فهرست
یادداشت روز: خداحافظ غرور، خداحافظ تعصب
یادداشت روز: خداحافظ غرور، خداحافظ تعصب

یادداشت روز: خداحافظ غرور، خداحافظ تعصب

شهاب شهابی

آی اسپورت-

1- دقایق پایانی بازی با جنوا است، داور در صحنه ای مشکوک از خطای مدافع جنوا درمحوطه ی جریمه صرف نظر می کند تا بازی با همان نتیجه ی مساوی خاتمه یابد. سوت پایان که به صدا در می آید مردی از کنار نیمکت یووه به درون زمین می دود تا خودش را به داور برساند. در فاصله ی 1 میلی متری با صورت او از اعماق وجودش فریاد می زند : \" نبود؟ پنالتی نبود؟\" لب خوانی صحبت های او برای روزنامه های ایتالیایی کار ساده ای بود اما برای هواداران یووه این صحنه ان قدر ها هم «ساده» به نظر نمی رسید. یوونتوس برای برخاستن پس از وقایع کالچوپولی دقیقا به چنین صحنه هایی نیاز داشت. به مردی نیاز داشت که بتواند غرور، شور، حرارت و جنگندگی را به روح و جان تیم تزریق کند. آنتونیو کنته همان فرد مورد نظر بود. کسی که «عشق» را مجددا به روح باشگاه تزریق کرده بود، همان عشقی که پیش از او دل نری و رانیری در به وجود آوردن آن دچار مشکل شده بودند. آنتونیو کنته در «زمان» درست و «مکان» درست هدایت یوونتوس را عهده دار شده بود. البته که او پیش از این در میانه ی میدان همین تیم، «غرور» و «تعصب» را معنا کرده بود.
2- برای پی بردن به آنچه آنتونیو کنته در یوونتوس انجام داده است نیازی نیست 3 اسکودتوی پیاپی و 2 سوپر کاپ را برانداز کنید. کافی است نگاهی به گذشته ی این تیم پس از کالچوپولی بیندازید و ببینید که کنته چه تیمی را تحویل گرفته بود. کنته در یووه «انقلاب» کرده است، هر فردی که سری آ را دست و پا شکسته هم دنبال کند این مسئله را متوجه خواهد شد. فصل اول او تیم را بدون شکست قهرمان سری آ کرد. شوخی نیست، بدون شکست! آن هم تیمی را که هنوز رگبار کالچوپولی روج و جانش را تحت تاثیر قرار داده بود. فصل سوم یووه با 102 امتیاز قهرمان سری آ شد تا رکوردی جاودانه را به نام خود ثبت کند. قهرمانی در ایتالیا برای یوونتوس ساده به نظر می رسد، این طور نیست؟ آقای آلگری پاسخ این سوال را در فصل جاری حتما خواهد داد.


3- نستا می گوید با رفتن کنته «تعادل» به سری آ بازخواهد گشت. وقتی یک میلانی چنین جمله ای را به زبان می آورد، حتما باید آن را جدی گرفت. عمق فاجعه برای هواداران یوونتوس دقیقا از جمله ی نستا پیدا است. کنته مردی بود که سری آ را برای هواداران یووه تک قطبی کرده بود و حالا با رفتنش بسیاری معتقد هستند که رقابت در سری آ مجددا نزدیک پیش خواهد رفت. بله، عمق فاجعه برای هواداران یوونتوس دقیقا به همین اندازه است، به اندازه ی یک سری آ تک قطبی که اکنون بر باد رفته به نظر می رسد.
4- رفتن کنته به هیچ عنوان ساده نیست. این مسئله را فصل پیش رو به همه نشان خواهد داد. این یوونتوس با این فرم و بازیکنان، تنها نیاز به فردی همچون آنتونیو کنته داشت. رفتن کنته بسیاری از مسائل را تحت تاثیر خود قرار می دهد. کیفیت بازیکنانی همچون پیرلو تا حد زیادی به کنته بستگی دارد، اهداف مهم یووه همچون ایتوربه و موراتا اکنون با رفتن کنته سرنوشتشان در هاله ای از ابهام قرار گرفته است و مهم تر از همه ی این مسائل، یوونتوس «غرور» و «تعصبش» را از دست داده است. رفتن کنته به هیچ عنوان ساده نیست. ممکن است با خود بگویید مربی ها می روند و می آیند، اما آنتونیو کنته یک مربی معمولی نبود که برود و هر فردی بتواند جانشین او شود.

  ۲  
آی اسپورت
2014-07-16 17:13:19
نظر دهید

۲ نظر
-
چهارشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۳، ۱۷:۳۸
خاک بر سر آنیلی. گدا ترین مدیر اروپا
رهام
چهارشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۳، ۱۷:۵۸
واقعا نمیدونم این آنیلی چه فکری کرد با خودش
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر