته رو راضی نگه دارن
arman
چهارشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۳، ۱۰:۲۸
سری آ که یک زمانی بهترین لیگ اروپا بود امروز داره جذابیتش رو از دست میده و تنها تیمی باقی مونده هم داره میمیره
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر