فهرست
یادداشت روز : لئو مسی بودن ؛ جرم این روزهای نابغه
یادداشت روز : لئو مسی بودن ؛ جرم این روزهای نابغه

یادداشت روز : لئو مسی بودن ؛ جرم این روزهای نابغه

آی اسپورت - جام جهانی 2014 برزیل برای مسی و یارانش پایانی تلخ داشت اما در مجموع، آنها تورنمنت موفقی را پشت سر گذاشتند . استقبال باشکوه مردم آرژانتین از بازیکنان، مهر تاییدی بر این ادعا است.

خیلی ها عملکرد لئو مسی در این جام را نقد کرده اند و اظهار نظرها نسبت به او دوگانه بوده است. میگل ریکو منتقد معروف موندودپورتیوو نگاهی داشته به این قضیه :

جام جهانی چند روزیست که به پایان رسیده و حالا بار دیگر نگاه فوتبالی ها به مسابقات باشگاهی دوخته خواهد شد. امروز بارسلونای لوئیس انریکه هم به خط شد و بار دیگر دنیا برای مسی و دیگر بازیکنان بارسایی حاضر در جام جهانی 100 درصد آبی و اناری خواهد شد.

با این وجود برای مسی از زمین و آسمان نقد می بارد و سوالات تردید آمیز در مورد آینده او به سمتش سرازیر شده اند.

اینکه مسی قادر خواهد بود تا خیلی زود شکست در فینال جام جهانی را هضم کند ؟ آیا بار دیگر به بهترین فرم خود بازخواهد گشت ؟ اگر نتواند بازدهی سابق خود را در فصل جاری نشان دهد در فصل بعد بارسا او را خواهد فروخت؟

اینها گلچینی از سوالاتی هستند که حول محور مسی مطرح می شوند و در شرایط فعلی پایانی هم بر آنها تصور نمی شود.

من هم معتقدم که از دست دادن فینال جام جهانی برای هیچ بازیکنی از جمله لئو مسی آسان نیست. کدام بازیکن را می شناسید که پس از باختن در فینال جام جهانی خوشحال باشد ؟

اما برای مسی و یارانش این شکست یک فاجعه نبود. آنها با برزیل در این جام روبرو نشدند. اما در واقع بدون رویارویی با این تیم آنها را در خاک خودشان مغلوب کردند. آرژانتین در برزیل نایب قهرمان جهان شد و مسی هم 4 گل زد .

صادقانه بگویم همین هایی که شکست آرژانتین در فینال را برای مسی تبدیل به یک فاجعه کرده اند؛ در صورت رخ دادن سرنوشتی متفاوت برای این تیم، یعنی قهرمان شدن آلبی سلسته، یک سناریوی دیگر را برای مسی می نوشتند.

همه اینها در شرایطی است که آرژانتینی ها امروز نایب قهرمانی خود را در کوچه و خیابان جشن گرفتند.

اگر آرژانتین قهرمان می شد همین افرادی که شکست آلبی سلسته در فینال را شکست مسی قلمداد کرده اند؛ با این توجیه که این جام می توانست جام مسی باشد اما حالا جام مولر و دوستانش است؛ ادعای جدیدی را مطرح می کردند.

اینکه حالا که مسی با آرژانتین قهرمان جهان شده دیگر هیچ میلی برای مبارزه و کسب افتخارات بیشتر ندارد. او با بارسا همه چیز را فتح کرده و حالا قهرمان جهان نیز شده است . پس دیگر دلیلی برای عرق ریختن و تلاش بیشتر در بارسلونا نخواهد داشت.

اینها همان افراد حریصی هستند که سقفی برای طمعشان نمی توان متصور بود. 

در این شرایط که خیلی ها مسی را سایه ای از مسی سال های اخیر می دانند و فصل ناامید کننده اش در بارسلونا و شکست در فینال جام جهانی را به رخ او می کشند؛ یک نفر است که همچنان روی او به عنوان نفر شماره یک و کسی که همچنان می تواند به تنهایی سرنوشت یک بازی و یک تیم را بدست بگیرد؛ حساب می کند.

آن کسی نیست جز لوئیس انریکه مارتینس که امروز اولین روز مربیگریش در بارسا را آغاز کرد.

کسی که چندی پیش ادعا کرد که روی کاغذ می نویسد و امضا می کند که در بارسای او مسی بار دیگر به شماره یک دنیا تبدیل خواهد شد و چشم ها را به خود خیره خواهد کرد.

میگل ریکو : موندودپورتیوو

رضا سیف

  ۱  
آی اسپورت
2014-07-16 14:55:27
نظر دهید

۱ نظر
امیر
پنجشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۳، ۱۰:۵۸
مسی بازیکن خیلی خوبیه ولی الان فهمیده که فقط میتونه تو بارسا موفق باشه..هر تیم دیگری بره هرگز موفق نمیشه..چون تو بارسا 6 تا پاسور مستقیم داره یعنی لقمه رو می جوئن میذارن دهن مسی که گل بزنه..انقدم مارادونارو تخریب نکن چون مثل اون هیچوقت نمیاد داداش.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر