فهرست
احتمال رویایی؛ جایزه سوارز و بلیند برای جهانبخش
احتمال رویایی؛ جایزه سوارز و بلیند برای جهانبخش

احتمال رویایی؛ جایزه سوارز و بلیند برای جهانبخش

آی‌اسپورت- بعد از ماه‌ها رقابت نزدیک با حکیم زیاش، حالا علیرضا جهانبخش به بهترین بازیکن اردویسه تبدیل شده است. سه گل و یک پاس گل در بازی جذاب آلکمار و ویتسه، آخرین تردیدها را برای دادن لقب بهترین بازیکن لیگ هلند به علیرضا جهانبخش از بین برده است. جهانبخش یک بار در دسته دوم هلند، این عنوان را بدست آورده بود و حالا در اردویسه هم مدعی اصلی جایزه بهترین بازیکن فصل هلند محسوب می‌شود. جایزه‌ای که قبلا بازیکنانی مثل روماریو، رود گولیت، فن باستن، کومان، برگکمپ و استام آن را برده‌اند و در همین یک دهه 'baته هم لوئیز سوارز، دلی بلیند و فرتونگن صاحب آن شده‌اند. سوال اینجاست جهابنخش، چقدر برای این جایزه شانس دارد؟

با پایان بازی‌های این هفته، فقط ۲ بازی تا پایان لیگ هلند باقی مانده و جهانبخش، با ۱۸ گل در صدر جدول گلزنان است. سه رقیب ۱۶ گله او در جدول، این هفته بازی‌هایشان را انجام داده‌اند و اگر جهانبخش بتواند در دو بازی آینده همین روند را حفظ کند، شانس زیادی برای آقای گلی خواهد داشت. در جدول گل‌سازها هم با یک پاس گل کمتر نسبت به حکیم زیاش در رده دوم قرار گرفته و مجموعا با تاثیر روی ۳۰ گل تیمش، موثرترین بازیکن این فصل هلند محسوب می‌شود.

در جدول نمرات سایت Whoscored هم جهانبخش، هفته‌های زیادی رقیب حکیم زیاش بود و سرانجام با نمره فوق العاده ۱۰ در این هفته و نمره ۸،۳۲ در هفته گذشته، توانست او را پشت سر بگذارد و به صدر جدول بهترین بازیکنان لیگ هلند صعود کند. جهانبخش و زیاش با میانگین نمرات ۸،۲۱ و ۸،۱۶ کاملا خودشان را سایر رقبا جدا کرده‌اند و فعلا، عنوان بهترین در اختیار ستاره ایرانی آلکمار است.

جهانبخش در کنار موثرترین بازیکن و بهترین امتیاز، صاحب یک رکورد ویژه دیگر هم هست. او در ۱۳ باز از ۳۱ بازی که در زمین بوده، بهترین بازیکن میدان شده که با اختلاف فاحشی در این زمینه بی رقیب محسوب می‌شود. در رده دوم بعد از جهانبخش، زیاش و لوزانو با ۸ بار بهترین بازیکن زمین شدن قرار دارند.

با این اوصاف، عجیب به نظر نمی‌رسد که پس از پایان این فصل اردویسه، جایزه بهترین بازیکن فصل در دست علیرضا جهانبخش باشد. بازیکنی که ۳ سال قبل، با پیراهن نایمخن این جایزه را در لیگ دسته دوم هلند گرفت و حالا، به همین کیفیت در سطح اول فوتبال این کشور رسیده است.

 

نود

۹ ۱  
آی اسپورت
2018-04-19 19:00:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
رضا
جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷، ۱۱:۰۰
من نمی دونم چرا اختلاف با زیاش انقدر کمه اون هشت گل زده ۱۳ پاس گل داده جهان بخش ۱۸ گل زده ۱۲ پاس گل داده ۱۳ بار بهترین بازیکن زمین شده زیاش هشت بار اصلا این نمرات رو چه حسابین مسخرس اگر زیاش اول بشه .
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر