فهرست
گزارش روز : همه آلمانی های تاریخ رئال مادرید
گزارش روز : همه آلمانی های تاریخ رئال مادرید

گزارش روز : همه آلمانی های تاریخ رئال مادرید

آی اسپورت - بین رئال مادرید و باشگاه های آلمانی همواره ارتباط خوبی برقرار بوده . سوای اینکه تا سال گذشته باشگاه های آلمانی در جدال های رودررو گربه سیاه کهکشانی ها بودند؛ اما در زمینه نقل و انتقالات، تاریخچه خوبی بین مادریدی ها و ژرمن ها وجود دارد. کروس که امروز پیوستنش به رئال رسمی شد به نهمین آلمانی تاریخ رئال مبدل خواهد شد. در زیر مروری می کنیم به تمام بازیکنان آلمانی تاریخ باشگاه رئال مادرید :


گونتر نتزر 1973-1976

اولین آلمانی تاریخ رئال. نتزر که به ریه تیم ملی آلمان معروف بود؛در سال 73 از مونشن گلادباخ راهی مادرید شد. او همراه رئال 2 لالیگا و 2 کوپا دل ری را کسب کرد. در سال 74 زمانی که با تیم ملی آلمان قهرمان جهان شد، عضوی از کهکشانی ها بود.

پل برایتنر 1974-1977

یک سال پس از ورود نتزر، رئال یک هافبک دیگر آلمانی یعنی پل برایتنر را این بار از بایرن به خدمت گرفت. او همراه بایرن قهرمان اروپا شده بود و در رئال نیز لالیگا را فتح کرد. با ورود به رئال او سبیلهای معروفش که مشخصه بارزش بود را کوتاه کرد.

اولی اشتیلیکه 1977-1985

اولی 8 فصل موفق را در رئال سپری کرد.او با شخصیت و بازی های زیبایش؛ برنابئو را کاملا متقاعد کرده بود.اشتیلیکه تقریبا یک هافبک آزاد گلزن در ترکیب رئال بود.سه لالیگا،دو کوپا دل ری و یک جام یوفا حاصل کار او در مادرید بود.

او فینال معروف سال 81 جام باشگاه های اروپا مقابل لیورپول را به دلیل آسیب دیدگی از دست داد. (لیورپول 1 رئال 0). در سال 85 به نوشاتل زاماکس سوئیس رفت و در همانجا از فوتبال خداحافظی کرد.

برند شوستر 1988-1990

در سال 88 از بارسا به رئال پیوست اما فقط دو فصل را در جمع کهکشانی ها حضور داشت. در هر دو فصل نیز با رئال قهرمان لالیگا شد. هافبکی بااستعداد،گلزن و باهوش بود. او از مادرید راهی اتلتیکو شد . شوستر دو فصل (2007 - 2009) نیز مربیگری رئال را بر عهده داشت و یک قهرمانی نیز با این تیم بدست آورد.


بودو ایلگنر 1996-2001

در فصل 96 با ورود کاپلو به رئال او دستور به خرید این آلمانی داد. ایلگنر از کلن راهی رئال شد.و دروازه رئال را بیمه کرد. هرچند که دروازه بانی در سطح اول دنیا نبود. دو لالیگا و دو لیگ قهرمانان را با رئال فتح کرد.کاسیاس با درخشش خود به تدریج ایلگنر را نیمکت نشین کرد و بدین ترتیب او در سال 2001 به آلمان بازگشت


کریستف متزلدر 2007-2010

به عنوان بازیکن آزاد از دورتموند به رئال آمد.همواره مصدوم بود و البته یک لالیگا را با رئال فتح کرد. سال 2010 با رائول راهی شالکه شد


مسوت اوزیل 2010-2013

پس از درخشش در جام جهانی 2010 ،با 15 میلیون از وردربرمن راهی رئال مادرید شد.سه فصل درخشان را در رئال پشت سر گذاشت. پاس گل های او در ال کلاسیکوها به رونالدو هنوز هم شهره خاص و عام است. او قربانی سیاست های جدید مدیران مادریدی شد و فصل گذشته به آرسنال پیوست. او یک لالیگا ، یک سوپرجام اسپانیا و یک کوپا دل ری را با رئال بدست آورد

سامی خدیرا 2010 - ؟

خدیرا نیز همچون اوزیل پس از درخشش در جام جهانی 2010 به رئال آمد.فوتبالیستی که در زمین خیلی به چشم نمی آید اما نقش تخریبی او در رئال غیر قابل انکار است.

او فصل گذشته با مصدومیت رباط صلیبی روبرو شد و تقریبا بیش از نیمی از فصل را از دست داد . با این وجود خودش را به فینال لیگ قهرمانان رساند و با رئال لادسیما را فتح کرد. با آمدن کروس به رئال در این فصل، جایگاه او در رئال متزلزل به نظر می رسد و احتمال رفتن او به لیگ جزیره وجود دارد.


منبع : Marca     
آی اسپورت
2014-07-17 16:49:54
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر