فهرست
مقایسه 100 بازی اول کین با دیگر بزرگان جزیره
مقایسه 100 بازی اول کین با دیگر بزرگان جزیره

مقایسه 100 بازی اول کین با دیگر بزرگان جزیره

آی‌اسپورت – دو ارسال از کیران تریپیه و دو گل از هری کین در فاصله‌یِ شش دقیقه نه تنها تاتنهام را بالاتر از منچستر سیتی به جمعِ "بیگ فور" رساند، بلکه تعدادِ گل‌هایِ ستاره‌یِ اسپرز، در صدمین بازی‌اش در لیگ برتر را به عددِ 59 رساند.

کین بعد از رسیدن به مرزِ 50 گل در لیگ برتر هدفِ خودش را شکستنِ رکوردِ آلن شیرر، یعنی 260 گل در لیگ، اعلام کرده بود. برایِ رسیدن به این هدفِ بسیار دوردست، کین باید میانگین گل‌هایِ خودش را بالاتر از حدِ حاضر ببرد، چرا که مهاجمِ افسانه‌ایِ بلکبرن و نیوکاسل در 100 بازیِ اولش در لیگ (بین سال‌هایِ 1992 تا 1996) 79 گل زده بود.

بعد از شیرر در جدول گلزنانِ برترِ تاریخ لیگ برتر در مرزِ 100 بازی رود ون نیستلروی قرار دارد. مهاجمِ هلندیِ منچستر یونایتد که دورانی طلایی را از سالِ 2001 در اولدترافورد شروع کرد در 100 بازیِ اولش با پیراهنِ شیاطین سرخ در لیگ برتر 68 بار دروازه‌یِ حریفان را باز کرد.

اما بینِ بازیکنانی که هنوز در لیگ برتر حضور دارند این سرخیو آگوئرو است که بهترین آمار گلزنی بعد از 100 بازی را دارد. آگوئرو که در تابستانِ 2011 از اتلتیکو مادرید راهیِ منچستر شد در 100 بازیِ اولش برای سیتیزن‌ها در لیگ 64 گل زد، آماری که در جدول کلی او را تنها پایین‌تر از شیرر و نیستلروی قرار می‌دهد.

بعد از آگوئرو در این فهرست مهاجمِ دیگری از یونایتد قرار دارد: اندی کول. کول که یونایتدی‌ها هنوز خاطره‌یِ زوج طلایی‌اش با دوایت یورک را به یاد دارند در 100 بازیِ اولش در لیگ (برایِ نیوکاسل و یونایتد) 63 گل زد تا لقب یکی از مستعدترین مهاجمینِ دهه‌یِ 90 جزیره را به خودش اختصاص دهد.

در ادامه‌یِ فهرستِ صدتایی‌ها دو ستاره از لیورپول را داریم: رابی فاولر و لوئیس سوارز، مهاجمینی که هر دو بعد از 100 بازی 62 برای قرمزهایِ مرسی ساید زدند.

اما در رده‌یِ نهم تیری آنری قرار می‌گیرد، مهاجمِ افسانه‌ایِ توپچی‌هایِ لندن که کین دیشب با دو گلش در ویکرج رود با رکوردش برابری کرد: 59 گل در 100 بازیِ لیگ برتر. کین در راهِ رسیدن به این رکورد از یک مهاجمِ بزرگِ دیگرِ آرسنال، یعنی ایان رایت که در دورانِ آغازین لیگ برتر در 100 بازیِ اولش 56 گل زده بود گذشت.

ادامه‌یِ این روند برایِ کینِ 23 ساله که سومین فصلِ حضورش در بالاترین سطحِ فوتبال جزیره را تجربه می‌کند قطعا می‌تواند نامِ او را به عنوان یکی از بهترین مهاجمین تاریخِ لیگ برتر ثبت کند. اما یک سوالِ بزرگ باقی می‌ماند: آیا گلزنی‌هایِ کین در فصل‌هایِ آینده همچنان با پیراهنِ تاتنهام خواهد بود؟

۵    
آی اسپورت
2017-01-02 11:49:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر