فهرست
درباره آرش به بهانه آخرین کاپیتانی اش در استقلال/ هفت سالِ آزگار!
درباره آرش به بهانه آخرین کاپیتانی اش در استقلال/ هفت سالِ آزگار!

درباره آرش به بهانه آخرین کاپیتانی اش در استقلال/ هفت سالِ آزگار!

آی اسپورت - اوایل دهه هشتاد، با پیراهن شماره 25 پاس خودش را به فوتبال ایران معرفی کرد. یک استعداد تمام و کمال. مهاجمی سرعتی و گلزن که در آن مقطع همه آینده اش را توی تیم ملی می دیدند و توانسته بود مهره موثری برای پاس پرستاره قهرمان لیگ مجید جلالی شود. کمی بعد توی یک بازی دوستانه در مقابل استقلال نشان داده بود توانایی های ناب «گلنزنی» اش را اما همچنان در بازی های بزرگ با پاس همچنان می درخشید. در بازی کذایی پاس دنیزلی با العین در یک چهارم نهایی آسیا، آرش ستاره تیمش بود. استپ ها و ضربه هایش به اندازه ای خوب بودند که گزارشگر لقب «تیری آنری» ایران را برایش درنظر بگیرد. پاس اما همه چیز را در طول چند دقیقه باخت و مدتی بعد آرش را. به النصر.

برهانی در امارات هرگز بازیکن موفقی نبود. او چند ماه بیشتر در این کشور دوام نیاورد و به ایران بازگشت تا مدتی پیراهن پاس را بر تن کند. حالا دیگر وقت انتخاب یک تیم پرهوادار فرارسیده بود. او از هر دو باشگاه سرخابی پیشنهاد داشت و در حالی که با پرسپولیسی ها به توافق های اولیه رسیده بود، پای برگه قرارداد آبی ها را امضا کرد. ماندگارترین تصویر این بازیکن در دومین مقطع حضور در پاس، در یک دیدار برابر استقلال رقم خورده بود. جایی که داور کارت قرمز را نشانش داده بود اما به هیچ قیمتی حاضر نمی شد از زمین مسابقه بیرون برود!

آرش شروع خوبی در استقلال نداشت. بازگشت قلعه نویی به جمع آبی ها اما او را به خودش برگرداند. امیر تاکید زیادی به بازی آرش داشت و حتی از گرفتن روانشناس برای شناساندن بهتر توانایی های او به خودش حرف زده بود. این طرح به شدت جواب داد. آرش در دومین سال حضور در استقلال با 21 گل، آقای گل لیگ برتر لقب گرفت. این عنوان هنوز هم روی سکوهای آبی به نام او چسبیده می شود. او در سال 92 بالاتر از علی جباری بهترین گلزن تاریخ استقلال شد و حالا دومین گلزن برتر تاریخ ادوار لیگ برتر ایران به شمار می رود. هت تریک 9 دقیقه ای اش در مقابل پیکان نیز یکی از رکوردهایی ست که به این سادگی ها از اذهان پاک نخواهد شد.

شماره 9 استقلال در این 8 سال بارها در آستانه جدایی از این باشگاه قرار گرفته است. یکی اش در پایان فصل گذشته که خیلی ها حرف و حدیث های رفتنش را پروبال می بخشیدند. این مهاجم در 3 لیگ گذشته مجموعا 23 گل به ثمر رسانده و این نمی تواند آمار امیدوارکننده ای برای یک شماره 9 باشد.  بر خلاف شایعه ها اما این مهاجم کرمانی یکی از اولین بازیکن هایی بود که قراردادش را با تیم تمدید کرد. آرش در مسابقه دیروز استقلال در ترکیه کاپیتان تیمش بود. احتمالا برای آخرین بار. پیش از آنکه امیرحسین به تیم برگردد و دوباره بازوبند را در اختیار بگیرد. 

     
آی اسپورت
2014-07-16 16:52:33
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر