فهرست
پشت پرده تصمیم AFC برای فوتبال ایران
پشت پرده تصمیم AFC برای فوتبال ایران

پشت پرده تصمیم AFC برای فوتبال ایران

آی اسپورت - فدراسیون فوتبال ایران به صورت رسمی اعلام کرد که نامه‌ای را از کنفدراسیون فوتبال آسیا دریافت کرده است که در آن اعلام شده کنفدراسیون آسیا تصمیم دارد برگزاری بازی‌های لیگ قهرمانان آسیا در ایران را ممنوع کند و بر این اساس احتمالا باید تیم‌های ایرانی در زمین بی طرف به مصاف حریفان خود بروند. فدراسیون فوتبال ایران و هم‌چنین کنفدراسیون فوتبال آسیا از دلیل چنین تصمیمی سخن به میان نیاورده‌اند. روزنامه البیان با پوشش دادن این خبر نوشت که تنش سیاسی و نظامی اخیر در منطقه و ایران باعث چنین تصمیمی از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا شده است.

این روزنامه اماراتی نوشت: «بعد از ترور سردار سلیمانی فرمانده سپاه قدس منطقه شاهد تنش سیاسی و نظامی شد و بعد از آن ایران با موشک‌های بالستیک پاسخ این حمله آمریکا را داد و در همان روز یک هواپیمای اوکراینی به اشتباه در ایران سقوط کرد که این منجر به کشته شدن ۱۷۶ نفر شد. به نظر می‌رسد که دلیل تصمیم کنفدراسیون فوتبال آسیا این موضوعات باشد، البته ایران اصرار دارد که این کشور امن‌ترین کشور منطقه برای برگزاری هر رقابتی است.» 

 

 

۲ ۳  
آی اسپورت
2020-01-18 11:23:00
نظر دهید

۳ نظر
مهدی
شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۸، ۱۳:۱۲
دخالت دادن تصمیمات سیاسی کاملا واضحه . باید به فیفا یا دادگاه بین المللی ورزش از کشور های عربی شکایت کنیم. اگر نتیجه نداد خودمون دست به کار بشیم و به اعراب بفهمونیم نا امنی یعنی چه . ورزش اساسا جایگزین افتخارات نظامی ملت ها شده . اگر بخواهند ما را از کسب افتخارات ورزشی محروم کنند باید ما نیز به همان افتخارات نظامی برگردیم و شهرهایی مثل دوبی را ناامن کنیم به گونه ای که هیچ کس جرات نکنه بیاد دبی
مهدی
شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۸، ۱۳:۱۵
باید از ای اف سی پرسید که اگر ایران به خاطر سقوط یک هواپیما ناامن است پس نظرتان در مورد عربستان چیست که در عرض بیست دقیقه تولید نفتش توسط یمن به نصف رسید و فقط در یک سال اخیر ده ها بار به فرودگاه هاش حمله ی نظامی شده ؟
مهدی
شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۸، ۱۳:۲۹
همین پارسال بر اثر اشتباه برنامه نویسان شرکت امریکایی بویینگ دو هواپیمای مسافربری سقوط کردند اما چرا هیچکس نگران امنیت امریکا و سایر دارندگان بویینگ نشد ؟
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر