فهرست
همسایه شیطان؛ سیاسی‌کاری در ورزش
همسایه شیطان؛ سیاسی‌کاری در ورزش

همسایه شیطان؛ سیاسی‌کاری در ورزش

آی اسپورت – سال‌هاست كشورهای همجوار را دوست، برادر و همسایه می‌نامیم و می‌كوشیم روابط دوستانه‌ای با تمام كشورهای منطقه داشته باشیم اما در عمل معمولاً آنچه نصیب‌مان می‌شود، رفتارهای خصمانه و شیطنت‌های بچگانه این دوستان، برادران و همسایگان است!

این كنش‌های دوستانه ما و واكنش‌های خصمانه همسایه‌ها، حالا از سیاست به میدان ورزش كشیده شده است و كشوری مثل آذربایجان كه حتی میزبانی تورنمنت كشورهای اسلامی را از حمایت ایران دارد، در معرفی كشورهای حاضر در این رقابت‌ها، شیطنت می‌كند و زبان ملت ایران كه تمام دنیا می‌داند زبان رسمی‌اش فارسی است را 51درصد فارسی و 49 درصد زبان اقوام دیگر معرفی می‌كند. این حركت كه در ظاهر می‌تواند یك اشتباه باشد، زمانی شكل توطئه به خود می‌گیرد كه آذربایجان زبان مردم عراق كه بالغ بر 15 درصد كردزبان دارند و زبان كردی، زبان رسمی و پذیرفته شده آنهاست را عربی معرفی می‌كند یا نسبت به سایر كشورها هم همین دیدگاه را دارد و فقط وقتی به ایران می‌رسد، می‌خواهد روی پراكندگی قومیت‌ها و زبان و گویش‌ها تأكید داشته باشد.

نظر من و شما كه مهم نیست، به نظر مسئولان محترم ورزش وقت آن نرسیده برخورد محكم‌تری با این به ظاهر دوستان و به ظاهر برادران داشته باشیم؟ اگرچه روز گذشته آذربایجانی‌ها با هشدار جدی ایران، اشتباه به ظاهر سهوی خود را تصحیح كردند اما می‌شود مقابل این شیطنت‌ها از همان اول محكم‌تر ایستاد.

 

خبر ورزشی

۱۳ ۴  
آی اسپورت
2017-05-16 11:17:00
نظر دهید

۴ نظر
ياشار
سه شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۶، ۱۱:۵۳
اشتباه گفته اند
فارسي تنها زبان ٢٥٪‏ مردم ايران است
بقيه زبان تركي،عربي،بلوچي،كردي و غيره است

نژادپرست نباشيد
ريسيست نباشيد
با واقعيت ها كنار بياييد
اين كارها و به اصطلاع روشنگري!!!هاي شما نتيجه اي جز دعواهاي قومي و درگيري ندارد و آينده ي بسيار تاريكي را رقم ميزند.
سعید
سه شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۶، ۱۳:۲۲
بالاخره دولت روحانیه دیگه
دیپلماسیه ذلت یعنی این
وقتی جیبوتییییی تو دولت این اقا مارو تهدید میکنه چه توقعی از بقیه داری؟؟
۱
تراختور فاناتی
سه شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۶، ۱۹:۱۳
بیش از هشتاد درصد مردم ایران زبان مادریشون فارسی نیست فارسی زبان رسمی نه بلکه زبان اجباری ماست راستی ایران اگه بتونه خودش میزبانی رو بگیره این چه حرفیه با حمایت ایران میزبانی رو گرفتن میزبانی فرمولا وان و یورو ویژن رو هم با حمایت ایران گرفتن؟!
حسن
سه شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۶، ۲۲:۳۳
مگر دروغ میگن؟ بیشتر از نصف ایران تورک هستند
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر