فهرست
گزارش ویژه: همه آن هایی که برای پول از پرسپولیس رفتند/ از مهدی و حمید  تا خلعت و جلال
گزارش ویژه: همه آن هایی که برای پول از پرسپولیس رفتند/ از مهدی و حمید تا خلعت و جلال

گزارش ویژه: همه آن هایی که برای پول از پرسپولیس رفتند/ از مهدی و حمید تا خلعت و جلال

آی اسپورت- باشگاه فوتبال پرسپولی تنها در مقاطعی بسیار کوتاه از حیات اش در میان باشگاه هایی که قرار گرفته که توانایی پرداخت مبالغ گزاف به ستاره های وطنی را دارند. آن ها در بیشتر این سال ها جنگ برای نگه داشتن ستاره های شان را به باشگاه های صنعتی ایران و یا تیم های حاضر در لیگ های خلیج فارس باخته اند. در روزهای گذشته، دو مهره مهم و کلیدی پرسپولیس به دلیل مسائل مالی از این تیم جدا شده اند و به همین بهانه، به سراغ مهره هایی رفته ایم که در تمام این سال ها با این دلیل مشترک قید ادامه حضور در پرسپولیس را زده اند. 


مهدی هاشمی نسب
هنوز هم به لحاظ جنجال، هیچ انتقالی در فوتبال ایران ابعاد انتقال مهدی هاشمی نسب از پرسپولیس به استقلال را پیدا نکرده است. او یک یاغی تمام عیار بود. بازیکنی که بعدا شبیه اش را در بین هیچکدام از بازیکن های سرخابی ندیدیم. مهدی که در طول 3 سال 4 گل به استقلال زده بود، در انتهای لیگ 79-78 ناگهان با این تیم قرارداد امضا کرد تا زیر سنگین ترین هجمه ممکن از سوی هواداران پرسپولیس قرار بگیرد. او مدتی بعد با گشودن دروازه عابدزاده و البته غش کردن در کنار زمین به سرعت به میزان منفوریت اش در میان پرسپولیسی ها افزود. اختلاف با پروین یکی از اصلی ترین دلایل جدایی او بود اما نمی توان به سادگی از کنار مبلغ نجومی این قرارداد گذشت. او برای پیوستن به آبی ها 100 میلیون تومان از این تیم طلب کرد. مبلغی که در سال 79 قراردادهای میلیاردی امروز را توی جیبش می گذاشت!

بهروز سلطانی
پای ثابت این روزهای تیم پیشکوستان پرسپولیس، بعد از قهرمانی جام باشگاه های تهران با سرخپوشان، به پیشنهاد بیشتر دارایی پاسخ مثبت داد و در سال 1369 پیراهن این تیم تهرانی را به جای پیراهن پرسپولیس بر تن کرد. دارایی آخری تیم بهروز خان در فوتبال ایران بود. باشگاهی که به دارایی این دروازه بان اضافه کرد.

حمید درخشان
سال ها پیش در کوران مسابقه های لیگ و در شرایطی که رقابت ها برای پرسپولیس بسیار حساس شده بود، حمید درخشان ناگهان به لیگ فوتبال قطر رفت. در غیاب این هافبک، پرسپولیسی ها در نهایت جنگ را به استقلال باختند و قهرمانی لیگ را از دست دادند. درخشان مدتی برای القطر و سپس السد بازی کرد و در نهایت به پرسپولیس بازگشت.

یحیی گل مخمدی
در پایان جام ملت های آسیا در سال 2004، مدافع تیم پرسپولیس به تیم تازه پا گرفته صباباتری اضافه شد. صبا در آن مقطع پیشنهادهای مالی بسیار مناسبی برای بازیکنان موردنظرش مهیا کرده بود. این البته تنها دلیل حضور یحیی در این تیم نبود. پروین پس از پایان جام ملت ها تاکید کرده بود که در تیمش احتیاجی به علی دایی ندارد و حضور دایی در صبا، یحیی را نیز به سمت بازی در این تیم سوق داد.

بهنام سراج
در سال 79 پس از دو سال حضور در پرسپولیس، به پیشنهاد فولاد خوزستان پاسخ مثبت داد و در حالی که پرسپولیسی ها توقع داشتند برای مدت بسیار بیشتری در این تیم ماندگار شود، خداحافظی اش را رسمی کرد. بازیکن بلندقامت آبادانی این روزها هدایت تیم فوتبال صنعت نفت را بر عهده گرفته است.

 

محمد نصرتی
بعد از قهرمانی با پرسپولیس در لیگ هفتم و در زمان مربیگری افشین قطبی در این تیم، مورد توجه اماراتی ها قرار گرفت و یک فصل در باشگاه النصر توپ زد. او سپس به فوتبال ایران بازگشت و پیراهن قرمز تراکتورسازی را بر تن کرد. رابطه خوب او با فراز کمالوند یکی از دلایل اتخاذ این تصمیم بود.

 

وحید قلیچ
به طور معمول کم تر گلری در تاریخ حاضر شده است جایگاه ثابت درون دروازه سرخابی ها را به سادگی از دست بدهد  اما قلیچ در سال 1371 عطای جایگاه فیکس در پرسپولیس را به لقایش بخشید و با باشگاه پورا قرارداد امضا کرد. پورا در آن مقطع مابلغ بسیار جالب توجهی برای اهداف نقل و انتقالاتی اش در نظر گرفته بود.

محمدحسن انصاری فرد
اختلاف نظر جدی با علی پروین، این دفاع چپ موفق را از این باشگاه فراری داد. انصاری فرد بعد از پرسپولیس به کشاورز پیوست. یک باشگاه ثروتمند و مطمئن که انتخابی بسیار مناسب برای این ستاره محسوب می شد.

محمدرضا خلعتبری
در شرایطی که با 16 گل و 16 پاس گل موثرترین بازیکن لیگ برتر ایران شده بود، خیلی زود و در اولین روزهای نقل و انقتالات از سپاهان جدا شد و با عجمان قرارداد امضا کرد. تغییر نام لیگ امارات اما جوی را در کشور به راه انداخت که او در نهایت تصمیم به حضور دوباره در ایران بگیرد و این پرسپولیسی ها بودند که برای پرداخت مبلغ فسخ قرارداد او پیش قدم شدند. باورش سخت است که همه این فعل و انفعالات تنها به یک حضور چند ماهه نه چندان موفق ختم شد! هم خلعت و هم هواداران پرسپولیس به ادامه همکاری این بازیکن با این تیم تمایل داشتند اما مبلغ باقی مانده از رضایتنامه ماجرا را کمی پیچیده کرد. این مهاجم در اولین ساعات جدایی از پرسپولیس کادر فنی را مقصر اصلی این جدایی دانست و ادعاهایی که او را پولکی نامیده بودند به شدت رد کرد.

 

سیدجلال حسینی
پرسپولیسی ها برای چدین سال به دنبال امضای قرارداد با او بودند اما هر بار به دلایلی ناکام می ماندند. آن ها سرانجام توانستند این بازیکن را از سپاهان به خدمت بگیرند اما تنها دو سال بعد کار جلال با باشگاه پرسپولیس تمام شد. این مدافع دو فصل اخیر همواره یکی از بهترین مهره ای سرخپوشان بود و در جام جهانی نیز عملکرد بسیار خوبی داشت. همین موضوع قیمت او را افزایش داد و مسئولان پرسپولیس در نهایت تصمیم گرفتند راه انتقال او به فوتبال قطر را باز بگذارند. اتفاقی عجیب که از دیروز هواداران پرسپولیس هنوز موفق نشده اند به طور کامل درک اش کنند. 

  ۷  
آی اسپورت
2014-07-17 01:01:38
نظر دهید

۷ نظر
حمید
چهارشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۳، ۱۹:۱۵
لطفا یک گزارشی هم راجب به بازیکنهایی که به خاطر پول به پرسپولیس اومدند بنویسید خصوصا زمان رویانیان که نود و نه درصد بازیکنها به خاطر پول اومدند لنگ
قاسم اهوازی
چهارشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۳، ۱۹:۴۸
انصاریان یادتون رفت الان ادعای پیشکسوتی پرسپولیس رو داره
arash
چهارشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۳، ۱۹:۵۲
آقا حمید دمت گرم گل گفتی !!! فکر کردین پرسپولیس بارسلونا با منچسترکه همه مفتی بیان توش بازی کنن و به به و چه چه کنن ؟ جمع کنین باو ! 40 سال فقط دارین از استقلال و پرسپولیس میگین که اگه از تیم آفتابه سازی هم اینطوری حمایت میشد الان اینقدر طرفدار داشت تازه 10 برابر بیشتر این دو تا تیم افتخار کسب کرده بود !!! تموم شد دوران استقلال و پرسپولیس !
-
چهارشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۳، ۲۳:۰۸
آخرین خبر تیموتیان به عشق جویباری با ١٠٠٠٠ تومان با اس دق لال تمدید کرد
Mohammed-R
چهارشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۳، ۲۳:۳۲
این مزخرفات چیه آخه...فوتبال حرفه ایه هرکسی تو هر باشگاهی خواست میمونه هروقت هم قرارداد نداشت میره...دلیلش دیگه به کسی ربط نداره...اینهمه بازیکن تو اروپا از این باشگاه به اون باشگاه میرن نصفشم بخاطر پوله مگه اتفاقی افتاده
arman
پنجشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۳، ۱۰:۵۲
به علی کریمی هم توجه می کردین بد نبود بخاطر پول استیل آذین رفت به تیم هدایتی ولی مشکلات باشگاه رو دلیل کرد که اصلا این جوری نبود
سید محسن ریس السادات
جمعه ۲۷ تیر ۱۳۹۳، ۰۶:۳۸
دمت گرم با این لیستی که نوشتی خیلی خیلی خوشمان امد .طوری لنگی ها رو سوزوندی که میخان اطلاعات جمع کنن و برای بازیکنان اس اس هم بنویسند .اتیش گرفتن .من سعی کردم بهشون پماد ضد سوزش بدم ولی فهمیدم کار از کار گذشته .دمت گرم فقط اگه میتونی یه کاری بکن نتونن برای بازیکنان اس اس بنویسند .
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر