فهرست
گزارش روز: از اسکوچیچ تا ایراندوست، فاصله یک سیروس است!
گزارش روز: از اسکوچیچ تا ایراندوست، فاصله یک سیروس است!

گزارش روز: از اسکوچیچ تا ایراندوست، فاصله یک سیروس است!

آی اسپورت- ملوان فصل سیزدهم را فاجعه بار آغاز کرد و باشکوه به پایان رساند. تیمی که برای نخستین بار در تاریخ نیم قرنی اش مربی نه فقط خارج از شهر انزلی که از آن سوی دریای بالتیک را به بندر آورد و تنها به دلیل پافشاری و مقاومت درودگر بود که به جای تسلیم، در پایان توانست شانه به شانه مدعیان گام بردارد و اگر کمی بختیارش بود می توانست سهمیه لیگ آسیا را هم صاحب شود.
بندر نشینان اما هرچقدر داخل مستطیل سبز آرامش داشتند، داخل ساختمان نم گرفته باشگاه واژه خبری از ثبات و آسوده خیالی نبود. وقتی این در و آن در زدن درودگر برای پیدا کردن اسپانسر ره به جایی نبرد، به ناگاه سیروس خان محجوبی که اگر عابدینی در آخرین لحظات دبه نمی کرد، مالکیت داماش را از آن خود کرده بود در یک گردش 180 درجه ای به عنوان مالک سر از ملوان بیرون آورد. این دومین بار بود که یک خریدار از داماش به ملوان ترانسفر می شد، بار نخست هدایتی هم چنین راهی را رفته بود...
پس از آمدن محجوب به رول همه ی تازه واردان وعده های بزرگ آغاز شد. صحبت از آکادمی و کمپ اختصاصی و ترانفسر بازیکن به اروپا و صد البته مقام آسیایی به مانند نقل و نبات از دهان خارج می شد و آب را از لب لوچه کودکان بندر بیرون می آورد.
اما این طبل هم خیلی زودتر از تصور صدای خالی اش بیرون آمد! داستان قهر و آشتی مدیر شروع شد و بعد استعفا و خداحافظی از نوع عابدینی آغاز شد. البته سیروس خان فراموش کرد که کمی فیتلیه را پایین بکشد و آنقدر تخت گاز رفت، که اگر ملاک را بر آن کناره  بگذاریم باید بگوییم در حال حاضر ملوان مالک ندارد. ایشان دلیل کناره گیری اش را توهین چند هوادار در سایت های اجتماعی به وی عنوان کردند و بس.
اما در اصل ایشان استعفا دادند تا در بهبه ی نقل و انتقالات کسی یقه اش را نگیرد که مربی موفقی به نام اسکوچیچ را نگه دارد. کسی پاپیچش نشود که پاشنکو را دوباره بیاور و راه را برای بازگشت سالارزاده و محمد غلامی و پژمان نوری و اشجاری و .. مهیا کند. محجوب صحبت از گرفتن سهمیه کرد و نصرت خان ایراندوست را پس از نه سال دوباره به ملوان آورد! 
در میان بازیکنان تمدیدی هم شاید تنها موفقیت ملوان ماندن مازیار زارع، سعید یوسف زاده، جلال رافخایی و احمد آهی می باشند. عزت الهی جوان که امروز فرداست برود و سایرین هم که ماندند اغلب خریداری برایشان وجود نداشت. بر طبق اعلام رسمی باشگاه ملوان این تیم امسال این بازیکنان را به خدمت گرفته است:
حسن جعفری، حسین حسینی، شایان کارگر، علی عابدی، جمال حسینی، علیرضا مصطفی، محمد رضی پور، محمد شمسی پور، محمد دارابی، عزت الله پورقاز، محمد حسین کنعانی، میلاد جلالی، شیرزاد بیجاری، حمید گلزاری، محمد غلامین، محمد هادی یعقوبی، مهیار زحمتکش  و رضا اعتمادی.
اینکه این نفرات اغلب گمنام بتوانند باری از دوش ملوانان امسال بردارند پاسخش قابل احتمالا به مذاق هواداران پرشور ملوان خوشآیند نخواهد بود. تیمی که در فصل گذشته توانسته بود زیباترین بازی هایش را با اسکوکیچ در برابر حریفان در زمین انجام دهد حالا چشم انتظار بازگشت سه باره مهرداد اولادی است. هرچند که سیروس خان همچنان وعده هایش را در بلندگو فریاد می زند، ایشان از علی کریمی صحبت می کند و سهمیه آسیا و هزینه های میلیاردی...
از قدیم گفته اند که سنگ بزرگ برای نزدن است !
  ۲  
آی اسپورت
2014-07-17 13:55:20
نظر دهید

۲ نظر
meysam
پنجشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۳، ۱۴:۱۸
آخ حرف دل ما رو زدی. دوباره رو آوردن به راه رفته و عدم موفقیت با مربی های بومی، که اگر ملوان نباشد سابقه نشان داده هیچ تیمی حاظر نیست شانسی برای مربیگری به اونا بدهد.
-
پنجشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۳، ۱۵:۰۴
از چی تا چی که مینویسیدخیلی ضایعست
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر