فهرست
درخواست از روزبه؛ مثل طارمی و سردار نباش
درخواست از روزبه؛ مثل طارمی و سردار نباش

درخواست از روزبه؛ مثل طارمی و سردار نباش

آی اسپورت –  صحبتهای دیروز کارلوس کی روش درباره روزبه چشمی احتمال حضور این بازیکن در ترکیب ثابت تیم ملی را بیشتر از قبل کرده و به نظر می رسد کی روش تصمیم گرفته از روزبه در کنار مرتضی به عنوان دو مدافع میانی تیم ملی استفاده کند و گویا روزبه هم درباره وظیفه مهمش در تیم ملی توجیه شده چون او در مصاحبه دیروزش گفته که تلاشش را می کند با بازیهای خوب نظر منتقدانش را عوض کند. طی روزهای گذشته کارشناسانی نظیر محمد تقوی به چشمی توصیه کرده اند که مهم ترین نکته ای که او باید در این روزها رعایت کند داشتن تمرکز کافی برای بازیهای تیم ملی است. می توان این توصیه را به یک شکل دیگر هم تکمیل کرد و اینکه امیدواریم روزبه برخلاف  سردار آزمون و مهدی طارمی، حداقل برای چند روز هم که شده قید صفحه اینستاگرامش را بزند و تمرکزش را روی جام جهانی و نه پاسخ دادن به شوخی های بقیه بگذارد چون  او از سر زدن به صفحه اینستاگرامش انرژی خوبی نخواهد گرفت. در آخرین پست اینستاگرامی او که تبریک تولد مسعود شجاعی است، کامنتهای زیادی منتشر شده که نشان می دهد تصمیم کی روش درباره استفاده از چشمی در خط دفاعی مخالفان نسبتا زیادی دارد. روزبه اگر تمرکز داشته باشد می تواند به مانند مرتضی پورعلی گنجی که در جام ملتهای آسیا توانست خودش را به عنوان یک مدافع محکم ثابت کند، در جام جهانی پدیده تیم ملی شود( البته کیفیت جام ملتها و جام جهانی اصلا قابل قیاس با یکدیگر نیست) و برای این کار بیش از هر چیزی نیاز به آرامش ذهنی دارد. پس دوباره از او خواهش می کنیم که برای چند روز هم که شده قید فضای مجازی را بزند.

 

۳۳ ۵  
آی اسپورت
2018-06-10 10:50:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۵ نظر
امید
يكشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۷، ۱۱:۴۲
وقتی بچه شهرستانی و پایین شهری یک هو بهش میلیارد میدی .. تش اینجوری میزنه بیرون البته چه طارمی باشه چه آزمون که انقد ادعا داره چه چشمی :))) بابا اینا 100 میلیون هم با هم نمی ارزن فوتبال دولتی احمقانه ما به این ها الکی پول داد
یه ایرانی
يكشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۷، ۱۱:۴۸
میدانم که دیدگاهی که مینویسم محدود به همینجا میشود و تعدادی که شاید دیدگاهم را میخوانند ؛ بنابراین از دوستانی که دیدگاهم را خواهند خواند تقاضا دارم در صورت تایید دیدگاهم آنرا در سایر جاهایی که هستند به اشتراک بگذارند .

جدا از تمام رنگها و تیمها ؛ جدا از اینکه " روزبه چشمی " چگونه آدمی است و در کدام منطقه از زمین بازی کارایی بهتری دارد ؛

فراموش نکنیم .

بد یا خوب ؛ " روزبه چشمی " بازیکن تیم ملی ایران است ؛ انتخابش که دست خودش نبوده ؛ مربی انتخابش کرده و موظف است بنا به تصمیم مربی تیم هر کجا که گفتند بازی کند ؛ حتی اگر بعنوان مهاجم تیم ملی باشد .
در همین ایران خودمان " مهدی هاشمی نسب " یادتان هست در بازی با پرسپولیس مهاجم بازی کرد ؟
در رئال مادرید زمان مورینیو یک بازیکن منفور وجود داشت " په په " ؛ اگر آمارهای آن زمان را نگاه کنید ؛ بیشترین تعداد کارت زرد و قرمز ؛ بالاترین میزان خطا مربوط به این بازیکن بود . بیچاره تکان میخورد داور یا سوت میزد یا کارت میداد .
وقتی مورنیو عوض شد و آنجلوتی آمد ؛ دیگر کسی اسم " په په " را بعنوان خطاکار نشنید . میدانید چرا ؟؟؟
چون مورنیو او را در نقشی پر از خطا میخواست و برعکس آنجلوتی اعتقادی به خرابکاری نداشت و علاقمند به فوتبال بود .

الان " روزبه چشمی " هم همانند " په په " است بازیکنی تابع کادر فنی ؛ خواهشمندم جدا از هر رنگ و تعصبی ؛ این جوان را نابود نکنیم ؛ خطاها یا اشتباهاتش را پر رنگ نکنیم ؛ به او و شخصیتش حمله نکنیم . شاید این بنده خدا خودش هم نخواهد در آن پست بازی کند اما وقتی تیم ملی است و کادر فنی دستور میدهد ؛ چه باید بکند ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
بنابراین اگر اشتباهی از" روزبه چشمی " یا هر بازیکن دیگری در تیم ملی رخ داد ، مقصر اول و آخرش کادر فنی است . وقتی انصاریفرد در تیم خودش مهاجم است و در تیم ملی میشود هافبک کناری ؛ آیا همان کیفیتی که در تیمش دارد را میتواند ارائه دهد ؟
وقتی مسعود شجاعی بازیکن پشت مهاجم است در بازی با ترکیه میشود هافبک دفاعی ؛ آیا میشود از او انتظار بازی داشت ؟؟؟

پس لطفا و خواهشا ؛ بازیکنان جوانمان را با دیدگاه های عوام و جملات توهین آمیز نابود نکنید . آنها مقصر نیستند .

این وظیفه ای است که کادر فنی به عهده آنها گذاشته و بسیار امیدواریم به بهترین شکل از پس وظیفه خود برآیند.
amir
يكشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۷، ۱۲:۲۱
اما خوب رو ماجرای ولگردی آزمون و طارمی تو اینترنت- چهار روز مونده به جام جهانی- ماله کشیدید و شتر دیدید ندیدید! حالا اگه یکی دیگه سرمربی تیم ملی بود کلی مقاله و یادداشت و دلنوشت منتشر می‌کردید درباره اینکه مربی تیم ملی اقتدار نداره و بازیکنا ازش حساب نمی‌برن و نظم و دیسیپلین نیست تو تیم و از این صد تا غازهایی که توش استاد هستید و هر چند وقت یکبار درباره برانکو استفاده می‌کنید- یعنی همون کسی که دو ستاره تیم، مسلمان و رضاییان، رو با لگد بیرون کرد-
پرسپولیس واقعی
يكشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۷، ۱۵:۴۷
به یه ایرانی
دمت گرم
فراموش نکنیم روزبه در تیم امید هم همین نقش را داشت ،
ميلاد
يكشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۷، ۱۵:۴۸
فكر كنم روزبه بايد كمي خودشو باور كنه. اينكه هم كروش اشتباه كنه هم شفر خيلي منطقي نيست. البته كه روزبه شايد در دفاع بهترين نباشه ولي با تكنيك خوبش تيم رو بالا نگه ميداره و از نظربازيسازي خيلي خوبه. مدافع مدرن يعني اين. ليگ ما مدافعان مدرني نساخته كه تيم ملي بخواهد برداشت كنه. در كنار چشمي و مجيد حسيني و كمي هم خانزاده بايد گفت ما مدافع مدرن توليد نميكنيم. دانش مربيان ما بر اساس همان مدافعان ٤٠سال پيش هست. عقيلي و حسيني و نصرتي و بنگر از اين نوع هستند. بايد با خود روراست باشيم بدون بازيكنان مدرن نميشه بازي مدرن به نمايش گذاشت. حالا مربي هركس كه باشه. حتي خاكپور هم اين رو فهميده بود.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر