فهرست
پرسپولیس یونانی یا آتش حسد؟
پرسپولیس یونانی یا آتش حسد؟

پرسپولیس یونانی یا آتش حسد؟

آی اسپورت - بعد از کله شدن ده مربی کوچک و بزرگ و آتش گرفتن آن همه ریخت‌وپاش و خرج و هزینه، ظاهرا چند برد پیاپی کافی بود تا یک بار دیگر سر و کله مالک تراکتورسازی در رسانه‌ها پیدا شود. زنوزی باز آمد؛ با همان توهمات تکراری و همان تلاش مصرانه برای تفرقه‌افکنی بین مردم ایران، آن هم در روزهایی که به «اتحاد» بیش از هر زمان دیگری محتاجیم.

مسعود شجاعی بعد از به فنا دادن تیم ملی مملکت به خاطر پرخاشگری‌هایش، این بار در لباس تراکتور نزدیک بود کمک‌داور بازی با گل‌گهر را قورت بدهد، بعد حالا که او را محروم کرده‌اند، مالک باشگاه تبریزی یک سناریوی توهم‌آمیز بکر ساخته: «مسعود را اذیت می‌کنند، چون به تیم‌های دردانه پرسپولیس و استقلال نرفت.» آخی؛ شجاعی اگر همین فردا صبح آزاد شود، بعید است از تیم‌های نیمه بالای جدول حتی یک پیشنهاد نصفه‌ونیمه بگیرد. چون شما چندصد هزار دلار خرجش کرده‌اید، به این معنی نیست که خیلی بازیکن تاپی باشد. مگر هشتصدهزار دلار بابت کنستانت پیاده نشدید؟ همانی که پزشکان به خاطر قلبش، راه رفتن عادی را هم به او توصیه نمی‌کنند!

از اینها که بگذریم، انگار بیماری حسد آتش به جان مالک تراکتور انداخته؛ آنقدر که او چونان اطفال زیر سن قانونی به نام و آوازه تیم رقیب حسادت می‌کند و پرسپولیس را «پیروزی» می‌خواند؛ وقتی می‌پرسند چرا؟ جواب می‌دهد: «پرسپولیس کلمه یونانی است. فرهنگستان باید این کلمه را اصلاح کند.» زنوزی نگران پالایش زبان فارسی شده و از قضا دوست دارد پروژه پاکسازی را از اسم پرسپولیس شروع کند، اما کافی است جرات کنید و روی برخی از جایگاه‌های استادیوم خانگی تراکتور، یک کلمه فارسی حرف بزنید تا فداییان آتا زنوزی پرونده‌تان را بزنند زیر بغل‌تان. حالا بماند که ریشه خود تراکتور هم یک واژه انگلیسی به معنای «کِشنده» است؛ هرچند اگر سواد فهم اینها وجود داشت، اصلا کارمان به اینجا نمی‌کشید.

نه؛ تو نگران زبان فارسی نیستی. همه رنج و حرمان شما از این است که یک کوه اسکناس خرج می‌کنید، اما باز آخر قافله توجه و محبوبیت مانده‌اید. همه عذاب‌تان از این است که بعد از سال‌ها هزینه و تقلا، فهمیدید فوتبال را نمی‌شود در حدود و ثغور جغرافیایی محصور کرد. آدم‌ها از راه قلب‌شان عاشق می‌شوند، نه از روی شناسنامه و لهجه و زبان‌شان. اگر سرانجام در مقابل فهم این واقعیت تسلیم شوید، کمی راحت‌تر زندگی خواهید کرد؛ دور از آتش این حرص و حسد، بی‌نیاز از بیهوده‌گویی‌های بی‌پایان.

 

بانک ورزش 

۹۶ ۲۹  
آی اسپورت
2020-02-27 10:15:00
نظر دهید

۲۹ نظر
حبیب
پنجشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۸، ۱۰:۵۷
اولا اعتراض شجاعی به کمک داور بابت آفساید اگر چه کاملا اشتباه و بیمورد بود ولی در مقایسه با اعتراضات خلیل زاده و بیرانوند حتی نوازش محسوب میشه و اینکه کمیته عنضباطی به دستور وزیر حق برخورد با دردانه های پیروزی را نداره دیگر برای همه اثبات شده است .
ثانیا تو یک الف بچه که اسمت را خبرنگار و نویسنده گذاشته ای نحوه پاسخگویی به بزرگتر از خودت را از حسین کلانی یاد بگیر که با رعایت اخلاق فضا را دوستانه کرده و متقابلا جوابیه کاملا مودبانه و احترام امیز از زنوزی دریافت نمود .
مشکل فوتبال ما جوانان تازه به دوران رسیده هستند که از ادب و تربیت گذشتگان چیزی به ارث نبرده اند و فقط باعث آتش افروزی و ایجاد خشم بین هواداران فوتبال میشوند . به امید اصلاحتان
۸ ۱
فرن
پنجشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۸، ۲۰:۵۰
نام هر تیم خط قرمز اون تیمه کری های مرسوم بین هوادارا رو دیده بودیم ولی یه مسئول نه! به نظرت چه ضرورتی داره همچین ادعاهای مضحکی داشته باشه؟ سال پیش هم با بحث فروزان سرگرم تون کرد.
در مورد خلیل زاده و بیرانوند نوشتی که هردوشون با کوچکترین مشکل باهاشون برخورد شد ولی مثلا یکی مثل غلامی که گلوی داور رو فشار داد فرستادن کلاس اموزشی
۶
طرک حمار
پنجشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۸، ۱۱:۰۰
عالی بود بهروش عزیز با اینکه استقلالیم ولی در این موارد باید محکم جلوی قومگراها ایستاد
گوش دراز
پنجشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۸، ۱۱:۰۲
این مغول زاده چرا باید درباره نام پرسپولیس و فارسی و فرهنگستان و این چیزا نظر بده درباره گاوآهن صحبت کن..
..
پنجشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۸، ۱۱:۰۷
تراکتور باید نامش بشه گاواهن سازان تاتارستان جنوبی خخخ
...
پنجشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۸، ۱۱:۴۴
به نظرتون تاسی ها زودتر از موعد باهم متحد نشدن؟؟
علی
پنجشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۸، ۱۱:۴۴
شما عظمت پرسپولیس رو ببین که حتی اسمش هم اتیش به جون تاسی ها انداخته؛ این ادم تا زمانی که یاد نگیره احترام بذاره وضع همینه.
البته باید ببینیم اول میتونه پرچم بقیه کشورها رو از دست هوادارای تیمش بگیره بعد میتونه درباره زبان فارسی دلسوزی کنه.
6
پنجشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۸، ۱۱:۴۸
در تمام این سالها کری نام و اسم و هویت تیم ها بین هوادارا بوده و هیچ وقت هیچ مسئولی از هیچ تیمی نام یه تیم رو زیرسوال نبرده بود اما برای اولین بار همون کسانی که بدعت توهین به ایران و ایرانی رو پایه گذاری کردن، کسانی شعار خلیج عربی سر میدن و مرگ بر فارس میگن، پرچم ایران اتیش میزنن و شعارهای تجزیه طلبانه و نژادپرستانه میدن سراغ نام پرسپولیس رفتن این یعنی نهایت حقارت و زبونی.
طرف ممنوع التصویر بوده رفته التماس کرده رو انتن زنده ابروش رو نبرن و بگن به پرواز نرسیده بعد رفته مصاحبه کرده چون قبل از بازی با پرسپولیس بوده حضور من رو لغو کردن!
رسول
پنجشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۸، ۱۱:۵۱
گنده تر از این مفسد اقتصادی بیسواد هم نتونست نام پرسپولیس رو از این تیم بگیره
ولی بدونید پیروزی، تخت جمشید یا پاسارگاد هرکدوم رو به کار ببرید حال میکنیم چون اونقدر نام پرسپولیس اصالت داره که معادل هاش هم خوبه ولی منتظر استفاده اسم معادل تیم خودتون هم باشید. دوست دارید چی صداتون کنیم؟
هوادارای کشنده خودرو؟
الاغ مکانیکی؟
گاواهن؟
ادوات کشاورزی؟
وحید
پنجشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۸، ۱۱:۵۹
پیروزی.خخخ.سوزشش زیاده انگاره.پماد سازی زنوزی.خخخ
!!!
پنجشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۸، ۱۲:۰۳
داره تلاش میکنه اسمش رو به عنوان احمق ترین ادمی که فوتبال ایران به خودش دیده ثبت کنه. راستی چرا نرفتی برنامه فرمول یک؟
Persia
پنجشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۸، ۱۲:۱۳
یونان هم بخشی از امپراطوری هخامنشیان بوده خشایارشاه نصف جهان را فتح کرد زنوزی و طرفداراش هم ازمایش بدهند از نژاد هخامنشین
ف وفا
پنجشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۸، ۱۲:۱۷
شیر مادرت حلالت با این نوشته شما. واقعیتو به بهترین صورت بیان کردی
ادوین
پنجشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۸، ۱۲:۲۰
این نوع اظهارنظرها در درجه اول جفا در حق خودِ هوادارای تراکتورسازیه. رسما داره وجه و شخصیت این تیم و هواداراش رو زیرسوال میبره این ادم یه بار برای همیشه باید متوجه بشه با پول نه نمیشه شخصیت خرید، نه احترام و نه موفقیت. سال پیش هم ناکامی شون رو انداختن گردن فروزان اخرش چی شد؟ فروزان تبرئه شد
ایشون داره تنش و بی احترامی رو ترویج میده
ت.م
پنجشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۸، ۱۲:۲۴
این مرتیکه مفسد ممنوع التصویر ده دقیقه فارسی حرف بزنه خفه میشه اونوقت داره از فرهنگستان فارسی دفاع میکنه. حالا این به کنار اونقدر بیسواده نمیدونه اسم تیمش هم فارسی نیست. دست و پا بزنید تاسیون
سروش
پنجشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۸، ۱۲:۳۳
لایک
۶
بهروش مادرقهبه
پنجشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۸، ۱۳:۳۵
باز این کورد بز کوهی اومد از یونانی ها دفاع کرد. آخه بزکوهی تو اگه اصالت داشتی که نمیومدی از دکل یه قوم نحس دیگه بالا بری
۷ ۱
...
پنجشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۸، ۲۰:۵۲
یونان شرف داره مغولای در به در. زگوزی گه اضافه خورده باید جوابگو باشه
۸
کورد بزکوهی
پنجشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۸، ۱۳:۴۰
باز این شلوار گشاد بز کوهی بوگندو اومد در مورد سرورش جناب زنوزی مطلب نوشت بلکه لایک بگیره. که اونم معمولا خودش خودشو لایک میکنه اینترنت ندیده های کولبر
۵
بهزاد
پنجشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۸، ۱۳:۴۸
رسالت این پیج اینه که خودشو میکشه تا بگه پرسپولیس خوبه و بقیه بدن. میخوای از کسی یا چیزی هم بد بگی مثل بی بی سی باش نه هشت و سی :))))))
۴
پیروزی قهرمان آسیا
پنجشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۸، ۱۳:۵۵
حاجی چقد توهین کردی بهش
۱
مهرداد
پنجشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۸، ۱۵:۲۸
نویسنده های پوپولیست بسیار خطرناک تر از علی پروین ها و قلعه نویی هاستند

#نه به رسول بهروش
#نه به تندروی
#نه به تعصب رنگی
#نه به بی منطقی
۶
پارس کلب
پنجشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۸، ۱۵:۵۳
واق واق واق
۵ ۲
طرک حمار
پنجشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۸، ۱۹:۰۱
یونجه رو باز احتکار کردند صدات دراومد عرعر
۷
.
پنجشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۸، ۲۰:۵۳
به مرور یاد میگیرین کمتر عرعر کنید
۵
خوزستاتی
پنجشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۸، ۱۶:۲۸
اسم تیمتون پیروزی هست چرا سوزش گرفتین لنگی ها
سوراخدور
پنجشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۸، ۲۱:۰۵
زنوزی چرااینقدر عرعرمیکنه
۸
رضا
پنجشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۸، ۲۳:۵۳
نویسنده معظم ظاهرا نمی دانند که تراکتور کلمه ای انگلیسی است که در تمام زبانها به همان نام است ودر فارسی هم معادلی ندارد مثا تلویزیون ورادیو وکامپیوتر و..
۲
مهدی
جمعه ۹ اسفند ۱۳۹۸، ۱۱:۲۷
گذاشتن اسم پرسپولیس برای بزرگداشت ایران باستان مثل اینه که اسم یه تیمو بذاریم "خلیج الفارسیه" یونانی ها به همراه اسکندر وقتی تخت جمشید رو به آتش کشیدند همین اسمو بکار می بردند : شهر پارسی ها (پرسپولیس) رو به آتش بکشید.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر