فهرست
گزینه تاج؛ تقوی/ دستیار ویلموتس یا سرمربی امید؟
گزینه تاج؛ تقوی/ دستیار ویلموتس یا سرمربی امید؟

گزینه تاج؛ تقوی/ دستیار ویلموتس یا سرمربی امید؟

آی‌اسپورت- انتخاب سرمربی تیم امید همزمان شده با امضای قرارداد با مارک ویلموتس و اخبار متفاوتی که پیرامون این ماجرا شنیده می‌شود. فدراسیون فوتبال باید چند انتخاب مهم انجام بدهد و همین مساله باعث شده تا کارها با کندی پیش برود. نام سرمربی تیم امید، بعد از جدایی کرانچار بارها تغییر کرده و هر روز یک نام جدید حول و حوش این نیمکت می‌شنویم. ابتدا صحبت از یحیی گل‌محمدی شد و سپس امیر قلعه‌نویی اما هیچ‌یک به نتیجه نرسید. یحیی ترجیح داد در پدیده بماند و قلعه‌نویی هم وقتی دید گزینه بعد از گل‌محمدی است، با حضور در تیم امید مخالفت کرد. شاید اگر مبلغ پیشنهادی فدراسیون فوتبال کمی بیشتر بود و البته نام یحیی گل‌محمدی هم به‌عنوان گزینه نخست مطرح نمی‌شد، امیر قلعه‌نویی حداقل پای میز مذاکره با مهدی تاج می‌نشست و خواسته‌هایش را مطرح می‌کرد.

حمید استیلی به‌عنوان مدیر تیم امید گزینه‌هایی را به فدراسیون فوتبال معرفی کرده و آنها را مربیان قابلی دانسته. ابتدا مهدی مهدوی‌کیا که به تازگی مدرک A مربیگری اروپا را دریافت کرده و سپس علیرضا منصوریان که فصل فوق‌العاده‌ای را با ذوب‌آهن پشت سر گذاشته است. 

اگرچه ریسک انتخاب مهدوی‌کیا به دلیل بی‌تجربگی در مربیگری بالا بود اما در عین حال او در تماسی که با حمید استیلی داشته، چنین اتفاقی را ممکن ندانسته. ظاهرا تداوم فعالیت و کلاس‌های مربیگری در هامبورگ دلیل او برای نیامدن به تیم امید بوده. اتفاقی که باعث شد تا نام مهدوی‌کیا از میان گزینه‌های سرمربیگری تیم امید خارج شود و استیلی و فدراسیون فوتبال به دنبال مربی جدیدی باشند. 

منصوریان گزینه بعدی تیم امید بود که استیلی تأکید کرد با ذوب‌آهن قرارداد دارد و نمی‌تواند از این تیم جدا شود. البته از همان ابتدا هم مشخص بود منصوریان وضعیت مناسب ذوب‌آهن را رها نمی‌کند تا روی نیمکت تیم امید بنشیند. ضمن اینکه علیرضا منصوریان یک تجربه ناموفق هم در این رده داشته و به‌خاطر یک خطای عجیب مدیریتی، نتوانست ایران را به المپیک ۲۰۱۲ برساند. 

بعد از این دو نوبت به عبدا... ویسی می‌رسد. سرمربی فصل قبل شاهین شهرداری بوشهر که توانست این تیم قدیمی را از لیگ یک به لیگ برتر بیاورد. ویسی مورد توجه فدراسیون فوتبال است اما ظاهرا حمید استیلی با حضور او مخالفت کرده. توجیه استیلی این بوده که سهراب بختیاری‌زاده و رضا شاهرودی به‌عنوان مربیان تیم امید، نام بزرگ‌تری نسبت به ویسی دارند و به همین دلیل او نمی‌تواند تیم امید را به موفقیت برساند. 

مهدی تاج و فدراسیون فوتبال البته چند گزینه دیگر را در آب نمک خوابانده‌اند تا شاید بتوانند موافقت آنها را به حضور در تیم امید جلب کنند. نام‌هایی چون افشین قطبی، مهدی تارتار و البته محمد تقوی، سرمربی سابق تراکتورسازی. نزدیکان فدراسیون معتقدند بخت تقوی از دو گزینه دیگر بیشتر است. این مربی بعد از خروج از تراکتورسازی هدایت هیچ تیمی را بر عهده نگرفته اما حالا در برنامه‌های فدراسیون فوتبال قرار دارد و بعید نیست خیلی زود کار در یکی از تیم‌های ملی را آغاز کند. فدراسیون روی تقوی به‌عنوان سرمربی تیم امید نظر دارد اما بعید نیست با انتخاب یک گزینه دیگر، این مربی به تیم بزرگسالان برود و دستیار مارک ویلموتس شود. 

انتظار می‌رود در روزهای آینده تکلیف دستیارهای ایرانی ویلموتس و البته سرمربی تیم امید مشخص شود تا فوتبال ملی از بلاتکلیفی خارج شده و بتواند با کادری کامل به مصاف سوریه و کره‌جنوبی برود. اتفاقی که حداقل درباره تیم امید و با توجه به صحبت‌های جدید استیلی و وعده ده روز دیگر رخ نمی‌دهد اما شاید فدراسیون فوتبال دستیارهای ویلموتس را انتخاب کند تا آنها فعالیت جدیدی را کنار مربی بلژیکی آغاز کنند.

۶ ۲  
آی اسپورت
2019-05-26 13:16:00
نظر دهید

۲ نظر
شپلوتکا
يكشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۸، ۱۳:۵۲
تقوی به درد هیچیک از دو مورد نمیخوره تقوی جوون نیست متولد چهل وشش یا چهل و پنجه بهتره اصلا مربی ایرانی کناره مربی تیم ملی نباشه چون تجربه نشون داده غیر از دردسر چیز دیگه ایی نه برای خودشون نه برای سرمربی چیزی نداره برای تیم امید هم دیگه دیر شده باید حدود 4 سال پیش که تیم امید قبلی حذف شد به فکر میفتادیم
۲
شاهین کیا
يكشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۸، ۱۴:۵۱
این خط و این هم نشون اخرش حمید استیلی میشه و تموم!
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر