فهرست
یادداشت روز : لئو مسی بودن ؛ جرم این روزهای نابغه
یادداشت روز : لئو مسی بودن ؛ جرم این روزهای نابغه

یادداشت روز : لئو مسی بودن ؛ جرم این روزهای نابغه

آی اسپورت - جام جهانی 2014 برزیل برای مسی و یارانش پایانی تلخ داشت اما در مجموع، آنها تورنمنت موفقی را پشت سر گذاشتند . استقبال باشکوه مردم آرژانتین از بازیکنان، مهر تاییدی بر این ادعا است.

خیلی ها عملکرد لئو مسی در این جام را نقد کرده اند و اظهار نظرها نسبت به او دوگانه بوده است. میگل ریکو منتقد معروف موندودپورتیوو نگاهی داشته به این قضیه :

جام جهانی چند روزیست که به پایان رسیده و حالا بار دیگر نگاه فوتبالی ها به مسابقات باشگاهی دوخته خواهد شد. دیروز بارسلونای لوئیس انریکه هم به خط شد و بار دیگر دنیا برای مسی و دیگر بازیکنان بارسایی حاضر در جام جهانی 100 درصد آبی و اناری خواهد شد.

با این وجود برای مسی از زمین و آسمان نقد می بارد و سوالات تردید آمیز در مورد آینده او به سمتش سرازیر شده اند.

اینکه مسی قادر خواهد بود تا خیلی زود شکست در فینال جام جهانی را هضم کند ؟ آیا بار دیگر به بهترین فرم خود بازخواهد گشت ؟ اگر نتواند بازدهی سابق خود را در فصل جاری نشان دهد در فصل بعد بارسا او را خواهد فروخت؟

اینها گلچینی از سوالاتی هستند که حول محور مسی مطرح می شوند و در شرایط فعلی پایانی هم بر آنها تصور نمی شود.

من هم معتقدم که از دست دادن فینال جام جهانی برای هیچ بازیکنی از جمله لئو مسی آسان نیست. کدام بازیکن را می شناسید که پس از باختن در فینال جام جهانی خوشحال باشد ؟

اما برای مسی و یارانش این شکست یک فاجعه نبود. آنها با برزیل در این جام روبرو نشدند. اما در واقع بدون رویارویی با این تیم آنها را در خاک خودشان مغلوب کردند. آرژانتین در برزیل نایب قهرمان جهان شد و مسی هم 4 گل زد .

صادقانه بگویم همین هایی که شکست آرژانتین در فینال را برای مسی تبدیل به یک فاجعه کرده اند؛ در صورت رخ دادن سرنوشتی متفاوت برای این تیم، یعنی قهرمان شدن آلبی سلسته، یک سناریوی دیگر را برای مسی می نوشتند.

همه اینها در شرایطی است که آرژانتینی ها دیروز نایب قهرمانی خود را در کوچه و خیابان جشن گرفتند.

اگر آرژانتین قهرمان می شد همین افرادی که شکست آلبی سلسته در فینال را شکست مسی قلمداد کرده اند؛ با این توجیه که این جام می توانست جام مسی باشد اما حالا جام مولر و دوستانش است؛ ادعای جدیدی را مطرح می کردند.

اینکه حالا که مسی با آرژانتین قهرمان جهان شده دیگر هیچ میلی برای مبارزه و کسب افتخارات بیشتر ندارد. او با بارسا همه چیز را فتح کرده و حالا قهرمان جهان نیز شده است . پس دیگر دلیلی برای عرق ریختن و تلاش بیشتر در بارسلونا نخواهد داشت.

اینها همان افراد حریصی هستند که سقفی برای طمعشان نمی توان متصور بود. 

در این شرایط که خیلی ها مسی را سایه ای از مسی سال های اخیر می دانند و فصل ناامید کننده اش در بارسلونا و شکست در فینال جام جهانی را به رخ او می کشند؛ یک نفر است که همچنان روی او به عنوان نفر شماره یک و کسی که همچنان می تواند به تنهایی سرنوشت یک بازی و یک تیم را بدست بگیرد؛ حساب می کند.

آن کسی نیست جز لوئیس انریکه مارتینس که امروز اولین روز مربیگریش در بارسا را آغاز کرد.

کسی که چندی پیش ادعا کرد که روی کاغذ می نویسد و امضا می کند که در بارسای او مسی بار دیگر به شماره یک دنیا تبدیل خواهد شد و چشم ها را به خود خیره خواهد کرد.


\"Miguel\"

میگل ریکو : موندودپورتیوو

رضا سیف

  ۵  
آی اسپورت
2014-07-16 15:17:57
نظر دهید

۵ نظر
-
چهارشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۳، ۱۵:۱۷
خدا داور رو بگم چیکار کنه جام مال مسی بود تو مشتش بود ادیداس وفیفا نذاشتن
شهین
چهارشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۳، ۱۷:۵۹
حق مسی بود بهترین شناخته بشه چون اون بود که آرژانتین رو به فینال برد ولی جواب اون عده که میگن حقش نبود باید چرا فیفا این کار رو کرد باید گفت چون فیفا جبران کنه کاری رو که با ناداوری درحق تیم آرژانتین کرد وجام روازدستشون روبود و آلمان رو قهرمان کرد میداد جام جهانی رو از دست مسی روبود @,
....
چهارشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۳، ۱۸:۱۱
جام تو مشتش بود ولی تعویضای احمقانه مربیشون و فاجعه ای به نام پالاسیو نذاشتن.دوستان آدیداس اسپانسر آرژانتین هم هست قهرمان شدن آرژانتین هم به نفعش بود.چون مسی توش بود.تو آلمان کیه که مثه مسی باشه؟ درضمن پیرهن 4 ستاره واسه آلمان زده بودن خب 3 ستاره هم واسه آرژانتین زده بودن! عجیبه ها...ببینید اگه مسی جام جهانی هم میبرد یه سری بودن که حرفای شاخ و دم دار بزنن.بردن یا نبردنش اصلن چیزی رو عوض نمیکرد.حالا هم هیچ اتفاقی نیفتاده.مسی نائب قهرمانی جهان رو یک تنه به تیمش داده و در برابر بهترین تیم ملی دنیا در دیقه 113 یه گل خورده.این ینی یه عملکرد خیلی عالی.کسایی که اون سال روبن و اسنایدر رو لایق توپ طلا میدونستن به خاطر نائب قهرمانی جلو اسپانیا و گل خوردن دیقه 116،الان چرا از مسی انتقاد میکنن؟ چون اون لئو مسی ه و همه ازش انتظار دارن معحزه کنه.ملت اون فوتبالیسته نه معجزه گرد.
hossein
چهارشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۳، ۱۸:۴۱
دکتر شریعتی میگه:علی به دستان بی شعور که بازیچه ی دستان دشمنان با شعور بود کشته شد...

حال و روز مسی هم همینه طرفداراش اینقد افتش و ضعفش و این حالتایی که تو زمین پیدا میکنه رُ نادیده میگیرن و اینقد به به و چه چه و ابر ستاره به نافش میبندن که یه روزی میفهمن چه به سرشون اومده که خیلی دیر شده...
ali
چهارشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۳، ۱۸:۴۳
فراموش نکنید که اگر پالاسیو بود و توز و پاستوره نبودن اونم در بهترین فرمشون این خواسته ی اسطوره مسی بوده پس هی نگید پالاسیو پالاسیو...یه جایی دنیا خفت میکنه آدمُ...اونجاست که 10000 بار آرزو میکنی کاش یه ملت رُ فدای علایق شخصیم نمیکردم....
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر