فهرست

رضایت فیفا از عملکرد داوران جام جهانی؛ ولاسکو در صدر جدول داوران

آی اسپورت- فیفا عملکرد داوران در جام جهانی را \"بسیار راضی کننده\" ارزیابی کرد و آنها معتقدند که اشتباه بزرگی در جام رخ نداده است.
فیفا مدعی شده که به جز بوسنی، تیم دیگری به دلیل اشتباهات داوری به خانه بازنگشته است.

موضوع دیگر مورد بحث، استفاده از کارت زرد‌های پیاپی است. در طول تورنومنت، بازیکنان با دریافت دو کارت زرد از بازی بعدی تیم محروم می‌شدند و به داوران دستور داده شده بود که کمی با ملایمت رفتار کنند. این موضوع را می‌توان از اینکه تنها 2 بازیکن به این دلیل محروم شدند متوجه شد. استفاده از اسپری برای ثابت کردن جای دیوار دفاعی نیز از چیز‌های جدیدی بود که فیفا استفاده کرد.

همچنین استفاده از تکنولوژی خط دروازه به دلیل هزینه ی بالا به جام جهانی محدود خواهد شد ولی استفاده از اسپری ها ادامه خواهد یافت.

داور‌هایی که فیفا به آنها بالاترین نمره را داد، کویپرس، ولاسکو،کاربایو، ورا، گاساما، اریکسون و ریچی بودند که عمللکرد خوبی هم داشتند.

نکته ی عجیب انتخاب ریتزولی به عنوان داور فینال بود. او اشتباه بزرگی در دیدار هلند اسپانیا انجام داد (گل سوم هلند خطا روی کاسیاس بود) ولی با این حال، فیفا از عملکرد او راضی بوده که فینال را به دست او سپرده است. بالاتر از همه، ولاسکو از اسپانیا قرار گرفته که فیفا از آمادگی بدنی وی نیز تمجید کرده است.

     
آی اسپورت
2014-07-18 13:27:31
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر