فهرست
گزارش روز: از هانزاروشتوک تا رئال؛ کروس مدیون دو استاد بزرگ
گزارش روز: از هانزاروشتوک تا رئال؛ کروس مدیون دو استاد بزرگ

گزارش روز: از هانزاروشتوک تا رئال؛ کروس مدیون دو استاد بزرگ

آی اسپورت - تونی کروس حالا بصورت رسمی بازیکن جدید رئال مادرید است و قرار است تا برای 6 سال آینده خط میانی این تیم را بیمه کند.

اما دو استاد بزرگ در طول زندگی کروس باعث شدند تا او هم اکنون یکی از باارزش ترین هافبک های فوتبال دنیا باشد.

اولی، رولند کروس پدر تونی است. کسی که خود در زمان آلمان شرقی سابق یک فوتبالیست بود و از بدو کودکی به تونی و برادرش فلیکس کار با توپ و آموزش های اولیه فوتبالی را یاد داد.

رولند از همان زمان به استعداد شگرف پسرش تونی در حرکت با توپ، کنترل آن و دقت و ظرافتش در پاس دادن پی برد. آنها در شهر کوچک گریفسوالد در نزدیکی شهر روشتوک و در مجاورت دریای بالتیک زندگی می کردند.

رولند پسر کوچکش تونی را به مدرسه فوتبال هانزاروشتوک برد و در آنجا بود که زندگی فوتبالی تونی رنگ و بوی جدی تری به خود گرفت.

در سال 2007 کروس از سوی استعداد یاب های بایرن شناسایی شد و به باشگاه مشهور مونیخی منتقل شد . با این وجود او همواره زیر نظر پدرش قرار داشت و از حمایت بی دریغ او برخوردار بود.

اما دومین نفر یوپ هاینکس کبیر است. کسی که برای اولین بار به استعداد بی نظیر او در تیم لورکوزن پی برد. هاینکس دو فصل مربی لورکوزن بود وکروس نیز در سال 2009 از سوی بایرن به لورکوزن قرض داده شده بود.

نمایش های عالی تونی در لورکوزن چشم های زیادی را به خود خیره کرده بود . هاینکس بلافاصله پس از ورود به بایرن نیز به حمایت خود از کروس ادامه داد چرا که به خوبی به ارش های شاگرد سابق خود واقف بود.

بدین گونه شد که این هافبک ارزشمند زیر نظر هاینکس به بلوغ کافی رسید و تبدیل به یک مهره تاثیر گذار و ثابت در تیم بایرن شد. کروس هم هرگز هاینکس را از این تصمیمش ناامید نکرد .

 حالا این بازیکن در رئال مادرید حضور دارد . پس از پشت سر گذاشتن یک جام جهانی به یاد ماندنی . بدون شک رئال مادرید نیز به نوعی مدیون این دو مرد بزرگ است .مردانی که باعث ظهور یکی از بارارزش ترین هافبک های حال حاضر دنیا شدند. رولند کروس و یوپ هاینکس.


منبع : AS

  ۲  
آی اسپورت
2014-07-18 16:22:04
نظر دهید

۲ نظر
بیل
جمعه ۲۷ تیر ۱۳۹۳، ۱۷:۲۱
کهکشانی ۳در راه است حالا ببینید کی بزرگترین باشگاه دنیاس
-
جمعه ۲۷ تیر ۱۳۹۳، ۱۷:۲۹
فوتبالش تو رئال خراب میشه
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر