فهرست
مهدی قائدی و افسانه‌های نام و ننگ؛ ماقبلِ صادقیان
مهدی قائدی و افسانه‌های نام و ننگ؛ ماقبلِ صادقیان

مهدی قائدی و افسانه‌های نام و ننگ؛ ماقبلِ صادقیان

آی‌اسپورت - لقب نیمار، اولین لطمه بزرگی بود که هواداران استقلال به مهدی قائدی زدند. او با دریبل‌های حیرت‌انگیز و نمایش‌های باورنکردنی‌اش در لیگ یک، موردتوجه سرخابی‌ها قرار داشت و سرانجام تصمیم گرفت به باشگاهی برود که بیشتر برای به خدمت گرفتن‌اش تلاش کرده بود. در یک شرایط استاندارد، پدیده فوتبال بوشهر باید در جلسه‌های تمرینی رشد می‌کرد، روی نیمکت قد می‌کشید و آرام آرام فرصت چند دقیقه بازي براي استقلال را به دست می‌آورد تا با زندگی تازه‌اش خو بگیرد اما شرایط تیم منصوریان، هرگز استاندارد به نظر نمی‌رسید و قائدی از همان ابتدا ناچار بود مسئولیت‌هایی فراتر از یک  فوتبالیست کم‌سن‌وسال را در باشگاه بر عهده بگیرد. مسئولیت‌هایی که برای شانه‌های نحیف یک پسربچه، بیش از حد بزرگ به نظر می‌رسیدند. او تعویض همیشگی علیمنصور بود و هر وقت به زمین وارد می‌شد، وظیفه داشت تیم بحران‌زده را از باتلاق یک ناکامی دیگر بیرون بکشد.

دریبل‌ها و تکنیک مهدی، امیدوارکننده به نظر می‌رسیدند اما فشار وحشتناک در اطراف تیم، آرامش و تمرکز را از او گرفته بود. آبی‌ها با یک فوتبالیست جوان قرارداد بستند اما انتظار داشتند او در قامت یک ستاره تمام‌عیار ظاهر شود و نقش ناجی را برای تیم‌شان بازی کند. تجربه شفر اما اوضاع را تغییر داد. او تصمیم گرفت در اولین بازی مهدی قائدی را 90 دقیقه روی نیمکت بنشاند. تصمیمی که بیشتر از هر کسی، به نفع خود قائدی بود اما بازیکنی که حالا دیگر به بازی کردن عادت داشت، حاضر نمی‌شد با این تصمیم کنار بیاید. واکنش‌های کودکانه مهدی، او را به جایگاهی برگرداند که به آن تعلق داشت. به تیم امید باشگاه. جایی که پسرک بوشهری بیشتر و بیشتر به ارزش و اهمیت بازی برای تیم بزرگسالان استقلال پی می‌برد. در اینستاگرام، کسانی مشغول روحیه‌دادن به قائدی بودند که هر کدام به تنهایی می‌توانند فوتبال یک بازیکن را نابود کنند. آن‌ها که هیچ فوتبالیستی نباید حتی نزدیک‌شان شود.

حالا دیگر رسانه‌ها طرف مهدی قائدی نبودند. او با صادقیان مقایسه می‌شد. ستاره‌ای که متخصص برگزیدن بیراهه به جای مسیر درست است. با این وجود بین مهدی و پیام، یک تفاوت بزرگ وجود دارد. افول صادقیان بعد از درخشش خارق‌العاده او رقم خورد و افول قائدی، قبل از شروع درخشش در لیگ برتر. پیام در لیگ سیزدهم، بهترین بازیکن پرسپولیس دایی بود. هافبکی که بارها در میانه میدان با دریبل‌های شگفت‌انگیزش، بازیکنان حریف را تا مرز نابودی می‌کشاند. او یک فصل استثنایی را پشت سر گذاشت و تیمش را به قهرمانی نزدیک کرد اما از فصل بعد، دیگر هیچ شباهتی به صادقیان بااستعداد و هیجان‌انگیز نداشت. قائدی، هنوز ماقبل صادقیان است. هنوز کار بزرگی انجام نداده که سقوط بزرگی را تجربه کند. مشکل این روزهای مهدی، پرتاب شدن از ارتفاع نیست. مشکل، اینجاست که او هرگز قرارگرفتن در ارتفاع را تجربه نکرده است.

۸ ۱  
آی اسپورت
2017-10-17 14:54:00
نظر دهید

۱ نظر
خوزه
سه شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۶، ۱۵:۴۵
بابا بندازید بیرون این بابای غربتی.
۶
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر