فهرست
ابراهیم‌زاده: هیچ‌کس در کانون مربیان مخالف کی‌روش نیست!/ ترکیه، اردوی خارجی محسوب نمی شود!/ توقع زیادی از پیکان نداشته باشید
ابراهیم‌زاده: هیچ‌کس در کانون مربیان مخالف کی‌روش نیست!/ ترکیه، اردوی خارجی محسوب نمی شود!/ توقع زیادی از پیکان نداشته باشید

ابراهیم‌زاده: هیچ‌کس در کانون مربیان مخالف کی‌روش نیست!/ ترکیه، اردوی خارجی محسوب نمی شود!/ توقع زیادی از پیکان نداشته باشید

آی اسپورت- پیکان، تیمی نسبتا با سابقه در فوتبال ایران که در سال‌های اخیر وضع آسانسوری داشته و نتوانسته جایگاهش را در لیگ‌برتر حفظ کند، بار دیگر برای لیگ چهاردهم خودش را لیگ‌برتری کرده و هدایت این تیم نیز برعهده منصور ابراهیم‌زاده قرار گرفته است.  این مربی هم مثل سایر لیگ‌برتری‌ها تیمش را به ترکیه برده تا دوران آماده‌سازی را در این کشور برگزار کند اما معتقد است، ترکیه به‌دلیل هم‌مرز بودن با ایران، اردوی خارجی به حساب نمی‌آید. پیکانی‌ها برای فصل جدید دست به جیب شده‌اند و بازیکنان بزرگی را جذب کرده‌اند تا انتظارات نیز از ابراهیم‌زاده و تیمش بالا باشد. گفت و گوی روزنامه شهروند با منصور ابراهیم زاده در ادامه می خوانید:

از شرایط اردوی تیمتان در ترکیه راضی هستید؟

خدا را شکر تمرینات خوبی را پشت‌سر می‌گذاریم و تیم‌های خارجی مختلفی هم به کمپ‌های اطراف آمده‌اند و تیم‌های ایرانی می‌توانند بازی‌های تدارکاتی خوبی را انجام دهند. ما هم با ۳ تیم از رومانی و عربستان بازی کردیم که باعث شد بازیکنانمان با سبک‌های مختلف بازی حریفان آشنا و آبدیده شوند. ترکیه به دلیل این‌که ویزا نمی‌خواهد و با ایران هم‌مرز است، آن‌قدر هم اردوی خارجی محسوب نمی‌شود و هزینه بالایی هم ندارد. این امکانات در ایران وجود ندارد و به همین دلیل تیم‌های ایرانی به این منطقه سفر کرده‌اند. 

باتوجه به جذب بازیکنان نامداری مثل رحمتی، نصرتی و...  توقعات امسال از تیم شما بالاست؟

درست است که بازیکنان بزرگی جذب کردیم اما برای هماهنگی میان این بازیکنان نیاز به زمان داریم. باید بیشتر کار کنیم و فراموش نکنیم که این تیم تازه به لیگ‌برتر صعود کرده و نباید توقع بالایی از پیکان داشت. هدفمان بیشتر ثبات در لیگ‌برتر است، اتفاقی که متاسفانه در سال‌های اخیر برای پیکان رخ نداده است. 

اما مدیرعامل پیکان اعلام کرده بود که فقط با کسب سهمیه آسیا به تیمش نمره قبولی می‌دهد؟

قطعا مدیران باشگاه که زحمات زیادی کشیده‌اند دوست دارند تیم در رده‌های بالای جدول باشد اما همان صحبتی که با مدیران باشگاه انجام دادم را اعلام کردم. ما هدف نخست‌مان بقا در لیگ‌برتر است و بعد از آن شاید به رده‌های بالای جدول هم برسیم زیرا تیم‌مان پتانسیل بالایی دارد. 

با اعلام کفاشیان، کی‌روش در ایران ماندنی شده، نظرتان دراین‌باره  چیست؟

همان‌طور که قبلا گفتم، تیم ما در جام‌جهانی بعد از ۳‌سال حضور کی‌روش به انسجام تیمی رسید و با توجه به شناخت کاملی که این مربی از تیم پیدا کرده است، قطعا می‌تواند در جام ملت‌های آسیا موفق باشد. او در شرایط کنونی و به‌دلیل نزدیکی جام‌جهانی و جام ملت‌های آسیا بهترین گزینه بود اما باید عیارش را پس از حضور در جام ملت‌های آسیا بسنجیم. 

فدراسیون اعلام کرده بود که مربیان ایرانی در این مقطع نمی‌توانند کارساز باشند، شما هم چنین اعتقادی دارید؟

کفاشیان و دوستان دیگر در فدراسیون که چنین موضوعی را اعلام کردند، دلایل خاص خودشان را داشتند اما فکر می‌کنم نظر آنها هم روی این بوده که تغییر مربی در آستانه جام ملت‌های آسیا مشکل‌ساز خواهد شد. اگر به مربیان ایرانی هم در تیم‌ملی فرصت لازم را بدهند، موفق می‌شود. مربیان خوبی داریم اما هر زمان که روی نیمکت تیم‌ملی بودند، فرصت زیادی به آنها ندادیم.

شما درحالی بهترین گزینه را کی‌روش معرفی می‌کنید که در بیانیه تند کانون مربیان علیه کی‌روش نقش داشتید؟

در بیانیه‌های کانون مربیان اصلا صحبتی از مخالفت با حضور کی‌روش نشده و حتی از این مربی به خاطر زحماتش تشکر هم کرده‌ایم. کی‌روش جایگاه خودش را دارد و اصلا هدفمان در ۲بیانیه‌ای که صادر شد، قرار گرفتن مقابل کی‌روش نبوده و اگر هم چنین برداشتی شده، اشتباه است. مربیان فقط می‌خواستند مردم با واقعیت‌های فوتبال بیشتر آشنا شوند. 

  ۲  
آی اسپورت
2014-07-16 10:56:49
نظر دهید

۲ نظر
-
چهارشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۳، ۱۰:۴۸
مربیان فقط می‌خواستند مردم با واقعیت‌های فوتبال بیشتر آشنا شوند.

واقعیت فوتبال ایران اون لیگ مزخرفشو مربیای مزخرف تر و بی سوادش هست که میانگین دوندگی بازیکنان لیگش رو قبل و بعد از اردوی آفریقای جنوبی دیدیم. بقیه چیزها که دیگه بماند.
ارشیا
چهارشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۳، ۱۰:۵۸
پس این خزعبلات جناب فریاد موشیان چیه که گفته همه در کانون درخواست دارند ، کی روش عوض شود .
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر