فهرست
دربی برای سنگربان‌های سرخابی حساس‌تر شد
دربی برای سنگربان‌های سرخابی حساس‌تر شد

دربی برای سنگربان‌های سرخابی حساس‌تر شد

آی اسپورت - سرخابی های پایتخت این روزها از دو دروازه بان خوب در ترکیب خود استفاده می کنند. دروازه بان هایی که تقریبا در یک مقطع و پیش از بازی های لیگ بیستم به تیم های خود پیوستند و حالا بازی به بازی بیشتر از قبل، خود را به هواداران استقلال و پرسپولیس می شناسانند.

رشید مظاهری که پس از جدایی جنجالی از تراکتور به استقلال آمد از بازی سوم در ترکیب اصلی به میدان رفت و در دیدارهای این تیم درخشید تا اکنون موفق به ثبت 5 کلین شیت شده باشد و تنها 2 بار دروازه خود را باز شده ببیند. در سوی دیگر شرایطی مشابه نیز برای حامد لک وجود دارد. دروازه بان سرخ پوشان در 5 بازی دروازه خود را بسته نگه داشت و دو بار اسیر مهاجمان حریف شد.

نکته جالب درباره این دو دروازه بان که باید دوشنبه هفته پیش رو برای اولین بار در دربی تهران حاضر شوند رقابت آنها به طور غیرمستقیم در بازی هایی است که برابر تیم های دیگر به میدان رفتند. کافیست شما فیلم بازی های استقلال و پرسپولیس را ببینید و متوجه عملکرد این دو دروازه بان شوید. در دیدار روز گذشته استقلالی ها، رشید دو موقعیت فوق العاده برای تیمش مهار کرد و امروز هم دیدیم که حامد همان کار را برای سرخ پوشان در دیدار برابر سپاهان کرد.

سیوهای به موقع، مهار موقعیت های تک به تک و در مجموع درک موقعیت های استراتژیک تیم حریف که ممکن است  برنامه های تیم خودی را به هم بریزد هنریست که مظاهری و لک تاکنون داشتند و در هر دیدار با سورپرایزی هواداران تیم خودی را مطمئن تر از قبل می کنند.

حالا این دو دروازه بان که بارها در اردوهای مختلف تیم ملی با یکدیگر بودند، در دربی پیش رو بیش از هر بازیکن دیگری حساسیت را درک می کنند. دیداری که بیشتر از هر کدام از بازیکنان برای حامد لک و رشید مظاهری یک دوئل تاریخی محسوب می شود. بازیکنانی که تا به حال هر وقت یکی از آنها یک موقعیت تک به تک گرفته، قطعا فردا دیگری در دیدار تیم خود آن را تکرار کرده است. اگر یکی با سیوی دیدنی دروازه تیمش را بسته نگه داشت امکان ندارد فردا عینا همین اتفاق برای آن یکی نیفتد و حالا می توان گفت در دربی پیش رو، بدون تردید یکی از بازی هایی را شاهد خواهیم بود که دروازه بان ها نقش اصلی را در آن خواهند داشت. دیداری که آنها می توانند پس از چند هفته رقابت غیر مستقیم حالا در یک رویارویی جذاب حضور پیدا کنند.

۴ ۱  
آی اسپورت
2021-01-06 01:37:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
Bidad
چهارشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۹، ۱۱:۵۳
حامد لک بهترین دروازه بان جهانه در حد مانوئل نویر و در دربی ثابت می کنه که در سالهای گذشته حقشو خوردن البته رشید هم خوبه
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر